Bęben pralki

Ranking najlepszych pralko-suszarek 2w1 (opinie 2020)

Jakie parametry, pojemność i wyposażenie oferują obecnie najlepsze pralko-suszarki 2w1?

Pralko-suszarka, urządzenie 2w1, to rozwiązanie dla wszystkich mniejszych domów i łazienek, gdzie nie ma miejsca na samodzielne urządzenia – pralkę i suszarkę do ubrań.

O takim rodzaju urządzeń istnieje kilka plotek i mitów, na przykład, że suszenie nie jest skuteczne, cały proces trwa zbyt długo i jest nieefektywny, a ponadto cena nie odpowiada wydajności urządzenia. Aby obalić te twierdzenia, przejrzeliśmy aktualną ofertę i wybraliśmy dla Ciebie najlepsze pralko-suszarki, które oferują doskonałe wyniki prania, a wyniki suszenia nie są o wiele gorsze niż w przypadku samodzielnych suszarek do prania.

Dlatego też w ranking pralko-suszarek znajdują się modele, które podczas wirowania bez problemów osiągają 1400 obrotów / min, a w praniu nie pozostawiają nadmiaru wilgoci. Zaszeregowane są w najlepszych klasach energetycznych i dlatego nawet częstsze suszenie, które docenisz zwłaszcza, jeśli nie masz balkonu lub w miesiącach zimowych, nie odbije się w rachunkach za prąd.

Inwestycja w wysokiej jakości pralko-suszarkę jest wyższa, więc jeśli chcesz ją kupić korzystnie i rozsądnie, polecamy do przeczytania nasz przewodnik wyboru, w którym porównujemy urządzenie 2w1 ze zwykłymi pralkami i suszarkami, oceniamy jego zalety i wady ułatwiając Ci odpowiedź na pytanie, czy właśnie taka pralko-suszarka byłaby dla Twojego domu korzystna.

Jaką pralko suszarkę wybrać?

  1. Samsung AddWash WD80K5A10OW
  2. Bosch WVH28420PL
  3. Electrolux EW7W268SP PerfectCare
  4. Candy Smart CSWS 485TDR/5-S
  5. LG F2J7HG2W
  6. Hotpoint-Ariston AQD 1070 D 49 EU B

Ranking pralko-suszarek 2w1

ProduktInfoOcenaCena (od)Tu kupisz najtaniej
1.Samsung AddWash WD80K5A10OW
Klasa energetyczna: A
Wsad pralki: 8 kg
Wsad suszarki: 4,5 kg
Poziom hałasu: 54/59 dB
Głębokość: 60 cm
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2350 zł Ceneo.pl
2.Bosch WVH28420PL
Klasa energetyczna: A
Wsad pralki: 7 kg
Wsad suszarki: 4 kg
Poziom hałasu: 46/74 dB
Głębokość: 59 cm
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2979 zł Ceneo.pl
3.Electrolux EW7W268SP PerfectCare
Klasa energetyczna: A
Wsad pralki: 8 kg
Wsad suszarki: 4 kg
Poziom hałasu: 51/60 dB
Głębokość: 57.2 cm
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2550 zł Ceneo.pl
4.Candy Smart CSWS 485TDR/5-S
Klasa energetyczna: A
Wsad pralki: 8 kg
Wsad suszarki: 5 kg
Poziom hałasu: 61/79 dB
Głębokość: 52 cm
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1750 zł Ceneo.pl
5.LG F2J7HG2W
Klasa energetyczna: B
Wsad pralki: 7 kg
Wsad suszarki: 4 kg
Poziom hałasu: 57/73 dB
Głębokość: 45 cm
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2350 zł Ceneo.pl
6.Hotpoint-Ariston AQD 1070 D 49 EU B
Klasa energetyczna: A
Wsad pralki: 10 kg
Wsad suszarki: 7 kg
Poziom hałasu: 54/60 dB
Głębokość: 61.6 cm
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1750 zł Ceneo.pl

Jak wybrać pralko-suszarkę?

Ranking najlepszych pralko-suszarek 2w1 Zanim zdecydujesz się na zakup pralko-suszarki, powinieneś wiedzieć, czego od niej możesz się, oprócz zaoszczędzenia miejsca, spodziewać. Użytkownicy mają z takim urządzeniem różne doświadczenia, w dyskusjach znajdziesz wiele rad, pozytywnych oraz negatywnych ocen.

Podstawą tego urządzenia są przede wszystkim funkcje i technologie związane z pralką. Pralko-suszarka jest właściwie tak dobra, jak jej „część piorąca”.

Wybierając pralko-suszarkę polecamy skupić się na jakościowym i cichym silniku, wysokich obrotach, oszczędnym bębnie, poszerzeniu programów oraz funkcji. Jeśli już wydajesz kasę, niech to się opłaca. Poza tym tylko skuteczne wirowane zapewni, że Twoje ubrania szybciej wyschną, bez niepotrzebnego przedłużania cyklu i marnowania czasu oraz energii elektrycznej.

Co może Ci zaoferować pralko-suszarka?

1. Oszczędzasz cenne miejsce w Twoim domu

Zwykle w ofercie znajdziesz suszarki o rozmiarach ok. 85 x 60 x 60 cm i pojemności bębna od 6 – 9 kg. Wyglądają tak samo jak klasyczne pralki, a ponadto niektóre modele są produkowane w wersji „slim” o głębokości zaledwie 45 cm. Jeśli masz małą łazienkę i mniej miejsca, nie musisz już zastanawiać się, gdzie suszarkę postawić lub lub czy zmieści się we wnęce nad pralką.

2. Uzyskasz wspaniałego pomocnika do pielęgnacji ubrań – są odżywione i nie tracą na swoich zaletach.

Pranie, które suszone jest w suszarce nie jest narażone na działanie promieni słonecznych i nie traci koloru. Przez zastosowanie wysokich temperatur i pary pozbywasz się pyłku i alergenów, a nawet sierści zwierząt domowych. Zużycie płynów do płukania oraz obciążenie środowiska naturalnego jest mniejsze. Gorące powietrze pochłania oprócz mikrobów również wszystkie nieprzyjemne zapachy.

3. Oszczędzasz czas, który potrzebny jest do wieszania i prasowania prania.

Brudne ubrania przejdą kolejno przez cykl prania i suszenia, a Ty wyciągniesz z bębna puszyste i wygładzone ubrania, które od razu można ułożyć w szafie. Pralko-suszarka oferuje różne opcje i kombinacje cykli, wszystko w zależności od ilości włożonego prania i konkretnego modelu. Zwłaszcza zimą nie musisz już rozkładać suszaków, czy tracić czasu prasowaniem pogniecionych ubrań.

4. Ne musisz prać zbyt często

Koszula z pracy, sukienki z imprezy w restauracji, pościel przechowywana w szafie przez rok – każdy kawałek nabawił się jakiegoś zapachu, ale nie jest brudny czy przepocony. Dlatego też wystarczy zamiast prania włączyć krótki o odświeżający program parowy, który pozbawia ubrań wszelkich zapachów i przygotuje je do ponownego noszenia.

5. Cały proces może przebiegać nocą bez Twojej obecności

Stwierdziłeś, że cykl prania dla 6 kg ubrań potrwa 2,5 godziny, wysuszenie zajmie kolejne 3 godziny. Praktyczny programator czasowy wraz z opóźnionym startem uruchamia pralkę o północy i razem z porannym przebudzeniem znajdziesz w bębnie suche ubrania, w które możesz od razu się ubrać. Bez konieczności przekładania z bębna do bębna i przy cichej, spokojnej pracy niezawodnego silnika.

Jakie są zalety pralko-suszarki 2w1?

1. Wypierze więcej ubrań, mniej wysuszy

Chociaż pojemność bębna często porusza się w maksymalnych wartościach jakie umożliwiają rozmiary konstrukcyjne konkretnej pralki (czyli pojemność bębna 7-9 kg prania), podczas suszenia programy poradzą sobie zwykle tylko z połową albo z dwoma trzecimi prania. To znaczy, że „jedną pełną pralkę” wysuszysz w dwu cyklach, czyli będzie to trwało dwa razy dłużej.

Należy jednak pamiętać, że pralko-suszarka po wypraniu nie musi zawsze wysuszyć całą jej zawartość. Doskonale działa, jako samodzielna pralka, a ty decydujesz o tym, które kawałki będą suszyły się na suszaku, a które w suszarce, aby pozbawić się alergenów, albo pognieceń.

2. Nie można prać i suszyć jednocześnie

To zapewne jest Ci jasne. Jeśli kupisz sobie pralkę i suszarkę osobno, to na pewno nic dziwnego, że oba urządzenia uruchamiasz jednocześnie i każde pracuje ze swoją częścią ubrań. Jeśli masz pralko-suszarkę, musisz odczekać do zakończenia cyklu prania, żeby móc kontynuować cyklem suszenia. Przedłuża to czas, za jaki poradzisz sobie z tygodniowym praniem.

3. W razie awarii będzie brakowało dwu urządzeń jednocześnie

I nagle nie możesz ani prać, ani suszyć … Ale kto tam wie, czy użytkownicy myślą o tym fakcie kupując kombinację pralki z suszarką.

Zdecydowałeś, że pralko-suszarka byłaby dobrą alternatywą i już wiesz, jakie ma zalety i wady? Jakie parametry są przy wyborze pralko-suszarki decydujące? Funkcje i wyposażenie będą oczywiście różniły się w zależności od marki, jednak znaleźliśmy kilka wspólnych cech:

Silnik

Cena pralki z suszarką zaczyna się od około 1500 PLN i taka cena dotyczy modeli, które nie są energooszczędne ani ciche. Przygotuj się na kwotę co najmniej o 200-400 PLN wyższą, jeżeli chcesz produkt wyposażony w jakościowy silnik inwerterowy, który charakteryzuje się długą żywotnością, niezawodną i cichą pracą. Wstrząsy silnika nie przenikają do konstrukcji, tak jak dzieję się w przypadku silników pasowych.

Wirowanie

Staraj się, aby Twoja przyszła pralko-suszarka z łatwością wirowała z frekwencją 1200 a nawet więcej obrotów za minutę. Duża ilość wody w ubraniach wydłuża proces suszenia (i tym samy czyni go droższym).

Programy prania

Szeroki wybór programów do bawełny, wełny, materiałów syntetycznych lub wymagających tekstyliów to oczywiste wyposażenie każdej dobrej pralki, Na pewno jednak docenisz krótki program oraz specjalne programy, które można dostosować do aktualnych potrzeb. Pokrętła sterujące uzupełniają panele intuicyjne i chociaż pierwsze cykle może spędzisz z instrukcją obsługi w ręku, to po kilku próbach będziesz już potrafić ustawić program prania według swoich własnych potrzeb.

Bęben

Jakościowy bęben powinien oprócz dużej pojemności zapewniać również delikatne obchodzenie się z praniem i możliwość ruchu w innych niż dwu podstawowych kierunkach. Najnowocześniejsze technologie mogą dostosować ruch bębna do rodzaju tkaniny, aby zapobiec zmechaceniom i niechcianemu pognieceniu ubrań.

Funkcje bezpieczeństwa

Funkcja AquaStop zapobiega wyciekom wody w razie awarii urządzenia, lub w przypadku pęknięcia węża. Blokada rodzicielka drzwiczek ochroniła już wiele pralek przed zabawami dzieci. W naszym wyborze można również znaleźć modele, które ostrzegają Cię, gdy pralka jest niewyważona, w bębnie znajduje się większa ilość piany, lub również zapewniają równomierne rozłożenie prania w bębnie, aby zoptymalizować pracę pralki.

Dodatkowe funkcje i technologie

Czy Twoja przyszła pralka potrafi skrócić cykl w zależności od ilości załadowanego prania? Czy potrafi wykryć poziom zabrudzenia prania? Możesz komunikować się z pralką za pośrednictwem smartfonu i sterować jej pracę? W takim razie masz naprawdę okazję posiadać urządzenie wysokiej jakości, które posuwa pranie w kierunku większego komfortu. Z wyposażenia docenisz również „klasyczne” funkcje jak na przykład opóźniony start, regulator czasowy, regulator długości i temperatury cyklu, tryb ECO itp.

Wymiary – 85 x 60 x 60 cm

Jeśli szukasz urządzenia oszczędzającego miejsce, może wtedy wystąpić mniejszy kłopot. Futryny drzwiowe w łazienkach bloków mieszkalnych mają czasami tylko 60 cm szerokości i chociaż na etykiecie podana jest głębokość 58 cm, wypukłe drzwi pralki lub tylna część pralki mogą wystawać i pralkę po prostu do łazienki nie zmieścisz. Polecamy w tym celu przed zakupem sprawdzić ten szczegół u sprzedawcy lub w opiniach użytkowników.

Suszenie kondensacyjne

Podczas cyklu suszenia pralka zaczyna podgrzewać prąd powietrza i regularnie przewijać pranie w bębnie, które sukcesywnie podgrzewa się do temperatury powyżej 100 °C. Z prania zaczyna odparowywać para wodna, która następnie wytrąca się w parowniku ciepła. Stamtąd wychodzi przez wąż spustowy pralki. Para więc nie gromadzi się w przestrzeni i nie musisz myśleć już o wentylacji. W odróżnieniu od suszarek kondensacyjnych z pompą ciepła, suszenie w przypadku pralko-suszarki 2w1 nie jest na tak zaawansowanym poziomie i jest również bardziej energochłonne.

(Nie dotyczy to pralek z suszarką kondensacyjną wyposażoną w taką pompę ciepła – cena takich pralek jednak zaczyna się od kwoty ok 4000 PLN).

Ilość cykli suszenia

Po zakończeniu cyklu prania będziesz mieć do wyboru kilka podstawowych programów do suszenia ubrań. Oprócz nich będą również dostępne samodzielnie programy do suszenia oraz programy parowe, które ułatwiają pielęgnację odzieży. Liczbą różnych programów, ustawień i pojemności bębna podczas suszenia pralko-suszarka jednak nigdy nie będzie osiągała takich wyników jak samodzielna suszarka.

Ceny pralko-suszarek

Chociaż pralko-suszarki łączą funkcje dwóch urządzeń, ich cena nie musi być zawsze dwukrotna. Producenci na pewno uświadamiają sobie zalety takiego urządzenia, jak również pewnych kompromisów, jakie przyszły użytkownik już przewiduje i z góry akceptuje. Na naszym rynku istnieje kilkadziesiąt różnych modeli, wszystkie jednak należą do marek, które są liderami w produkcji pralek i suszarek.

Pralko-suszarki do 1500 PLN

W cenie do 1700 PLN znajdziesz podstawowe modele marek Beko, Indesit, Candy. Nie będą one wyróżniać się wszystkimi swoimi funkcjami jednakowo, dlatego przy wyborze weź pod uwagę sposób użytkowania. Jeśli często pierzesz, wybierz pralkę o niskim zużyciu energii. Suszenie będzie prawdopodobnie już bardziej kosztowne, ale jako dodatkowa i okazjonalnie wykorzystywana funkcja, może również w Twoim domu służyć do suszenia niektórych rodzajów tkanin albo na przykład w sezonie wysokiego zapylenia, gdy nie chcesz ubrań narażać na alergeny.

Pralko-suszarki do 3500 PLN

W średniej półce cenowej znajdziesz najwięcej przedstawicieli pralko-suszarek, które należą u nas do najpopularniejszych. Zaciekawić mogą Cię takie marki jak Electrolux, LG, Bosch, czy np. AEG. Te urządzenia posiadają takie wyposażenie jak w najwyższej jakości pralkach (np. konstrukcja bębna, silnik inwerterowy, ważenie ładunku, optymalizacja prania, inteligentne funkcje). Nawet podczas suszenia zużycie energii jest bardziej przyjazne, czyli możesz częściej z niego korzystać. Ponadto – już przy pierwszym spojrzeniu na pewno spodoba się Ci ich wygląd. Należy jednak wziąć pod uwagę, że wydajność suszenia jest o 30-40% niższa, niż podczas prania.

Pralko-suszarki powyżej 3500 PLN

Użytkownik, który zdecydował się zainwestować w pralko-suszarkę większą kwotę, w 100 % przekona się o jej zaletach. W tej półce cenowej nie ma dużego wyboru (kilka modeli premium Bosch, AEG), ale jeśli chodzi o technologię, to pod tym względem są wyposażone w to najlepsze, co renomowane marki stosują do produkcji pralek i suszarek. Co do zużycia energii, to konkurują w dużej mierze samodzielnym urządzeniom. Jedno pozostaje bez zmian – nie można prać i suszyć jednocześnie.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci, czy przynajmniej zainspirowali Cię do wyboru nowej pralko-suszarki w jednym. Jeśli tak, będziemy wdzięczni za Twoją odpowiedź, doświadczenie, Twoją recenzję, porównanie lub ocenę zakupionego produktu. Możesz to zrobić w komentarzach poniżej na tej stronie. Może właśnie Twoja opinia pomoże innym przy wyborze wysokiej jakości pralko-suszarki na rynku.

Dodaj komentarz

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..