Ranking najlepszych wypiekaczy do chleba

Ranking 5+ najlepszych wypiekaczy do chleba (opinie 2020)

 Jakie parametry, funkcje oraz wyposażenie posiadają aktualnie najlepsze domowe wypiekacze do chleba? 

wypiekaczy do chleba Lubisz zapach świeżego chleba, ale chleb ze sklepu już nie ma Twojego zaufania? Najlepszy domowy wypiekacz do chleba pomoże upiec pyszny chrupiący chleb nawet początkującemu. Wkładasz składniki do pojemnika, wybierasz program i o nic więcej nie musisz już się troszczyć. Przedstawiamy Ci ranking 7 domowych wypiekaczy do chleba, w których łączy się jakość wykonania, szereg przydatnych dodatkowych funkcji oraz popularność wśród użytkowników.

Te najlepsze domowe wypiekacze do chleba już dawno nie służą tylko do pieczenia chleba. Za ich pomocą możesz wygodnie upiec chleb o różnych składnikach oraz kilka rodzajów pieczywa, mieszać ciasto, przygotowywać dżemy, jogurty, makarony. Wysokiej jakości domowy wypiekacz do chleba to wszechstronny pomocnik w domu, który przynosi zapach domu, świeżość ulubionych potraw oraz chleb takiej jakości, jakiej w sklepie nie znajdziesz. Dla osób chorych na celiakię zapewnia przyjemny komfort i przygotowanie zdrowego domowego pieczywa, które uwzględnia potrzeby żywieniowe tych osób.

Wybierając wypiekacz, weź pod uwagę ilość osób w Twoim domu i to, jak często chciałbyś piec. W zależności od tego również należy sprawdzać, jak duży chleb wypiekacz może upiec oraz z jakich składników. Te najlepsze wypiekacze chleba zapewniają stabilną pracę, wysoką trwałość i nieszkodliwość materiałów.

Porównanie / ranking najlepszych wypiekaczy do chleba

ProduktInfoOcenaCena (od)Tu kupisz najtaniej
1.Tefal PF611838
Moc: 1600 W
Liczba programów: 19
Pojemność maks.: 1,5 kg
Wyświetlacz LCD : TAK
[usr 5 text="true" tooltip="true"]710 zł Ceneo.pl
2.Panasonic SD-ZB2512KXE
Moc: 550 W
Liczba programów: 17
Pojemność maks.: 600 g
Wyświetlacz LCD : TAK
[usr 5 text="true" tooltip="true"]925 zł Ceneo.pl
3. Klarstein Brotilde Family
Moc: -
Liczba programów: 14
Pojemność maks.: -
Wyświetlacz LCD : TAK
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]500 zł Do sklepu
4.Yoer BM01S
Moc: 710 W
Liczba programów: 19
Pojemność maks.: 1 kg
Wyświetlacz LCD : TAK
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]690 zł Ceneo.pl
5.MORPHY RICHARDS HOMEBAKE
Moc: 600 W
Liczba programów: 14
Pojemność maks.: 900 g
Wyświetlacz LCD : TAK
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]475zł Ceneo.pl

Jak wybrać wypiekacz do chleba?

W tych najlepszych i najwyższej jakości wypiekaczach domowych do chleba można przygotować również inne wypieki, niż tylko bochenek chleba. Urządzenia te należą do praktycznych małych urządzeń kuchennych,  z których będziesz korzystać zwłaszcza wtedy, jeśli zależy Ci na zdrowym stylu życia i chcesz mieć pewność, że pieczywo nie zawiera szkodliwych składników. Jego zalet docenisz, jeśli Twoje potrzeby żywieniowe różnią się od zwykłych lub chcesz tylko po prostu mieć świeże, smaczne i ciepłe domowe wypieki dla przyjemnego samopoczucia rodzinnego.

Domowy wypiekacz zapewnia naprawdę świetne okazje. Nie tylko piecze, ale również miesza i robi ciasto, dzięki czemu odpada Ci ta praca i nie musisz brudzić kolejnych naczyń. Możesz ustawić go tak, aby chleb z niego był o wiele wiele smaczniejszy od zakupionego, bez względu na to, czy już to będzie chleb klasyczny, na zakwasie czy też z bananów lub chleb bezglutenowy. Na podstawie czego decydować, jaki wypiekacz kupić? Jakie podstawowe kryteria i funkcje powinieneś znać?

chleba

Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowych informacji, zadajmy sobie podstawowe pytania:

 • Naprawdę będziesz korzystał z wypiekacza? Wypiekacz nie jest tanim urządzeniem o małych wymiarach, dlatego jego kupno należy dokładnie rozważyć i wybrać takie urządzenie, które nie zostanie niewykorzystane i nie będzie na nim osiadał kurz.
 • Dla ilu osób będziesz robić wypieki? Na podstawie tego decydujesz o wielkości wypiekacza oraz objętości pojemnika.
 • Czy chcesz, żeby mały wypiekacz posiadał inne praktyczne funkcje? Sprawny domowy wypiekacz do chleba poradzi sobie również z przygotowanie różnych rodzajów pieczywa, dżemów czy jogurtu.
 • Masz zamiar piec również nocą? Nie zapomnij śledzić poziomu głośności tego urządzenia.

O tym, jakie warianty i wyposażenie są do wyboru, poinformujemy Cię poniżej.

Wielkość wypiekacza do chleba

Rozpocznijmy więc być może od tego najważniejszego – ogólnej wielkości wypiekacza. Należy spodziewać się, że urządzenie to zajmie określoną ilość miejsca. Jeśli często nie pieczesz, to prawdopodobnie nie będzie Ci przeszkadzać, gdy umieścisz go w szafce. Jeśli jednak będziesz robić wypieki domowe i chleb co drugi dzień, będzie lepiej, jeśli znajdziesz dla wypiekacza stałe miejsce, a także weźmiesz pod uwagę jego wygląd zewnętrzny, aby podobał Ci się i pasował do Twojego wyposażenia kuchni. Nie można zapomnieć o wystarczającym miejscu nad wypiekaczem, gdyż otwiera się do góry, żeby wyjmowanie chleba było wygodne. Całkowite wymiary wypiekacza są również informacją o wielkości bochenka, jaki może on upiec.

Objętość pojemnika

Możesz wybierać wśród mniejszych modeli, ale również większych rodzinnych wariantów.

 • Mniejsze wypiekacze do chleba posiadają pojemnik na chleb o wadze ok. 500-1000 g. Są idealnym rozwiązaniem dla ludzi cierpiących na niestrawność, zwłaszcza, jeśli inni członkowie rodziny nie muszą się ograniczać. Na przykład upieczesz sobie jeden mniejszy bochenek chleba bezglutenowego. Jeśli chciałbyś upiec duży chleb, prawdopodobnie po paru dniach już nie byłby on świeży.
 • Duże rodzinne wypiekacze do chleba potrafią upiec bochenek chleba o wadze ok. 1400 – 1600 g. Są przeznaczone dla domów wieloosobowych.  Aby jeszcze lepiej wykorzystać wypiekacz, zalecamy skupić się na takim, który oferuje możliwość podzielenia pojemnika na 2 części. Możesz nawet upiec 2 różne chleby średniej wielkości.

Materiał pojemnika wewnętrznego

O tym jak skuteczne i bezproblemowe będzie domowe pieczenie decyduje między innymi również materiał, z jakiego wyprodukowany jest wewnętrzny pojemnik.

 • W przypadku większości najpopularniejszych wypiekaczy będzie to warstwa teflonu.  Chociaż charakteryzuje się bardzo niską przyczepnością, to trzeba jednak uważać, aby nie zarysować go podczas wyjmowania bochenka.
 • Można napotkać się również na wykonanie ze stali nierdzewnej – tu przyciąga uwagę wysoka wytrzymałość i odporność na zarysowania, dobre rozprowadzenie ciepła, ale wyjęcie bochenka nie musi być idealne. Co w takim razie zrobić? Nie zapominaj o wysmarowaniu pojemnika / formy a przed wyjęciem bochenka zostaw go lekko wystygnąć.
 • Najlepszej jakości domowe wypiekacze do chleba posiadają pojemnik o powierzchni ceramicznej – bardzo niska przyczepność, doskonale rozprowadza ciepło i nie jest podatna na zarysowania. Jeśli jednak upadnie, może pęknąć i uszkodzić pojemnik.

Ranking najlepszych wypiekaczy do chleba

Ilość haków do zagniatania

Liczba haków jest ściśle związana z wielkością bochenka, który Twój nowy wypiekacz do chleba zdoła upiec. Jest logiczne, że ciasto na mniejszy bochenek potrafi zagnieść nawet tylko jeden hak. Do tego dostosowany jest również pojemnik. Chleb jest wtedy wyższy i bardziej prostokątny.

Największą pewność stanowią dwa haki do zagniatania, które poradzą sobie nawet z większą ilością ciasta i mogą ugniatać go równomiernie we wszystkich miejscach pojemnika. Taki chleb najbardziej podobny jest do tego, który często widujesz w sklepach.

Materiał pojemnika zewnętrznego

Możesz natrafić na korpus plastikowy. Tani plastik prawdopodobnie może się pod wpływem wyższej temperatury nagrzewać i śmierdzieć, a ten ostry zapach może przebić charakterystyczny zapach świeżo upieczonego chleba. Jeśli wiesz, że nie będziesz piec często i zamierzasz kupić prosty wypiekacz o korpusie z plastiku, zalecamy zapoznanie się z dostępnymi opiniami wypiekaczy chleba, aby uniknąć nieprzyjemnej sytuacji. Nie zawsze właśnie plastik jest automatycznie złym wyborem. Nawet wysokiej jakości wypiekacze marki ETA mają korpus wyprodukowany z plastiku. Jednak stopień odizolowania oraz jakość plastiku są zdecydowanie lepsze.

Najczęściej jednak spotkasz się z kombinacją metal + plastik. Metal/stal nierdzewna zastosowana została po obwodzie oraz w dnie, plastikowa jest pokrywa, krawędzie oraz panel sterowania. W taki sposób skonstruowane wypiekacze mają dłuższą żywotność i są bardziej wytrzymałe, a także wyglądają ładniej.

Moc i zużycie energii

Na pierwszy rzut oka moc wypiekacza do chleba może wydawać się wyższa, a przy założeniu, że będzie uruchomiony przez kilka godzin również droższa. Wypiekacz do chleba miesza składniki, zagniata ciasto, zostawia go rosnąć i w ostatnim etapie piecze. W pełni wydajny jest na etapie pieczenia, dlatego całkowite zużycie energii nie jest wyższe niż w przypadku pieczenia w piekarniku elektrycznym, w którym trzeba ogrzewać znacznie większą objętość wewnętrzną, niż objętość pojemnika w wypiekaczu.

Głośność

Jeśli chcesz uruchamiać wypiekacz do chleba nocą, sprawdź również poziom hałasu. Zazwyczaj spotkasz się z zakresem, który jest możliwy do zniesienia, czyli od 50 – 60 dB.

Funkcje i programy domowego wypiekacza do chleba

Jeśli chodzi o panel sterowania dobrej jakości wypiekacza do chleba, prawdopodobnie najpierw zajrzysz do instrukcji obsługi. Znajdziesz tu różne ustawione już programy, fazy przygotowania i przydatne funkcje, dzięki którym pieczenie (ale także gotowanie) jest półautomatyczne, a nawet w pełni automatyczne. Oferta i komfort są różne dla każdego wypiekacza, jednak dobrze wiedzieć, jakich udogodnień można się spodziewać:

 • Programy domyślne – pieczenie chleba, chleba bezglutenowego, rogalików, bagietek, brioszek, bułek, robienie dżemu, jogurtu, mleka acidofilnego, serów, jedzenia dla niemowląt, ale także na przykład pieczenie kurczaka itp.
 • Opcja ustawienia wielkości bochenka  – wypiekacz intuicyjnie dostosowuje swoją pracę do ilości wkładanych składników.
 • Poziom chrupiącej skórki – zwykle 2 poziomy, w przypadku droższych modeli nawet 3.
 • Timer – bardzo popularna funkcja, za pomocą której możesz ustawić czas poszczególnych cykli, gdy wybierzesz własny tryb pracy.
 • Funkcja opóźnionego startu – do pojemnika wypiekacza włożysz suche i mokre składniki, a do umieszczonego w pokrywie dozownika suche drożdże. Jeśli wiesz, jak długo trwać będzie wymieszanie składników oraz pieczenie, ustaw dokładnie czas, kiedy wypiekacz ma się uruchomić. Rano obudzi Cię zapach świeżego chrupiącego pieczywa. Ważne jednak jest, aby składniki, które powodują, że ciasto rośnie, znajdowały się w osobnym pojemniku i cały cykl rośnięcia nie rozpoczął się szybciej niż jest wskazane.
 • Praktyczne dozowniki – małe „komory” ukryte w pokrywie służą do przechowywania sypkich drożdży, orzeszków, nasionek oleistych, kruszonki. Możesz ustawić czas, kiedy „komory” otworzą się i wsypią się na lub do ciasta.
 • Automatyczne utrzymanie temperatury – bez ryzyka przypalenia wypiekacz utrzymuje chleb lub pieczywo przyjemnie ciepłe, na przykład przez 1 godzinę po upieczeniu.

Ceny wypiekaczy do chleba

Podejmując decyzję, ile zainwestować w wypiekacz, udzielimy Ci jednej rady – przede wszystkim kieruj się swoimi oczekiwaniami. Jeśli chcesz zmienić swój styl życia, jeść bardziej zdrowo i być świadomym tego, co jesz, nie bój się zainwestować w wypiekacz do chleba. Zawiera różne programy, przydatne funkcje, a wraz z nimi ma także szerokie zastosowanie.

✅ Wypiekacze do chleba do 225 PLN

Nie oczekuj cudów, ale nie musisz być koniecznie rozczarowanym. Prawdopodobnie natkniesz się na podstawowe modele marek Sencor i ECG. Ze względu na swoje wykonanie są przeznaczone raczej dla mniej wymagających użytkowników i do rzadkiego zastosowania. Dominuje korpus plastikowy oraz mniejsze wyposażenie, jeśli chodzi o funkcje.

✅ Wypiekacze do chleba do 450 PLN

Chodzi o kategorię kilku najlepiej sprzedających się wypiekaczy do chleba marki ETA, Tefal, Sencor. Oprócz plastikowej konstrukcji znajdziesz tu również wiele sprawnych modeli ze stali nierdzewnej. Wypiekacze posiadają wiele programów, objętość pojemnika wewnętrznego jest większa, co odpowiada wyposażeniu w dwa haki do zagniatania. Wyposażone są również w wiele funkcji i są bardzo dobrze wykorzystywane w kuchni.

✅ Wypiekacze do chleba powyżej 450 PLN

Dla wymagających klientów istnieje kategoria zdominowana przez wypiekacze takich marek jak Panasonic, Tefal, Klarstein, Kenwood. Chodzi o wysokiej klasy urządzenia kuchenne o dobrej trwałości, wyposażone w szereg funkcji oraz o szerokiej gamie oprogramowania. Dodatkowo wyglądają idealnie. Znajdziesz tutaj kilku zwycięzców niezależnych testów.

Najlepsze marki wypiekaczy do chleba

Nie chcesz niepewności i poszukujesz sprawdzonego wypiekacza do chleba? Nie wiesz, którą markę wybrać? Żeby szybciej się zorientować, sporządziliśmy również krótką listę popularnych marek, które już mają swoją tradycję w produkcji i rozwoju urządzeń kuchennych. Niektóre z nich odnoszą sukcesy w testach wypiekaczy do chleba, podczas gdy inne spodobały się setkom klientów swoim korzystnym stosunkiem cena / wydajność oraz wyróżniają się wysoką sprzedażą.

⭐ Wypiekacze do chleba Tefal

Jeśli chodzi o urządzenia kuchenne, to marka Tefal czuje się w tej dziedzinie jak ryba w wodzie. Wypiekacze do chleba tej marki od dawna przodują w sprzedaży (nagrody Produkt roku według platformy internetowej). Jeśli chcesz żyć bardziej zdrowo, to w zdecydowanie warto zainwestować w takie wypiekacze.

⭐ Wypiekacze do chleba Panasonic

Firma Panasonic oferuje wysokiej klasy wypiekacze do chleba, które przyciągną uwagę wymagających klientów swoją ceną, ale przede wszystkim designem i wyposażeniem. Może zaciekawić Cię również diamentowo-fluorowe wykończenie powierzchni pojemnika.

⭐ Wypiekacze do chleba Eta

Przedstawiciel różnych rodzajów i cen wypiekaczy domowych do chleba ma na naszym rynku najszerszą ofertę w tej kategorii. Jeśli lubisz markę Eta, na pewno znajdziesz sobie tutaj swój produkt.

⭐ Wypiekacze do chleba Kenwood

Chociaż wypiekacze do chleba Kenwood są niemal niepostrzegalne w kuchni, mogą zainteresować Cię całym szeregiem funkcji oraz wysoką jakością wykonania w naprawdę przyzwoitej cenie.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci lub przynajmniej zachęcili Cię do wyboru nowego wypiekacza do chleba. Jeśli tak, będziemy wdzięczni za Twoją opinię, doświadczenie, Twoją ocenę, porównanie lub recenzję zakupionego przez Ciebie produktu. Możesz zrobić to w komentarzach poniżej. Może właśnie Twoja opinia pomoże komuś w wyborze wysokiej jakości wypiekacza do chleba, jakie oferują nasze sklepy.

Dodaj komentarz

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..