Ranking najlepszych rowerów elektrycznych

Ranking najlepszych rowerów elektrycznych (opinie 2019)

Ranking najlepszych rowerów elektrycznych E-rowery to nowoczesny fenomen. Cały szereg faktów przyczynia się do coraz większego sukcesu i popularności tego środka transportu. Dla wielu osób do najważniejszych czynników należy ekologiczny napęd. Baterie w najlepszych rowerach elektrycznych są w stanie pokonać w optymalnych warunkach odległość nawet 200 km na jedno naładowanie. Ten środek transportu jest w takim razie nie tylko przyjazny dla środowiska, ale również praktyczny, wydajny i wygodny.

Tak, nawet e-rower wymaga pedałowania, ale jazda na takim rowerze nie wymaga tyle wysiłku. Dlatego nawet mniej doświadczeni rowerzyści mogą cieszyć się długimi i trudnymi jazdami na przykład w górach i zamiast ocierania potu mogą podziwiać piękno wokół siebie. E-rowery pozwolą Ci nawet w upalne lato wygodnie dojeżdżać do pracy bez zbędnego wysiłku, czy konieczności zabierania z sobą zapasowego ubrania, a także nadają się dla osób starszych lub osób niedysponowanych ze względów zdrowotnych.

Ponieważ rowery elektryczne cieszą się dużą popularnością i istnieje ogromny wybór tych rowerów, przygotowaliśmy dla Ciebie obszerny test. W naszym rankingu rowerów elektrycznych na 2019 rok znajdziesz przedstawicieli różnych kategorii cenowych.

Uwzględniliśmy również różne rodzaje rowerów: miejskie, górskie, damskie i męskie. Na zakończenie czeka na Ciebie przewodnik wyboru, w którym dowiesz się, jak zorientować się w ofercie i jak możesz kupić najlepszy e-rower pod względem konstrukcyjnym, który będzie najbardziej spełniać Twoje wymagania.

Porównanie najlepszych rowerów elektrycznych

ProduktInformacjeOcenaCena (od)
ROWERY ELEKTRYCZNE GÓRSKIE I CROSSOWE
#1Haibike Sduro Hardnine 7.0 2019
Bateria: Yamaha, w ramie, 500 Wh
Rozmiar kól: 29"
Zasięg: 50-100 km
Moc silnika: 250 W
Waga: 22,8 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]11129 zł Więcej informacji
#2Cube Acid Hybrid One 400 29
Bateria: Bosch PowerPack 400
Rozmiar kól: 29"
Zasięg: - km
Moc silnika: 250 W
Waga: 21,5 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]7125 zł Więcej informacji
#3Devron 28161 28"
Bateria: Phylion, 11 Ah
Rozmiar kól: 28"
Zasięg: 110 km
Moc silnika: 250 W
Waga: 22,30 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3629 zł Więcej informacji
#4 Kross Trans Hybrid 5.0
Bateria: Shimano Steps BT-E6001
Rozmiar kól: 28"
Zasięg: - km
Moc silnika: 250 W
Waga: 22,4 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]8999 zł Więcej informacji
#5Devron Riddle M1.7 27,5"
Bateria: Phylion, 11 Ah
Rozmiar kól: 27,5"
Zasięg: 110 km
Moc silnika: 250 W
Napęd: Z tyłu roweru
Waga: 24,25 kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]7799 zł Więcej informacji
#6Kawasaki KX-E-MTBFRONT-RBA
Bateria: Panasonic, w ramie, 36V/9Ah
Rozmiar kól: 27,5"
Zasięg: - km
Moc silnika: 250 W
Waga: 30 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]7999 zł Więcej informacji
ROWERY ELEKTRYCZNE MIEJSKIE
#1Devron 28426 28" - model 2019
Bateria: PortaPower 14Ah
Rozmiar kól: 28"
Zasięg: 120 km
Moc silnika: 250 W
Waga: 27,25 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]11914 zł Więcej informacji
#2Devron 28124 28" - model 2019
Bateria: Panasonic, Devron Electric 11 Ah
Rozmiar kól: 28"
Zasięg: 100 km
Moc silnika: 250 W
Waga: - kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]6489 zł Więcej informacji
#3Devron 28125 28" - model 2019
Bateria: Panasonic, Devron Electric 11 Ah
Rozmiar kól: 28"
Zasięg: 100 km
Moc silnika: 250 W
Waga: 25,10 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]6989 zł Więcej informacji
#4Devron 28122 - model 2019
Bateria: Devron Electric 8,8 Ah, Panasonic
Rozmiar kól: 28"
Zasięg: 80 km
Moc silnika: 250 W
Waga: - kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]6049 zł Więcej informacji
ROWERY ELEKTRYCZNE SKŁADANE
#1Xiaomi Mi QiCYCLE
Bateria: Panasonic 209 Wh
Rozmiar kól: 16"
Zasięg: 45 km
Moc silnika: 250 W
Waga: 14,95 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]3599 zł Więcej informacji
#2Devron 20124 20" - model 2019
Bateria: GreenWay 36V / 8,7 Ah
Rozmiar kól: 20"
Zasięg: 60 km
Moc silnika: 250 W
Waga: 25 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]6549 zł Więcej informacji
#3Airwheel R5
Bateria: Litowo-Jonowy 214Wh
Rozmiar kól: 16"
Zasięg: 50 km
Moc silnika: 250 W
Waga: 18,5 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3499 zł Więcej informacji

* Standardowa moc silnika to 250 W, jednak w razie potrzeby (na przykład podczas intensywnej jazdy pod górkę) można na krótki okres czasu uzyskać maksymalnej wydajności 500 W.

Jak wybrać e-rower (rower elektryczny)?

Zakup roweru elektrycznego przedstawia stosunkowo znaczącą inwestycję – nawet, jeśli wybierzesz bardziej cenowo dostępny wariant. Rower powinien Ci dobrze służyć przez wiele lat. Oczywiste jest więc, że wybierać trzeba po namyśle, rozważeniu wszystkich możliwości i zdecydować się dopiero na podstawie zgromadzonych ważnych informacji.

Aby wiedzieć, na czym przede wszystkim należy skupić swoją uwagę przy wyborze i zakupie e-roweru, przygotowaliśmy przewodnik właśnie dla Ciebie, aby pomóc Ci znaleźć ten najlepszy rower elektryczny.

Do czego będzie Ci służyć?

W pierwszej kolejności trzeba sobie wyjaśnić, w jaki sposób chcesz z roweru elektrycznego korzystać, i co rower powinien potrafić.

Czy będziesz na tym rowerze jeździć tylko w mieście, na wsi lub po ścieżkach rowerowych? Będzie służyć Ci tylko, jako środek transportu do przemieszczania się z punku A do punktu B, albo chcesz go wykorzystać do wycieczek? Czy zamierzasz wybrać się na łono natury, na drogi leśne czy do trudniejszy terenów górskich? Na podstawie sposobu wykorzystania roweru trzeba wybrać odpowiedni rodzaj roweru elektrycznego. A możliwości istnieje wiele.

E-rower miejski

Ten wariant dostosowany jest do jazdy na dobrych drogach publicznych i podczas ruchu. E-rowery miejskie są często lepiej dostępne cenowo i są tak wydajne, jak pozostałe rodzaje. Idealnie sprawdzają się na drogę do pracy, w gości, na zakupy itp. Rama jest niższa, żeby łatwiej wsiadać i wysiadać. Takie rowery powinny być wyposażone w światło, błotniki, osłonę łańcucha rowerowego itp., ponieważ na pewno będziesz wsiadał na rower w ubraniu cywilnym, którego nie chciałbyś zabrudzić.

Typowy miejski rower elektryczny
Typowy miejski rower elektryczny

E-rower crossowy / trekkingowy

W tym przypadku chodzi o typ uniwersalny. Rower poradzi sobie w środowisku miejskim, a także w trudniejszym (lub trudnym) terenie. Nadaje się do codziennego użytku, jak również do zajęć sportowych lub bardziej wymagających wycieczek. Jest bardziej wytrzymały niż rower miejski i również jego cena jest wyższa.

E-rower górski

Jeśli chcesz rower wykorzystywać przede wszystkim do pokonywania szczególnie trudnych tras z wyraźną wspinaczką i trudnym terenem, sięgnij po wariant górski. Te rowery zwykle są najdroższe, ale wyprodukowane są z najwyższej jakości komponentów i posiadają najbardziej wytrzymałą konstrukcję. Ważna jest jak najłatwiejsza obsługa, jakość hamulców oraz zawieszenie i wydajność silnika.

Zasięg maksymalny rowerów elektrycznych

Zasięg to jeden z najważniejszych parametrów e-roweru. Maksymalny zasięg jednak zależy w dużej mierze od wielu okoliczności. Przede wszystkim od wagi jeźdźca, jakości terenu, wzniesienia, ale również od wiatru czołowego, sposobu zmiany biegów itp.

Maksymalny zasięg określa przede wszystkim bateria. Standardowo e-rowery wyposażone są bateriami od 9 Ah do 14 Ah. Średni zasięg e-rowerów porusza się wtedy w granicach ok. 70-120 km na jedno naładowanie.

Tutaj zalecamy przy zakupie wybierać baterie znanych producentów – Samsung, Panasonic, LG.

Wydajność silnika

Podstawą każdego roweru elektrycznego jest oczywiście silnik. Nasze przepisy jednak ograniczają maksymalną moc silnika e-rowerów do 250 W. Często jednak te rowery są wyposażone w silniki o większej wydajności. Można je ale wykorzystać tylko w określonych warunkach.

Rower musiałby być bądź zarejestrowany, jako motocykl elektryczny, (co pociąga za sobą konieczność posiadania prawa jazdy itp.), albo maksymalna wydajność możliwa by była w trybie „offroad”. Zaletą wyższej mocy silnika jest również jego dłuższa żywotność. Jeśli jeździsz na maksimum, silnik oczywiście bardziej się zużywa.

E-rower nadaje się dla każdego.
E-rower nadaje się dla każdego.

Umieszczenie silnika elektrycznego

Ważną rolę odgrywa również samo umieszczenie silnika, przy czym istnieją trzy warianty.

Silnik na przednim kole

Ten wariant nie jest dzisiaj już tak częsty. Nadaje się prawie wyłącznie dla rowerów miejskich i jakościowych dróg. Pozycja silnika z przodu ma wiele wad i dlatego już jest stosowana coraz rzadziej. Jedną z niewielu zalet jest niska cena.

Silnik w środku

Popularność tego umieszczenia rośnie w ogromnym tempie. Jeśli chodzi o stabilność i wydajność jest to idealny wybór. Minusem jest jednak wyższa cena nabycia. Dlatego z silnikami centralnymi spotkać się można przede wszystkim w rowerach górskich czy trekkingowych.

Silnik na tylnym kole

Nadal popularna alternatywa oferująca solidne właściwości za rozsądną cenę. Silnik umieszczony jest z tyłu zwykle w rowerach miejskich i crossowych.

Umieszczenie baterii

Bateria jest kolejnym podstawowym elementem roweru elektrycznego. Ważna jest nie tylko jej pojemność, ale również umieszczenie. Można spotkać się z baterią na rurze siedziska, tylnym bagażniku czy na ramie. Jakie są plusy i minusy poszczególnych wariantów?

Standardowy górski e-rower z baterią na ramie
Standardowy górski e-rower z baterią na ramie

Bateria na bagażniku rowerowym

Umieszczenie baterii na bagażniku dotyczy przede wszystkim e-rowerów miejskich i crossowych. Zaletą jest to, że pozostawia wolną ramę i jest łatwa do manipulacji, minusem jest możliwe obniżenie sterowalności rowerem z powodu podwyższonego środka ciężkości.

Baterie na rurze siedziska

Zaletą tego wariantu jest nisko położony środek ciężkości i dobra sterowalność rowerem, minusem jest ograniczenie przerzutki.

Bateria ramowa

Ta opcja jest jedną z najpopularniejszych. Bateria nie ogranicza sterowalności ani wyważenia roweru i dobrze pasuje do ogólnego wyglądu roweru.

Ustawienie asystenta

Rowery elektryczne wyposażone są również w panel sterowania, na którym można ustawić poziom asystenta (zwykle standardem jest 5 poziomów), ewentualnie jego całkowite wyłączenie lub włączenie. Panel sterowania zazwyczaj posiada wyświetlacz LCD, na którym wyświetlane są różne informacje. Tą podstawową i najważniejszą jest stan baterii. Znajdują się tam również inne dane np. prędkość jazdy, pokonane kilometry itp.

Panel sterowania powinien być przejrzysty i umieszczony w dogodnym miejscu. Ilość wyświetlanych danych zależy od Ciebie. Czasami panel sterowania posiada także wyposażenie ponadstandardowe np. port USB do ładowania telefonu komórkowego.

Na jakim wyposażeniu skupić uwagę?

Wybierając rower elektryczny nie skupiaj swoją uwagę tylko na baterii i silniku. Również inne elementy muszą spełniać określone wymagania jakościowe.

Istotną rolę odgrywa typ i jakość hamulców, widelca przedniego oraz oczywiście ramy, obręczy rowerowej i opon. Bardzo ważna jest całkowita waga roweru. Zbyt ciężkim rowerem gorzej można kierować, a przy słabej baterii lub niskiego poziomu asystenta pedałowanie wymaga dużego wysiłku.

E-rowery można zakupić w wersji składanej do przewożenia np. w bagażniku samochodu.
E-rowery można zakupić w wersji składanej do przewożenia np. w bagażniku samochodu.

Kto będzie z e-roweru korzystał?

Konstrukcja roweru powinna również odpowiadać potrzebom użytkownika. Dotyczy to na przykład ramy. Niższa rama jest przeznaczona dla kobiet, dzieci i osób starszych, ponieważ umożliwia łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie – to docenisz zwłaszcza w ruchu miejskim, gdy częściej trzeba się zatrzymywać. Niskie ramy są w takim razie typowe dla rowerów miejskich, ale również rowery trekkingowe mogą taką ramę posiadać.

Ważne jest również obciążenie e-roweru. W większości przypadków obciążenie wynosić będzie do 120 kg. Takie rowery są w pewnym stopniu uniwersalne. Istnieją również warianty o niższym obciążeniu – chodzi przede wszystkim o modele dla dzieci kobiet, jak również warianty o obciążeniu wyższym.

Im większa różnica jest pomiędzy obciążeniem i wagą jeźdźca, tym większy jest zasięg oraz żywotność roweru elektrycznego.

6 zalet rowerów elektrycznych

  • 1) Daj sobie więcej wolności i ruchu

Jeśli do teraz nie odważyłeś się na dłuższe wycieczki rowerowe, masz ograniczenia z powodu zdrowia (np. problemy z układem sercowo-naczyniowym) albo Twoja kondycja fizyczna nie jest taka, jak reszty rodziny lub przyjaciół, z rowerem elektrycznym pokonasz trasy długie nawet kilkadziesiąt kilometrów, jazdę pod górkę bez utraty tchu i tempa.

  • 2) Przyjazny dla środowiska naturalnego

Bez zużycia paliwa, bez szkodliwych emisji, minimalny hałas.

  • 3) Pomaga poprawić kondycję i zyskać siłę

Jeśli jesteś po operacji, na pewny zadowoli Cię czas spędzony na łonie natury, który może być tak długi, jak sobie zażyczysz. Jeśli trasa będzie dla Ciebie zbyt trudna, po prostu włączysz napęd. Nawet w okresie rehabilitacji nie musisz wyrzekać się swoich ulubionych czynności czy kontaktu z przyjaciółmi.

  • 4) Możesz wybierać się na znacznie dłuższe trasy

Czy podczas wycieczek rowerowych do trudno dostępnych miejsc dojeżdżałeś samochodem? Samochód teraz spokojnie zostaw w domu. Wysokojakościowy rower elektryczny umożliwia zasięg ponad 100 km. Wytrzymała konstrukcja utrzyma Ciebie i Twój plecak turystyczny.

  • 5) Ekologiczny i szybki transport do pracy/sklepu

Poranne korki, nerwowi kierowcy, przeciążone sprzęgło, zużycie paliwa, opóźnienia w pracy – to wszystko może stać się przeszłością, jeśli zamienisz 4 koła z silnikiem za rower elektryczny. Bardzo łatwa manipulacja, możesz poszerzyć wyposażenie o bagażnik rowerowy, koszyki na zakupy, bardziej śmiałe kobiety mogą nawet wsiadać na rower w spódnicy.

  • 6) Nie wymaga żadnych dalszych inwestycji

Z pewnością zauważyłeś, że cena e-roweru jest wyższa. Kupując klasyczny rower wydajesz około 800,00 PLN, ale cena roweru elektryczne jest minimalnie 4-5 razy wyższa. Oprócz regularnego ładowania baterii nie wymaga żadnej dodatkowej opieki. Raz na jakiś czas wystarczy dokręcić hamulce, wyregulować szprychy kół lub, jeśli to konieczne, wymienić opony i dętki w przypadku ich przebicia.

Ranking najlepszych rowerów elektrycznych

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci, albo przynajmniej zainspirowali Cię przy wyborze nowej rower elektryczny. Jeśli tak, będziemy Ci wdzięczni za Twoją odpowiedź, doświadczenie, Twoją opinię, porównanie lub ocenę zakupionego produktu. Możesz to zrobić w komentarzach poniżej na danej stronie. Może właśnie Twoja opinia pomoże innym z wyborem najlepszej rower elektryczny, jaka dostępna jest na rynku.

Dodaj komentarz

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..