Najlepsze parowary

Ranking 7 najlepszych parowarów (opinie 2020)

Najlepsze parowary Parowary stają się coraz popularniejsze w polskich kuchniach. Z tego względu powstał też ranking parowarów, który zaprezentuje najlepsze opcje na każdą kieszeń. Dzięki niemu dowiemy się jakie sprzęty są teraz na topie oraz jakie opinie zbierają parowary i dlaczego są one tak rozchwytywane przez klientów.

Parowary w kuchni przydają się głównie do gotowania na parze. Dzięki temu potrawy posiadają wyjątkowy smak i nie tracą zbyt wielu wartości odżywczych podczas działania urządzenia. Te najlepsze parowary na 2018 rok posiadają także funkcje, o których jeszcze kilka lat temu nikt by nie pomyślał w tego typu produktach.

W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać sprzęt, który będzie bardziej pojemny, będzie działał szybciej, będzie miał więcej funkcji itd. Wszystkie te informacje znajdą się pod rankingiem, gdzie dowiemy się jak wybrać parowar dostosowany do nas.

Główną zaletą parowarów jest to, że przyrządzimy dzięki nim zdrowe posiłki. Dodatkowo zaoszczędzimy trochę czasu, ponieważ nie będziemy musieli cały czas kontrolować jedzenia, jak ma to miejsce na przykład podczas smażenia. A to już niepodważalne zalety, jeśli chodzi o zaoszczędzony czas w kuchni.

Porównanie 7 najlepszych parowarów

ProduktInformacjeOcenaCena (od)
1.Tefal VS 4003
Ilość pojemników: 3
Moc: 1800 W
[usr 5 text="true" tooltip="true"]370 zł Więcej informacji
2.Philips HD9170
Ilość pojemników: 3
Moc: 1350 W
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]380 zł Więcej informacji
3.TEFAL Convenient VC1401
Ilość pojemników 2
Moc: 980 W
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]150 zł Więcej informacji
4.Amica Lunaris PT3011
Ilość pojemników: 3
Moc: 900 W
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]165 zł Więcej informacji
5.Philips HD9140/91
Ilość pojemników: 3
Moc: 900 W
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]270 zł Więcej informacji
6.Zelmer ZSC1200X
Ilość pojemników: 3
Moc: 900 W
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]130 zł Więcej informacji
7.Russell Hobbs 19270-56
Ilość pojemników: 3
Moc: 800 W
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]150 zł Więcej informacji

Jak wybrać najlepszy parowar

Jeśli ranking parowarów nie pomógł nam dokonać jeszcze ostatecznego wyboru, nic straconego. Poniższy przewodnik pomoże odpowiedzieć na pytania, na co należy zwracać uwagę przy kupnie parowaru.

Do czego parowar?

Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie, do czego służyć nam będzie parowar. Wbrew pozorom odpowiedź nie musi być tak oczywista, jak się wydaje. Wbrew powszechnym opiniom parowary mogą także rozmrażać, odgrzewać, a nawet piec. Jest więc w czym wybierać. Zastanówmy się, jakich funkcji dokładnie oczekujemy, ponieważ na rynku wybór tych urządzeń jest tak duży, że bez planu ciężko będzie nam się w tym wszystkim połapać.

Pojemność

Początkową kwestią powinna być pojemność, jaką parowar ma mieć. Jeśli posiadamy dużą rodzinę, to automatycznie potrzebować będziemy większego parowaru, który pomieści około 10 litrów potraw. Wtedy będziemy mieć pewność, że wszystkie składniki zmieszczą się do urządzenia. Jeśli jednak gotujemy tylko dla siebie lub dla dwóch osób, parowar o pojemności 6-7 litrów w zupełności nam wystarczy.

Ilość komór

Jak wskazuje ranking parowarów, urządzenia te najczęściej posiadają 3 komory. Jednak jak widać po zwycięzcy klasyfikacji, mogą też posiadać 2 komory, a i tak będą pełnoprawnym urządzeniem. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli chcemy za jednym razem gotować kilka różnych potraw, wtedy bez większej ilości komór się nie obejdzie. Jeśli jednak parowar ma ułatwiać nam zadanie gotowania od święta, wtedy wystarczy nam mniejsza ilość komór.

Indywidualne elementy grzewcze

To, że nasz parowar posiada ma 3 komory, nie oznacza, że każdą będziemy mogli sterować indywidualnie. Od tego zależy to, jak pracują elementy grzewcze. Jeśli parowar posiada komory ustawione pionowo, czyli jedna na drugiej, wtedy nie będzie opcji, aby podgrzewać jedzenie niezależnie. Jeśli jednak komory ustawione są obok siebie, wtedy system grzewczy może sprawić, że w zależności od naszych preferencji będziemy mogli każdą z komór rozgrzać indywidualnie. Dla wielu osób może być to duży atut. Jeśli jesteśmy w tej grupie, pomyślmy nad tym rozwiązaniem.

Moc parowaru

Jak w każdym urządzeniu działającym na prąd, tak i w parowarze moc ma wpływ na jakość działania sprzętu. Parowary o mocy do 1000 W nie będą działały tak dobrze, jak te o większej mocy. Wtedy podgrzewanie lub gotowanie zajmie nam więcej czasu. Jeśli nie należymy do zbyt cierpliwych osób, wypatrzmy parowar o mocy około 2000 W albo nawet jeszcze większej. Wtedy, co logiczne, potrawy ugotują się szybciej i nie będziemy musieli czekać głodni na posiłek.

Sterowanie

Sterowanie w parowarach możemy podzielić na dwa typy:
mechaniczne – najczęściej parowar wyposażony będzie w pokrętło, którym będziemy mogli ustalić długość pracy urządzenia. Dodatkowe przyciski pozwolą nam na włączenie ewentualnych dodatkowych funkcji w danym modelu
elektroniczne – ustalanie czasu trwania gotowania odbywa się za pomocą przycisków. Taki parowar posiada wtedy wyświetlacz, na którym pojawi się aktualny czas, jaki ustaliliśmy i który niezbędny jest do zakończenia pracy urządzenia

Jeśli nie przeszkadza nam, że sterowanie miałoby odbywać się za pomocą pokrętła, ten pierwszy typ parowarów przypadnie nam do gustu. Jeśli mimo wszystko wolimy elektronikę, pójdziemy w drugą opcję. Być może jednak w ogóle nie będziemy mieli takiego wyboru, w końcu nowsze parowary posiadają tylko elektroniczne sterowanie.

Wyświetlacz

Dla wielu osób wspomniany już wyżej wyświetlacz to rzecz niezbędna. Trzeba przyznać, że każdy sprzęt z ekranikiem, na którym przeczytamy najważniejsze rzeczy, z miejsca prezentuje się bardziej elegancko. Na wyświetlaczu w nowszych modelach będziemy mogli ustalić nie tylko czas trwania gotowania, ale też na przykład wybierzemy odpowiedni program. Programy będziemy też mogli zapisywać sami. Następnie w zależności od tego, co jak długo się gotuje, będziemy mogli wybrać zapisany wcześniej program.

Akcesoria w zestawie

Parowary w zestawie sprzedawane są najczęściej z dodatkowymi pojemnikami. I tak mogą być to pojemniki na ryż, jajka czy sosy. Wiele parowarów posiada też pojemniki na sypkie produkty, dzięki czemu także je bez problemu obrobimy termicznie. Oprócz tego często oferowane są pojemniki na sos oraz podstawki do ryb. Jak widać praktycznie każdy rodzaj potrawy może mieć specjalny pojemnik. Jest to spowodowane tym, aby ugotowane później jedzenie posiadało odpowiednią konsystencję oraz żeby nie straciło podczas gotowania odpowiedniego smaku.

Dodatkowe funkcje

Wiele funkcji, które urządzenia tego typu posiadają, mogą nie znajdować się w tańszych modelach. Warto jednak o nich wspomnieć bowiem tego typu udogodnienia są tworzone właśnie po to, aby zaspokoić potrzeby ludzi chcących nabyć porządny parowar.

Automatyczne podtrzymywanie ciepła to jedna z najczęstszych funkcji w parowarach. Sprawia ona, że potrawa jeszcze przez kilkadziesiąt minut może utrzymać swoje ciepło. Z pewnością coś takiego przydałoby nam się w przeszłości w kuchni nie raz.
W przypadku niezależnych stref grzewczych przydadzą nam się przyciski Split i Synchro. Ten pierwszy pozwoli nam na niezależne gotowanie produktów, natomiast ten drugi sprawi, że wszystkie potrawy będą gotować się równomiernie w tym samym czasie.
Funkcja opóźnionego startu to dodatek w wielu artykułach gospodarstwa domowego. Dzięki temu możemy ustawić pracę urządzeń (w tym przypadku parowaru) tak, że jedzenie będzie gotowe idealnie na nasz powrót do domu z pracy czy uczelni. Nie będziemy więc musieli tuż po przyjściu do mieszkania szybko włączać urządzenia.

Podsumowanie

Okazuje się, że parowar mimo bycia dość prostym sprzętem w kuchni, ma wiele aspektów, które należy rozstrzygnąć jeszcze przed kupnem. Początkowa funkcja gotowania na parze zostaje już tylko podstawowym zadaniem, co więcej, masa dodatków, jakie producenci dorzucają do swoich urządzeń sprawiają, że stają się one wielofunkcyjne.

Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc Ci – lub przynajmniej Cię zainspirować – w wyborze nowe parowary. Jeśli tak, to będziemy wdzięczni za informację zwrotną, recenzję, porównanie czy opinię o zakupionym produkcie. Możesz to zrobić w komentarzach znajdujących się na dole strony. Może właśnie twoja opinia pomoże innym w wyborze najlepsze parowary na rynku.

Dodaj komentarz

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..