Najlepsze bieżnie domowe

Ranking 7 najlepszych bieżni do domu (opinie 2023)

Najlepsze bieżnie domowe W dzisiejszych czasach nie każdy ma czas, możliwości oraz pieniądze, aby uczęszczać na siłownię. Dla tych więc, którzy muszą poradzić sobie w inny sposób i stworzyć namiastkę siłowni we własnym domu przygotowaliśmy ranking 6 najlepszych bieżni do domu. Opinie o bieżniach elektrycznych są podzielone, więc postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dlaczego inwestować w bieżnię skoro można biegać wszędzie? Jaką bieżnię wybrać? To jedne z najczęściej zadawanych przez was pytań. Poniżej postaramy się na nie odpowiedzieć i pomożemy Ci wybrać bieżnię treningową idealną dla Ciebie.

Badania przeprowadzone przez TNS Polska wykazały, że aż 44% Polaków uprawia sport. 25% z tych osób decyduje się na bieganie. Znaczną przewagę biegaczy zaobserwujemy w miejscach mniej zatłoczonych, gdzie ograniczony jest ruch miejski.

Udowodniono, że 34% biegaczy rezygnuje z regularnego treningu z powodu warunków pogodowych, braku odpowiednich tras do odbywania biegu oraz niebezpieczeństw i zagrożeń związanych z owym wysiłkiem fizycznym przeprowadzanym na zewnątrz (nierówna nawierzchnia, ruch uliczny itp.)

Aktualnie mniej niż 8% Polaków uczęszcza na siłownię. W porównaniu do innych krajów, nie jest to najlepszy wynik. Siłownia jest teoretycznie najlepszym miejscem do wykonywania treningów, ponieważ jest zaopatrzona w potrzebny sprzęt oraz daje możliwość skorzystania z porad ekspertów i uzyskania profesjonalnej pomocy w treningach. Możliwość pracy z trenerem personalnym może być ogromnym atutem, jednak tak naprawdę wszystko zależy od naszych oczekiwań. Nie wszyscy udają się na siłownię, aby schudnąć. Klienci siłowni dzielą się na tych, który znajdują się tam z powodów zdrowotnych – takich jak problemy z sercem, nadwaga, wszelkiego rodzaju rehabilitacje, zwykłych klientów, którzy chcą poprawić kondycję, zrzucić parę zbędnych kilogramów oraz ostatnia grupa – osoby, które wykonują głownie treningi siłowe i zależy im wyłącznie na rozbudowaniu masy mięśniowej.

Nie każdy ma możliwość biegania na zewnątrz. Ma na to wpływ wiele czynników. Przede wszystkim zależy to od miejsca w którym mieszkamy. Centrum miasta i zatłoczone ulice zdecydowanie ograniczają, a czasami nawet całkowicie uniemożliwiają nam wykonywanie efektywnego biegu. Kolejnym problemem jest pogoda, nigdy do końca nie wiemy czy nie przeszkodzi nam w treningu.

Mimo, że bieganie na zewnątrz na pewno byłoby dla nas zdrowsze ze względu na przebywanie na świeżym powietrzu, to ten atut sprawdzi się jedynie u tych osób, które mieszkają w naturalnych okolicach. Poza problemem ze znalezieniem odpowiedniej trasy treningowej i niespodziankami pogodowymi, bieganie w plenerze nie zawsze jest bezpieczne. Bieżnie elektryczne cieszą się z roku na rok większą popularnością.

Mnóstwo osób decyduje się zainwestować większą kwotę jednorazowo i mieć namiastkę siłowni w domu. Opinie na temat bieżni elektrycznych są różne. Niektórzy trzymają się opinii, że „jeśli biegać, to tylko na zewnątrz”. Oczywiście bieganie w plenerze jest znakomitym rozwiązaniem, bo nie tylko wykonujemy aktywność fizyczną, ale też spędzamy czas na zewnątrz, na świeżym powietrzu. Jednak jeśli nie jest to możliwe warto sięgnąć po inne, równie skuteczne i dobre rozwiązania.

Z każdym rokiem producenci sprzętów sportowych wychodzą nam naprzeciw i prezentują coraz doskonalsze produkty. Rok 2023 przyniósł nam ogrom dobrych sprzętów w przystępnych cenach. Poniżej przedstawiamy ranking 6 najlepszych bieżni treningowych do domu, w różnych kategoriach cenowych i o różnych specyfikacjach technicznych. Każdy będzie w stanie wybrać opcję odpowiednią dla siebie.

Porównanie 7 najlepszych bieżni domowych

ProduktInformacjeOcenaCena (od)
1.inSPORTline Gilavar model 2020
Maks. waga: 150 kg
Moc silnika: 3,5 KM
Nachylenia: 0-22%
Długość x Szerokość : 140x53cm
[usr 5 text="true" tooltip="true"]7090 zł Więcej informacji
2.inSPORTline inCondi T70i II
Maks. waga: 125 kg
Moc silnika: 3 KM
Nachylenia: 0-15%
Długość x Szerokość : 140x51cm
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Więcej informacji
3.inSPORTline inCondi T50i
Maks. waga: 140 kg
Moc silnika: 2,5 KM
Nachylenia: 0-15%
Długość x Szerokość : 140x51cm
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]4 199 zł Więcej informacji
4.inSPORTline Lavister model 2020
Maks. waga: 120 kg
Moc silnika: 1,5 KM
Nachylenia: 0-2%
Długość x Szerokość : 130x41cm
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]2 189 zł Więcej informacji
5.inSPORTline Gardian G8
do klubu

Maks. waga: 180 kg
Moc silnika: 6 KM
Nachylenia: 0-18%
Długość x Szerokość : 150x51cm
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]14 219 zł Więcej informacji
6.inSPORTline Mendoz 4w1
Maks. waga: 120 kg
Moc silnika: 2 KM
Nachylenia: 0-15%
Długość x Szerokość : 123x42cm
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3 799 zł Więcej informacji
7.inSPORTline Excel Run
Maks. waga: 100 kg
Moc silnika: Bezsilnikowa
Nachylenia: 0-2%
Długość x Szerokość : 110x35cm
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]1 049 zł Więcej informacji

Jak wybrać bieżnię

Istnieje kilka kluczowych aspektów, które musimy wziąć pod uwagę przy wyborze bieżni treningowej. Przede wszystkim musimy pamiętać, że każdy z nas jest inny, więc tego typu produkt nie może zostać zakupiony pod wpływem impulsu lub z polecenia znajomych. Rozważając tego typu inwestycje musimy wziąć pod uwagę:

  • Naszą wagę i wzrost
  • Wielkość, wagę i sposób składania bieżni (obecność kółek)
  • Amortyzację pasa bieżni
  • Kąt nachylenia pasa bieżni
  • Prędkość osiąganą przez urządzenie
  • Funkcje dodatkowe, jak pomiar tętna, obecność Bluetooth, odtwarzacza mp3, wejście na słuchawki, głośniki, nawiew, półki, uchwyty
  • Kwestie wizualne

Wielkość pasa

Wielkość pasa bieżni dobiera się pod kątem naszego wzrostu. Testy bieżni wykazały, że im użytkownik jest wyższy tym wymagany będzie większy i dłuższy pas, aby można było swobodnie stawiać kolejne kroki.

Waga użytkownika

Każde z urządzeń ma inną tolerancję wagi użytkownika. Większość z nich jest w stanie pracować przy obciążeniu do 120 kg. Jednak dla osób, które znajdują się w wyższym przedziale wagowym, na rynku znajduje się wiele produktów o nośności nawet 180 kg.

Kolejny aspekty

Kolejny aspekt, czyli amortyzacja, jest szczególnie ważny dla osób, które borykają się z chorobami stawów lub po prostu dyskomfortem podczas ćwiczeń kardio.

Jeśli chodzi o opcję ręcznego ustawiania nachylenia pasa bieżni oraz maksymalną prędkość osiąganą przez urządzenie – tutaj musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim naszą kondycję oraz oczekiwania. Oczywistym jest, że zawodowy biegacz i początkujący biegacz amator mają inne potrzeby jeśli chodzi o sprzęty tego typu.

Wielkość urządzenia, jego waga oraz obecność kółek

Wielkość urządzenia, jego waga oraz obecność kółek są bardzo istotne jeśli mamy ograniczoną przestrzeń i nie chcemy niepotrzebnie marnować miejsca. Opcja składania urządzenia po każdym użyciu w tego typu przypadkach jest więc szczególnie ważna.

Mniej istotną, aczkolwiek nadal ważną kwestią jest obecność dodatkowych gadżetów jak uchwyty, system audio czy wygląd wizualny maszyny. Z tym chyba każdy już sobie poradzi i zadecyduje zgodnie ze swoim gustem i upodobaniami.

Cena urządzenia

Ostatnią rzeczą, która może być dla niektórych sprawą pierwszorzędną jest cena urządzenia. Na rynku znajduje się mnóstwo produktów w różnych przedziałach cenowych. Niektórym wydaje się, że nie opłaca się kupować tego typu sprzętu, kiedy można udać się na siłownię i skorzystać z niego za o wiele niższą kwotę. Jednak biorąc pod uwagę wzrastające ceny karnetów na siłownię, taka inwestycja zwróciłaby się nam średnio w mniej więcej rok. Dodatkowo na prywatnej bieżni nie musimy ćwiczyć tylko my. Mogą to robić też nasi bliscy.

Wniosek

Podsumowując nasz ranking najlepszych bieżni do domu, domowa bieżnia treningowa to znakomite rozwiązania dla każdego, kto ma ochotę poprawić swoją kondycję, zrzucić zbędne kilogramy, wprowadzić do swojego życia więcej aktywności fizycznej.

Jaka jest więc najlepsza bieżnia do domu? Jaką bieżnię treningową wybrać?

Opinie na ten temat są podzielone. Dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Biorąc pod uwagę, że każdy z nas jest inny i każdy ma inne potrzeby i wymagania odnośnie sprzętów sportowych, jak bieżnie, bardzo dobrze, że na rynku jest tak szeroki wybór produktów tego typu. Każdy ma szansę wybrać urządzenie idealne dla siebie .

Wszystkie wyżej opisane bieżnie dostępne są online i można je kupić z dostawą do domu na wielu stronach internetowych.

Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc Ci – lub przynajmniej Cię zainspirować – w wyborze nowe bieżnie. Jeśli tak, to będziemy wdzięczni za informację zwrotną, recenzję, porównanie czy opinię o zakupionym produkcie. Możesz to zrobić w komentarzach znajdujących się na dole strony. Może właśnie twoja opinia pomoże innym w wyborze najlepsze bieżnie treningowe na rynku.

1 comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..