Ranking najlepszych hulajnóg elektrycznych

Ranking 6 najlepszych hulajnóg elektrycznych (opinie 2020)

Ranking najlepszych hulajnóg elektrycznych Hulajnogi były od dawna postrzegane, jako zabawna forma aktywności dla dzieci. W ostatnich latach hulajnogi przeszły znaczącymi zmianami i znalazły się w coraz większym centrum uwagi dorosłych. Są one stosunkowo niedrogim i przyjaznym dla środowiska środkiem transportu – czy już podczas porannego szczytu na drodze do pracy, lub weekendowych wycieczek po okolicy. Podobnie jak w przypadku rowerów, było tylko kwestią czasu, kiedy hulajnogi zostaną wyposażone w swój własny silnik, żeby jazda na nich była jeszcze bardziej komfortowa. Na rynku obecnie można znaleźć setki hulajnóg elektrycznych, a ich ilość nieustannie wzrasta. Dlatego zadaliśmy sobie zadanie wybrać aktualnie najlepsze hulajnogi, które wyróżniają się korzystnym stosunkiem cena/jakość, cena/wydajność i bardzo dobrze radzą sobie nie tylko w ruchu miejskim. Podczas sporządzania rankingu wzięliśmy pod uwagę testy przeprowadzone przez specjalistów oraz oceny użytkowników hulajnóg elektrycznych.

Jakie są zalety hulajnogi elektrycznej? Spędzasz czas na świeżym powietrzu, nie musisz stać w porannych ani popołudniowych korkach, hulajnoga elektryczna jest prosta w obsłudze, ma kompaktowe wymiary, konstrukcję dostosowaną do łatwego przechowywania, możesz z nią podróżować w połączeniu z transportem publicznym (z hulajnogą możesz wsiąść do pociągu, czy do autobusu itp) . Zanim jednak zdecydujesz się na zakup hulajnogi, ważne jest zastanowić się na tym, kto będzie z niej korzystał i jaki teren oraz odległości powinna bez problemów pokonywać. Szukając na pewno natkniesz się na prostsze i tanie hulajnogi elektryczne, jak również na te najlepsze modele wyposażone w osprzęt do jazdy w terenie. Ciekawe informacje, porady czy wskazówki przynosimy Ci w naszym przewodniku po wyborze.

Porównanie najlepszych hulajnóg elektrycznych

ProduktInformacjeOcenaCena (od)
#1 Xiaomi MiJia M365
Maks. prędkość: 25 km/h
Maksymalny zasięg: 30 km
Waga: 12,5 kg
Maks. waga użytkownika: 100 kg
Silnik: 250 W
5 out of 5 stars (5 / 5)1545 zł Więcej informacji
#2Xiaomi MiJia M365 Pro
Maks. prędkość: 25 km/h
Maksymalny zasięg: 45 km
Waga: 14,2 kg
Maks. waga użytkownika: 100 kg
Silnik: 300 W
5 out of 5 stars (5 / 5)1989 zł Więcej informacji
#3Joyor X5S
Maks. prędkość: 35 km/h
Maksymalny zasięg: 55 km
Waga: 15,5 kg
Maks. waga użytkownika: 120 kg
Silnik: 500 W
5 out of 5 stars (5 / 5)5490 zł Więcej informacji
#4Joyor X1
Maks. prędkość: 35 km/h
Maksymalny zasięg: 35 km
Waga: 13,5 kg
Maks. waga użytkownika: 120 kg
Silnik: 350 W
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)4319 zł Więcej informacji
#5Hikerboy City Rider
Maks. prędkość: 27 km/h
Maksymalny zasięg: 22 km
Waga: 15 kg
Maks. waga użytkownika: 120 kg
Silnik: 350 W
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)3629 zł Więcej informacji
#6inSPORTline Futurisco
Maks. prędkość: 25 km/h
Maksymalny zasięg: 12 km
Waga: 10 kg
Maks. waga użytkownika: 110 kg
Silnik: 250 W
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)2849 zł Więcej informacji

Jak wybrać hulajnogę elektryczną

Decydującym wskaźnikiem przy wyborze hulajnogi elektrycznej będzie przede wszystkim cel jej wykorzystania. Na podstawie tego łatwo zorientujesz się minimalnie w określeniu ceny, ponieważ mniej wydajne hulajnogi kosztują parę setek, te mocniejsze nawet około paru tysięcy. Jeśli chcesz regularnie korzystać z hulajnogi elektrycznej, np. jako środka transportu, polecamy sięgnąć po sprawdzonych modelach wysokiej jakości, jeśli chcesz hulajnogę tylko dla zabawy, do urozmaicenia Twojej aktywności, wystarczy Ci model tańszy – minimalnie na początek.

 • Do miasta – hulajnogi elektryczne przeznaczone do jazdy w mieście są lekkie, łatwe do przechowywania a średnica ich kół jest nieco mniejsza, aby móc zachować Twoją zręczność. Wydajność silnika nie musi być wysoka, wystarczy silnik o mocy, 250 – 350 W, ponieważ wysoka prędkość podczas jazdy w mieście nie jest polecana.
 • Na wycieczki – jeśli szykujesz się wyjechać na hulajnodze poza miasto, z pewnością docenisz mocniejszy silnik, który poradzi sobie nawet z lekkim przewyższeniem. Kółka z pianki nadają się do jazdy w mieście, na wycieczki przeznaczone są gumowe nadmuchiwane koła o nieco większej średnicy, które lepiej pochłaniają wstrząsy na nierównej powierzchni. Stawiaj na bardziej wytrzymałe konstrukcje, jakościowe wykończenie antypoślizgowe oraz niezawodne hamulce.

Hulajnogi Elektryczne

Na czym skupić się podczas wyboru?

Materiał i jego waga

Rama hulajnogi powinna być w szczególności wytrzymała i bezpieczna. Może być wyprodukowana z lekkiego duralu lub cięższej stali. W grę wchodzą przede wszystkim Twoje oczekiwania – czy chcesz hulajnogę łatwo złożyć, wziąć na ramię i podróżować środkami transportu publicznego? Należy rozważyć swoje możliwości fizyczne. Waga hulajnóg elektrycznych zaczyna się na około 7-8 kg, ale kończy na 40 kg.

Obciążenie

Obciążenie standardowe, jakie posiada większość hulajnóg elektrycznych wynosi 100 – 120 kg. Solidne i bardzo dobrze zaprojektowane modele mogą poradzić sobie nawet z osobą o wadze 140 kg. Trzeba jednak zostawić sobie przynajmniej 10 – 15 % rezerwę, również ze względu na utrzymanie stabilnej wydajności silnika, nie kupuj hulajnogi, jeśli Twoja waga jest bardzo bliska jej maksymalnego obciążenia. Parę kilogramów doda jeszcze Twoja torba z zakupami lub plecak.

Składana konstrukcja

Podczas szybkiego przemieszczania się środkami transportu publicznego lub przechowywania hulajnogi elektrycznej w mieszkaniu czy w bagażniku samochodu z pewnością docenisz prosty i szybki mechanizm składania, gdzie drążek z kierownicą składa się do podestu. Niektóre modele można dodatkowo wyposażyć w siodło składane, które zapewni, że jazda będzie bardziej wygodna.

Silnik elektryczny: Wydajność i maksymalna prędkość

Bardzo istotnym elementem każdej hulajnogi elektrycznej jest jej serce – silnik elektryczny, które pobiera energię z akumulatora. Nie musisz się odbijać, wieziesz się na hulajnodze bez jakiegokolwiek Twojego wysiłku. Hulajnoga elektryczna dla dzieci nie powinna być wyposażona w silnik o mocy większej niż 100 W. Do zwykłej jazdy w mieście lub na wycieczki dla dorosłej osoby wystarczy silnik o mocy 250 – 350 W. Czym moc jest wyższa, tym hulajnoga osiąga większej prędkości i może pokonać nawet jazdę w górkę, dlatego też sklepy oferują modele o mocy nawet 1000 W. Trzeba jednak pamiętać o tym, że na hulajnodze elektrycznej można poruszać się z maksymalną prędkością 25 km/h.

Bateria: Ładowanie i dojazd

W podstawie hulajnogi elektrycznej umieszczona jest bateria lub akumulator. Do dyspozycji są różne pojemności, przy czym obowiązuje, że im wyższa pojemność, tym większa jest odległość dojazdu hulajnogi, która może wynosić 20 – 60 km w zależności od pojemności baterii, wagi jeźdźca oraz profilu trasy (równina, przewyższenie), jak również od warunków atmosferycznych (krótszy dojazd, jeśli jedziesz całą drogę przeciw wiatru). Na prostym ekranie widzisz, ile procent baterii Ci jeszcze zostaje. Ważny jest również czas ładowania, średnio chodzi o 4 – 5 godzin do zupełnego naładowania.

Kierowanie

Jak ustawić prędkość hulajnogi elektrycznej? Na kierownicy znajduje się dźwigienka za pomocą, której wybierasz jedną z prędkości, według własnej potrzeby. Ustawioną prędkość na kierownicy przytrzymujesz, podobnie jak trzymasz stopę na pedale gazowym w samochodzie. Zaawansowane modele są wyposażone w tempomat, żeby ustawioną prędkość można było utrzymać, naciskając przycisk, po cały czas bez zmiany i bez zmęczenia ręki.

Koła: Rozmiar, wykonanie i materiał

Rozmiar i wykonanie kół może zasadniczo wpłynąć na komfort i styl jazdy.

Rozmiar:

 • Małe kółka o średnicy 5 – 6,5´´ nadają się do jazdy w mieście oraz dla początkujących. Hulajnogi o mniejszych kołach są bardziej sprawne, mniejsze, ale także trudniej pokonują teren. Jeśli jesteś doświadczonym jeźdźcem i lubisz jeździć po pagórkowatym terenie, nie musisz się wcale bać kółek o większej średnicy. Takie hulajnogi są większych rozmiarów i są mniej sprawne, ale wprost stworzone dla dzikiej jazdy.

Nadmuchiwane czy pełne?

 • Koła bezdętkowe, pełne nie wymagają konserwacji i nie trzeba obawiać się ich przebicia. Na pewno jednak z czasem, zwłaszcza jeśli warstwa gumy się zużyje, poczujesz nierówności i kamienie. Po zużyciu należy wymienić całe koła.
 • Koła nadmuchiwane zapewniają wygodniejszą jazdę – tłumią zderzenia, nierówności na drodze. Istnieje jednak ryzyko ich przebicia. Nie trzeba wcale zmieniać całych kół, wystarczy tylko naprawić przebicie, wymienić dętkę z oponą (podobnie jak na rowerze) i jechać dalej.

System hamulcowy

Zupełnie standardowym rozwiązaniem jest hamulec przy tylnym błotniku, na który wystarczy nacisnąć stopą przy zwalnianiu tempa. Jeśli nie chcesz ryzykować utratę równowagi, możesz wybrać hamulec tarczowy lub bębnowy, przy czym hamujesz za pomocą dźwigienki na kierownicy (podobnie jak na rowerze). Droższe modele wyposażone są w komfortowy hamulec elektromagnetyczny, który jednak po całkowitym rozładowaniu baterii przestaje działać i dlatego wskazane jest mieć przynajmniej jeden zapasowy hamulec mechaniczny. Najlepsze modele posiadają nawet nowoczesny system żyroskopowy – przesuwaniem ciężaru na kierownicy do przodu lub do tyłu decydujesz o przyspieszaniu lub hamowaniu.

Komfort podczas jazdy

Podstawowe wyposażenie hulajnogi elektrycznej powinno również zawierać antypoślizgowe wykończenie podestu oraz kierownicę o regulowanej wysokości.

Wyposażenie opcjonalne

 • Rekuperacja – nadmiar energii powstającej podczas hamowania wraca do baterii. Jest to szczególnie przydatne wtedy, gdy podczas jazdy hamujesz częściej (krótkie odcinki w mieście między skrzyżowaniami). W przypadku pokonywania dłuższych tras nie ma takie wyposażenie zastosowania.
 • Połączenie z telefonem komórkowym – monitorujesz ilość pokonanych kilometrów oraz profil trasy, czas do rozładowania baterii lub ilość kilometrów pozostałych do pokonania.
 • Tempomat – Po naciśnięciu jednego przycisku utrzymuje ustawioną prędkość.

VIDEO

Cena hulajnogi elektrycznej

Jeśli Twoja nowa hulajnoga będzie wykorzystywana do regularnego codziennego transportu z punktu A do punktu B, na pewno zainwestuj. Jeśli jednak chodzi Ci raczej o zabawę, nie zrobisz nic złego, kupując hulajnogę w podstawowej kategorii cenowej.

 • Hulajnogi elektryczne do 1250 PLN

Chodzi o hulajnogi przeznaczone dla początkujących, o mocy silnika od około 100 – 300 W. Znajdziesz w tej kategorii kilka niezawodnych hulajnóg dla dzieci oraz modele o obciążeniu maksymalnym 100 kg. Hulajnogi te wyposażone są w koła o mniejszej średnicy, są łatwe do przechowywania, o niskiej wadze.

 • Hulajnogi elektryczne do 2500 PLN

Jeśli szukasz jakościowej hulajnogi elektrycznej, zerknij do wyższej kategorii cenowej, gdzie znajdziesz kilka solidnych modeli. Wyglądają one bardziej wytrzymałe i nadają się do codziennej jazdy „do” i „z” pracy. Wyposażone są w silnik o mocy od 250 – 500 W, mają wyższe obciążenie, lepsze wyposażenie oraz zapewniają wyższy komfort. Właśnie ta kategoria zawiera kilka najlepiej sprzedawanych hulajnóg elektrycznych, które osiągają te najlepsze wyniki w rankingach specjalistycznych.

 • Hulajnogi elektryczne powyżej 2500 PLN

Silniki o wysokiej mocy, wyższe obciążenie, wysoka pojemność baterii + dojazd powyżej standardu, bogaty osprzęt – to główne cechy hulajnóg w cenie ponad 2500 PLN. Wiele z nich jednak różni się wyglądem od zwykłej hulajnogi, dlatego też hulajnogi te znajdą swoich fanów pomiędzy prawdziwymi entuzjastami.

Najlepsze marki hulajnóg elektrycznych

Które marki odnoszą sukcesy w testach hulajnóg elektrycznych i oferują naprawdę udane modele? Które marki uzyskały swoich klientów oferując przyjazny stosunek pomiędzy wydajnością i ceną i zaszeregowały się do grupy sprawdzonych produktów? Przejrzyj razem z nami listę najpopularniejszych producentów, którzy naprawdę dbają o rozwój i produkcję nowoczesnych hulajnóg elektrycznych.

 • Xiaomi – doskonale wyprodukowane nowoczesne hulajnogi elektryczne uzyskują bardzo dobre oceny w testach niemieckich oraz opiniach użytkowników, o czym świadczy również nagroda Produkt Roku 2018 na portale Heureka.sk
 • Eljet – jakościowe hulajnogi elektryczne przeznaczone przede wszystkim do jazdy w mieście. Nowoczesne materiały, wspaniały wygląd.
 • Inmotion – chodzi o hulajnogi przeznaczone dla wymagających użytkowników, którzy uwielbiają jazdę z wiatrem oraz wyścigi. Oferują ekskluzywne wykonanie, nietradycyjne kombinacje oraz ponad standardowe wyposażenie.
 • Joyor – przedstawiciel wytrzymałych hulajnóg elektrycznych o mocniejszym silniku. Doskonałe wykonanie, zaawansowane wyposażenie i nowoczesne materiały. Cena od 2000 – 4200 PLN.
 • Denver – lekkie, łatwe do przechowywania, hulajnogi miejskie w cenach ok. 1200 PLN.

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest maksymalny dojazd hulajnóg elektrycznych?

Dojazd na jedno pełne naładowanie baterii porusza się w granicach od 20 do 60 km w zależności od pojemności i typu baterii. Oczywiste jest, że jakościowe hulajnogi ukrywają w sobie lepsze baterie o dłuższej wytrzymałości. Wielkie znaczenie ma w tym przypadku również waga jeźdźca, profil i trudność terenu. Jeśli waga jeźdźca zbliża się do limitu obciążenia hulajnogi, hulajnoga elektryczna będzie bardziej obciążona, niż wiozłaby osobę o 30 kg lżejszą, a bateria o wiele wcześniej się rozładuje. Do normalnego użytkowania wystarczy dojazd na odległość ok. 30 – 40 km. Czasami jednak spotkasz się z parametrem dojazdu wyrażonym w godzinach lub minutach – chodzi wtedy o średnią wartość wytrzymałości baterii w optymalnych warunkach jazdy.

Jaka powinna być hulajnoga elektryczna do jazdy w terenie?

Jeśli chcesz na hulajnodze elektrycznej poruszać się również po innych, niż utwardzonych drogach, szukaj tych najlepszych modeli, jakie dany segment oferuje. Będzie potrzebna przede wszystkim wysoka trwałość, wytrzymałość i odporność. Na pewno wybieraj lekką ramę duralową lub węglową. Pojemność baterii powinna być wyższa, aby zapewnić dłuższy dojazd nawet w trudniejszym terenie. Wydajność hulajnogi jest w tym przypadku wyższa niż 1000 W. Nie staraj się zaoszczędzić na kołach, zawieszeniu oraz jakości przednich i tylnych hamulców.

Czy można jeździć na hulajnodze elektrycznej z rozładowaną baterią?

Oczywiście, że tak. Jazda będzie trochę gorsza ze względu na wagę hulajnogi elektrycznej i opór silnika. Jeśli zdecydujesz się na zakup hulajnogi z hamulcem elektromagnetycznym, w razie, że bateria będzie rozładowana, hamowanie nie jest możliwe. Dlatego polecamy szukać modelu, który wyposażony jest w kombinację hamulców – mechaniczne oraz elektromagnetyczne.

W jakim wieku można jeździć na hulajnodze elektrycznej?

Granica wieku nie jest określona. Na rynku dostępne są hulajnogi elektryczne o mocy silnika tylko 100 W, o mniejszej konstrukcji, które na pierwszy rzut oka wydają się być przeznaczone dla dzieci i to od 12, 13 lat. Zalecamy rozważyć, czy Twoje dziecko jest w stanie odpowiedzialnie kierować hulajnogą tak, żeby nie stanowić zagrożenia dla innych osób. Mocniejsze hulajnogi elektryczne w opisie mają zazwyczaj podany minimalny wiek jeźdźca.

Może Cię zainteresować:

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci, albo przynajmniej zainspirowali Cię przy wyborze nowej hulajnogi elektrycznej. Jeśli tak, będziemy Ci wdzięczni za Twoją odpowiedź, doświadczenie, Twoją opinię, porównanie lub ocenę zakupionego produktu. Możesz to zrobić w komentarzach poniżej na danej stronie. Może właśnie Twoja opinia pomoże innym z wyborem najlepszej hulajnogi elektrycznej, jaka dostępna jest na rynku.

2 comments

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • moja pierwsza to segway es1 i uważam, ze to bardzo spoko hulajnoga, szczególnie, jak ktoś chce kupić ją jako pierwszą.

 • A gdzie w tym rankingu polska marka Velex. Ich model hulajnogi dla dorosłych Velex L810 pozwala mi szybko przemieszczać się po mieście ( nawet do 35 km/h). Testowałem zasię akumulatora 10 Ah i udało mi się zrobić 50 km. Do tego wygodnie się jeździ dzięki amortyzacji przedniej części. Za 2,5 tyś to naprawę warto.