ranking najlepszych szybkowarów

Ranking 6 najlepszych szybkowarów (opinie 2020)

ranking najlepszych szybkowarów Dzięki szybkowarom nasze jedzenie ugotowane zostanie znacznie szybciej niż w standardowych garnkach. Jeśli jesteśmy zainteresowani kupnem takiego produktu, ale nie mamy wypatrzonego konkretnego modelu, sprawdźmy ranking szybkowarów znajdujący się niżej, a także przeczytajmy opinie na temat konkretnych szybkowarów.

Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się co to jest szybkowar, można powiedzieć, że to po prostu szczelny garnek, w którym podczas gotowania następuje wzrost ciśnienia. Dzięki temu wzrasta temperatura wrzenia wody i nasze jedzenie szybciej będzie gotowe do jedzenia. Najlepsze szybkowary mają mnóstwo funkcji, o jakich kiedyś nawet nie pomyślelibyśmy, że będziemy mogli z nich korzystać podczas gotowania.

Jeśli zastanawiamy się jaki szybkowar kupić, koniecznie sprawdźmy poradnik na dole artykułu, który powie nam, na co zwracać uwagę przy kupnie tego sprzętu. Dodatkowo ranking szybkowarów pokaże nam cechy, jakie mają najlepsze dostępne modele na rynku.

Niektórym rodzinom ciężko byłoby obejść się bez szybkowaru. Kto raz użyje tego urządzenia, widzi różnicę w przyrządzaniu obiadu bez takiego przyrządu. Jeśli więc i my chcemy zapewnić sobie spore ułatwienie w kuchni, poczytajmy o tym, jaki szybkowar wybrać.

Porównanie najlepszych szybkowarów

ProduktInformacjeOcenaCena (od)
#1Tefal Secure 5 Neo V2
Pojemność: 6 L
Liczba zabezpieczeń: 5
Programy gotowania: 2
Materiał: stal nierdzewna 18/10
5 out of 5 stars (5 / 5)239 zł Więcej informacji
#2TEFAL Clipso Minut Duo
Pojemność: 5 L
Liczba zabezpieczeń: 5
Programy gotowania: -
Materiał: stal nierdzewna
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)389 zł Więcej informacji
#3GERLACH 323B
Pojemność: 6 L
Liczba zabezpieczeń: -
Programy gotowania: -
Materiał: stal nierdzewna, aluminium
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)294 zł Więcej informacji
#4 Gerlach Nk323 B
Pojemność: 4,5 L
Liczba zabezpieczeń: -
Programy gotowania: -
Materiał: stal nierdzewna, aluminium
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)175 zł Więcej informacji
#5Tescoma MAGNUM
Pojemność: 5 L
Liczba zabezpieczeń: -
Programy gotowania: -
Materiał: stal nierdzewna
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)239 zł Więcej informacji
#6Orion Profi
Pojemność: 5 L
Liczba zabezpieczeń: -
Programy gotowania: -
Materiał: stal nierdzewna
4.2 out of 5 stars (4,2 / 5)98,19 zł Więcej informacji

Jak wybrać najlepszy szybkowar – poradnik

Szybkowar w wielu opiniach porównywany jest do garnka. Tak naprawdę wizualnie nie różni się on zbytnio od większości garnków, jednak elementem, który go wyróżnia, jest pokrywa. To właśnie ona sprawia, że nasz garnek możemy szczelnie zamknąć, aby wytworzyć wysoką temperaturę i móc podnieść temperaturę wrzenia. To wszystko sprawia, że nasze jedzenie jest w stanie gotować się znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnego gotowania. Sprawdźmy jeszcze, na co tak naprawdę należy zwrócić uwagę, kupując szybkowar.

Pojemność urządzenia

szybkowar Widzieliśmy w specyfikacji opisywanych wyżej urządzeń, że pojemności szybkowarów były naprawdę różne. Pojemności niektórych osiągały zawrotne 7 litrów, te mniejsze potrafiły pomieścić 3-4 litrów. Tak naprawdę zależy to od nas, jaka pojemność będzie dla nas wystarczająca.

Jeśli gotujemy mało, to nie będziemy potrzebowali wielkiego garnka, który będzie zajmował nam miejsce w kuchni. Jeśli jednak nasza rodzina jest większa, szybkowar o pojemności 7 litrów będzie już obowiązkiem. W tej kwestii warto zobaczyć, jak pojemne garnki używamy teraz, wtedy będziemy wiedzieć jaką wielkość produktu będziemy potrzebowali w przyszłości.

Tworzywo użyte przy wykonaniu

W zależnośći od ceny szybkowaru, tworzywo, z jakich zostało ono wykonane, może być różne. Standardowo dzielimy szybkowary na stworzone z takich tworzyw:

  • szybkowary z aluminium – jest to budżetowa opcja, która sprawdza się w przypadku tańszych urządzeń. Przede wszystkim jedzenie wewnątrz nagrzewa się równomiernie. Jest to jednak tworzywo dużo bardziej narażone na uszkodzenia takie jak rdza czy rysy powstałe przez naszą nieuwagę
  • szybkowary ze stali nierdzewnej – to już produkty, które swoją jakością mogą przypaść nam do gustu. Ich zaletą jest to, że tak łatwo ich nie zaryszemy, ciężko będzie je zniszczyć. Jeśli chodzi o wady, to stal nie przewodzi ciepła tak dobrze, jak aluminium, przez co nie zawsze nasz szybkowar i jedzenie w nim szykowane będą równomiernie nagrzane

Ilość szybkowarów w zestawie

W powyższym rankingu można było zauważyć, że niektóre szybkowary sprzedawane są w zestawie. Oznacza to, że któryś model jest sprzedawany razem z mniejszym szybkowarem. Jest to dobry pomysł w przypadku, gdy czasami chcemy gotować w większym garnku, ale też czasem będziemy przygotowywać mniejszą ilość jedzenia, którą bez problemu będzie można ugotować w tym mniejszym. Dwa szybkowary w zestawie dają większy wybór właśnie w takiej sytuacji.

Zazwyczaj jednak w przypadku, gdy producent oferuje zestaw z dwoma szybkowarami, znajduje się tam tylko jedna pokrywka. Warto więc zwrócić na to uwagę przy kupnie. Być może chcemy kupić zestaw, aby przygotowywać jedzenie w dwóch szybkowarach jednocześnie. Musimy więc pamiętać o tym, aby sprawdzić, czy w zestawie znajduje się ilość pokrywek odpowiadająca ilości szybkowarów, czy pokrywka jest tylko jedna.

Stopnie gotowania

W szybkowarach często będziemy mieli możliwość wyboru stopni gotowania. Im wyższy stopień, tym wyższe ciśnienie wewnątrz urządzenia i większa temperatura wrzenia jedzenia znajdującego się w nim. Niskie ciśnienie oznacza zwykle 60 kilopaskali i przydaje się ono wtedy, gdy chcemy ugotować delikatne jedzenie jak ryby, mięsko, czy warzywa.

W przypadku chęci szybkiego ugotowania potraw, ciśnienie może wynieść nawet ponad 100 kPa. Byłyby to parametry idealne do rozmrożenia czegoś, czy po prostu, gdy nie mamy zbyt wiele czasu na krzątanie się po kuchni.

Średnica szybkowaru

Oprócz pojemności znaczenie może mieć też średnica naczynia. Jeśli będziemy brali bardziej pojemny szybkowar, automatycznie jego średnica będzie większa. Może to być problem dla osób, których kuchenki nie pomieściłyby naczyń o zbyt dużej średnicy. Jeśli jesteśmy w tej grupie, sprawdźmy dokładnie, na jaką maksymalnie średnicę szybkowaru możemy sobie pozwolić.

Jeśli jednak nadal potrzebujemy pojemnego szybkowaru, a nie mamy wystarczająco miejsca na jego dużą średnicę, możemy wziąć urządzenie o mniejszej szerokości, a o wyższej wysokości. Dzięki temu wysokie urządzenie zmieści się na mniejszej kuchence i bez problemu przygotujemy w nim jedzenie, nie narażając się na oparzenia.

Dodatkowe opcje

Lepsze i droższe szybkowary mogą pochwalić się funkcjami, których ich tańsze odpowiedniki nie posiadają:

  • koszyk do gotowania na parze umożliwi nam przyrządzenie jedzenia dzięki gorącej parze. Nasz szybkowar działałby więc w tym przypadku jak parowar, co zwiększałoby jego wartość i mnogość możliwości jego użycia
  • wyświetlacz pozwoli zobaczyć nam, jaka jest aktualnie temperatura wewnątrz urządzenia. Dzięki niemu moglibyśmy też sprawdzić ciśnienie jakie tam panuje oraz czas, jaki pozostał do końca przyrządzania potrawy
  • alarm sprawi, że zostaniemy poinformowaniu o zakończeniu pracy urządzenia. Sygnał dźwiękowy lub napis na wyświetlaczu to funkcje, które lepsze szybkowary mogą mieć, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z nich
  • regulowanie ciśnienia i temperatury sprawi, że będziemy mogli wybrać optymalne warunki do przyrządzania naszych potraw. Jak już zostało wspomniane wyżej, im wyższa temperatura, tym szybciej będziemy w stanie przyrządzić jedzenie
  • specjalna blokada uniemożliwia przypadkowe otwarcie szybkowaru, które mogłoby skutkować jego uszkodzeniem. Dzięki blokadzie jedzenie przyrządzane wewnątrz otrzymuje odpowiednie warunki do obróbki termicznej

Optymalny wybór

Nie na wszystkie wyżej wymienione porady musimy zwracać uwagę. Tak naprawdę, aby urządzenie służyło nam przez lata, nie musimy wydawać fortuny, a wystarczy zaopatrzyć się w zaledwie kilkaset złotych. Jeśli jednak potrzebujemy urządzenia, które posiada wiele funkcji jeszcze bardziej ułatwiających gotowanie, być może będziemy zmuszeni wydać prawie 2 000 złotych. Wszystko to zależy od nas i od tego, jak często i do czego zamierzamy planowo szybkowaru używać.

Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc Ci – lub przynajmniej Cię zainspirować – w wyborze nowe szybkowary. Jeśli tak, to będziemy wdzięczni za informację zwrotną, recenzję, porównanie czy opinię o zakupionym produkcie. Możesz to zrobić w komentarzach znajdujących się na dole strony. Może właśnie twoja opinia pomoże innym w wyborze najlepsze szybkowary na rynku.

Dodaj komentarz

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..