Najlepsze trampoliny

Ranking 6 najlepszych trampolin (opinie 2023)

Najlepsze trampoliny Trampoliny mogą stanowić świetną formę rozrywki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W poniższym artykule prezentujemy ranking trampolin, który pomoże Państwu dokonać odpowiedniego wyboru. Opinie na temat trampolin ogrodowych są różne, dlatego warto najpierw zapoznać się z parametrami oraz dostępnymi opcjami, a następnie na tej podstawie dokonać zakupu sprzętu.

Należy jednak już na początku zaznaczyć, że większość firm produkujących trampoliny stawia na jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania. Produkty mogą różnić się jeśli chodzi o dodatkowe akcesoria czy też wytrzymałość na warunki atmosferyczne, jednak wszystkie z nich posiadają restrykcyjne europejskie certyfikaty.

Opinie o trampolinach ogrodowych mogą być różne, jednak przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa jest to wspaniała forma rozrywki, a również sportu. Więcej informacji znajduję się poniżej w unikatowym rankingu trampolin.

Porównanie 6 najlepszych trampolin 2023

ProduktInformacjeOcenaCena (od)
1.Marimex Premium 305 cm
Średnica trampoliny: 305 cm
Maks. nośność: 150 kg
Wysokość trampoliny: 80 cm
Sieć bezpieczeństwa: TAK
Wysokość siatki: 260 cm
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1920 zł Więcej informacji
2.Marimex Premium 366 cm
Średnica trampoliny: 366 cm
Maks. nośność: 150 kg
Wysokość trampoliny: 90 cm
Sieć bezpieczeństwa: TAK
Wysokość siatki: 270 cm
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2160 zł Więcej informacji
3.Marimex Premium 396 cm
Średnica trampoliny: 396 cm
Maks. nośność: 150 kg
Wysokość trampoliny: 81 cm
Sieć bezpieczeństwa: TAK
Wysokość siatki: 261 cm
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2400 zł Więcej informacji
4.Marimex Premium 457 cm
Średnica trampoliny: 457 cm
Maks. nośność: 150 kg
Wysokość trampoliny: 90 cm
Sieć bezpieczeństwa: TAK
Wysokość siatki: 270 cm
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2760 zł Więcej informacji
5.Domyos ESSENTIAL 420
Średnica trampoliny: 380 cm
Maks. nośność: 130 kg
Wysokość trampoliny: 76,2 cm
Sieć bezpieczeństwa: TAK
Całk. wysokość: 277 cm
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1700 zł Więcej informacji
6.ACRASPORT 244 cm
Średnica trampoliny: 244 cm
Maks. nośność: 150 kg
Wysokość trampoliny: 52 cm
Sieć bezpieczeństwa: TAK
Wysokość siatki: 165 cm
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]810 zł Więcej informacji

Jaką trampolinę wybrać?

Dlaczego w ogóle kupić trampolinę? Oczywiście oprócz spotkań w rodzinnym gronie w ogrodzie, są również inne aspekty, które powinny zachęcić do zakupu trampoliny. Oprócz zabawy, skakanie na trampolinie poprawia również kondycję, koordynację ruchową, wzmacnia i uelastycznia mięśnie oraz co ważne nie obciąża stawów. Jednak osoby z problemami z kręgosłupem, nadwagą czy wzrokiem nie powinny korzystać z tej „zabawki”.

A wiec – jaką trampolinę kupić? Na rynku dostępnych jest wiele możliwości wyboru trampoliny. Jednak przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się nad kilkoma aspektami, tak aby wybrać taką, która będzie najbardziej odpowiednie dla naszych warunków. Przy decyzji o zakupie pomocny może okazać się również ranking trampolin, który przybliży nam zalety i wady danego sprzętu.

Pierwszą kwestią, którą należy rozważyć jest rozmiar trampoliny. Na rynku znajdziemy trampoliny o średnicy od 90 cm do 460 cm. Jednak warto pamiętać, że oprócz przestrzeni potrzebnej na umieszczenie obiektu, potrzebny jest również pewien obszar (przynajmniej 1 m) wokół trampoliny, aby zachować odpowiednie reguły bezpieczeństwa.

Dość dziwne wartości średnicy związane są z faktem, że pierwsze trampoliny zostały zaprojektowane w USA, gdzie powszechnie obowiązującą jednostką jest stopa. Po przeliczeniu jednostek otrzymujemy

Warto również zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie. Może się ono różnić od zastosowanych materiałów do konstrukcji, a więc i ceny trampolin będą się znacznie różnić. W przypadku, gdy zakładamy, że tylko jedno dziecko będzie z niej korzystało limit wagowy 100kg będzie wystarczający. Jednak, gdy chcemy aby więcej osób mogło używać trampoliny w tym samym momencie większe limity będą bardziej odpowiednie.

Kolejną kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas użytkowania trampoliny. Z pewnością jest to wspaniała forma zabawy i relaksu dla całej rodziny, jednak aby zapewnić bezpieczeństwo swoim najbliższym warto zakupić podstawowe akcesoria. Podstawową rzeczą jest siatka ochronna, która z pewnością zapewnia poczucie bezpieczeństwa podczas skoków.

Po zamontowaniu takiej siatki użytkownicy trampoliny mogą być spokojnie jeśli chodzi o potencjalne urazy. Można rozróżnić dwa rodzaje siatek – zewnętrzną i wewnętrzną. Siatka zewnętrzna montowana jest wzdłuż zewnętrznej krawędzi, natomiast siatka wewnętrzna wokół wewnętrznej krawędzi – zabezpieczając skaczącego przed stelażem. Osobnym rozwiązaniem rzadziej spotkanym w w trampolinach ogrodowych jest brak siatki. Z pewnością model tego typu będzie bardziej mobilny, a wchodzenie i schodzenie z trampoliny będzie znacznie łatwiejsze, jednak brak żadnego zabezpieczenia przed upadkiem nie jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Ewentualnym rozwiązaniem jest zakup trampoliny z uchwytem lub poręczą.

Równie istotnym elementem jest certyfikacja sprzętu, jako że świadczy o jego wytrzymałości oraz poprawnej produkcji. W tym przypadku wyróżnia się trzy główne certyfikaty:

  • CE – jest to certyfikat, który świadczy o spełnianiu unijnych wymogów pod względem bezpieczeństwa. Produkty te nie są w żaden sposób sprawdzane przez UE przed dodaniem takiej informacji. Jednak poprzez umieszczenie CE, producent oświadcza, żę dokonał niezbędnych analiz, a ich wyniki są zgodne z wymaganiami UE.
  • TÜV – jest to zastrzeżony znak pochodzący od niemieckiej marki TÜV SÜD, świadczący o bezpieczeństwie i jakości.
  • GS – jest to certyfikat również świadczący o spełnieniu wymogów UE, jednak dopiero testach przez dane laboratoria.

Niewątpliwie warto również zwracać uwagę na chińskie produkty, które często oznaczane są znakiem C E, jednak nie posiadają one certyfikacji z UE i dlatego powinniśmy być czujni i nie dać się zmanipulować do kupna gorszej jakości sprzętu.
Warto również spojrzeć na poszczególne elementy danej trampoliny, aby być pewnym o dokładności wykonania oraz jakości użytych materiałów.

  • Podstawa trampoliny – należy dokładnie sprawdzić nogi, które powinny gwarantować stabilność całej konstrukcji, dlatego też muszą być proste i wykonane z wytrzymałego materiału
  • Stelaż – jest to kolejny ważny element trampoliny, jako że grubość profili jest niewątpliwie istotna, nie mogą być one zbyt cienkie, a elementy osłaniające powinny zapewniać niezbędną ochronę przez elementami konstrukcyjnymi
  • Mata – również batut powinien być wykonany z wytrzymałej konstrukcji, odpornej na warunki atmosferyczne. Nie bez znaczenia jest metoda połączenia ze stelażem, która powinna gwarantować odpowiednią wytrzymałość
  • Sprężyny – kolejny element, który musi być wykonany z wytrzymałego materiału, często z hartowanego metalu, aby zapewnić elastyczność trampoliny. Ponadto ich liczba i jakość decyduje o możliwym wybiciu oraz maksymalnym obciążeniu. Czasami tańsze wersje posiadają mniej sprężyn. Należy się również wiedzieć, że średnica sprężyny wpływa na trwałość, a długość na siłę wybicia.
  • Osłona na sprężyny – szczególnie istotna kwestia w przypadku gdy siatka mocowana jest na zewnątrz, gdyż zabezpiecza przed kontaktem ze sprężynami.

Również w przypadku trampolin do wyboru jest wiele dodatkowych akcesoriów, do których można zaliczyć przede wszystkim siatki ochronne, schodki do trampoliny, siatki ochronne pod trampoliną, okrycie ochronne na trampolinę, osłony innych części, zestawy do zaciskania dołu trampoliny, narzędzia do montowania, opakowania do przenoszenia czy też podręczne kieszenie do przechowywania telefonów, portfela czy kluczy. Ciekawym dodatkiem, który może przydać się podczas wietrznych dni są tzw kotwy – pomogą one dodatkowo przymocować trampolinę do ziemii.

Poprzez zakup dodatkowych elementów do trampoliny możemy zwiększyć jej żywotność, dzięki zabezpieczeniu przed warunkami atmosferycznymi. Oczywiście suche i czyste miejsce to najlepsza opcja przechowywania trampoliny, jednak często nie jest to po prostu możliwe ze względu na przeznaczenie oraz wielkość.

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem są namioty na trampolinę, pozwala on rozszerzyć jej zastosowanie, a również stanowi ciekawą opcję dla najmłodszych członków rodziny. Jest on perfekcyjnie przystosowany zarówno do skakania w środku, jak również do po prostu spędzania czasu w środku. A co ważne montaż i demontaż takiego namiotu jest nadzwyczajnie prosty.

Ostatnią kwestią jest cena trampoliny. W przypadku, gdy dysponujemy niewielkim budżetem, warto zastanowić się nad zebraniem większej sumy i kupieniem lepszej trampoliny. Jeśli zależy nam, aby trampolina służyła dłużej niż 2 lata, należy skupić się na droższych opcjach charakteryzujących się prawdopodobnie lepszym wykonaniem oraz wytrzymałością materiałów.

Niektórzy producenci oferują również możliwość zakupu modeli PRO, które odznaczają się podwyższoną jakością i są często spotykane podczas wydarzeń komercyjnych. Na cenę trampolin wpływa głównie jej rozmiar – im jest ona większa, tym więcej pieniędzy przyjdzie nam wydać. Cena małych trampolin ogrodowych nie powinna przekraczać kilkuset złotych, a większe to wydatek w okolicach 1000 zł. Jeśli jednak zależy nam na jakościowo dobrych produktach powinniśmy się przygotować na wydatek rzędu 1,5 – 2 tysięcy złotych.

Oczywiście, aby zachować trampolinę w jak najlepszym stanie, warto dokonywać podstawowych zabiegów konserwacyjnych. Przede wszystkim – nie zostawiaj trampoliny na zimę! Użyte w konstrukcji materiały powinny poradzić sobie z mrozem oraz śniegiem, jednak mogą pogorszyć stan trampoliny. Należy również przestrzegać zasad określonych w instrukcji, a przede wszystkim nie przeciążać trampoliny czy korzystać z niej w butach. Warto również do czyszczenia używać produktów, które nie działają niszcząco na materiały konstrukcyjne.

Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc Ci – lub przynajmniej Cię zainspirować – w wyborze nowy trampolin. Jeśli tak, to będziemy wdzięczni za informację zwrotną, recenzję, porównanie czy opinię o zakupionym produkcie. Możesz to zrobić w komentarzach znajdujących się na dole strony. Może właśnie twoja opinia pomoże innym w wyborze najlepszych trampolin na rynku.

Dodaj komentarz

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..