Najlepsze lodówki

Ranking 7 najlepszych lodówek (opinie 2020)

Najlepsze lodówki Aby kupić odpowiednią lodówkę, nie musimy chodzić godzinami po sklepach czy przedzierać się przez opinie na temat najlepszych lodówek w internecie. Najważniejsze jest, aby wiedzieć, na jakie elementy zwracać uwagę przy jej kupnie. Zaprezentowany niżej specjalny ranking lodówek już w pewnym stopniu ułatwi nam decyzję. Jeśli jednak będziemy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej, możemy poczytać też o tym, jaką lodówkę kupić przy danym budżecie oraz jakie są cechy decydujące o jej jakości.

Biorąc pod uwagę, w jakim położeniu geograficznym znajduje się Polska, posiadanie lodówki jest raczej niezbędne. Taki sprzęt przydaje się w ciągu całego roku, jednak latem, gdy temperatura potrafi sięgać prawie 40 stopni Celsjusza, brak lodówki bardzo dałby nam się we znaki. Praktycznie każdy rodzaj żywności ulegałby zepsuciu w krótkim czasie.

Najlepsze lodówki na 2020 rok prezentują wysoki poziom technologiczny i wizualny. Wybór odpowiedniego sprzętu nie musi być taki prosty bowiem producenci produkują wiele modeli lodówek, które czasami minimalnie się od siebie różnią. W rankingu najlepszych lodówek znajdziemy 6 propozycji, które swoją jakością znacznie wyróżniły się na tle pozostałych.

Porównanie najlepszych lodówek

ProduktInformacjeOcenaCena (od)
1.Samsung RB31FERNCSA
Klasa energetyczna: A++
Poziom hałasu: 39 dB
Chłodziarka (l): 206 litrów
Zamrażalnik (l): 98 litrów
Konsumpcja energii: 257 kWh/Rok
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1 999 zł Więcej informacji
2.Samsung RB37J501MB1
Klasa energetyczna: A+++
Poziom hałasu: 39 dB
Chłodziarka (l): 255 litrów
Zamrażalnik (l): 98 litrów
Konsumpcja energii: 183 kWh/Rok
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1 831 zł Więcej informacji
3.Bosch KGN39KL35
Klasa energetyczna: A++
Poziom hałasu: 39 dB
Chłodziarka (l): 279 litrów
Zamrażalnik (l): 87 litrów
Konsumpcja energii: 273 kWh/Rok
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2 100 zł Więcej informacji
4.Samsung RFG23UEBP1
Klasa energetyczna: A+
Poziom hałasu: 44 dB
Chłodziarka (l): 396 litrów
Zamrażalnik (l): 124 litrów
Konsumpcja energii: 407 kWh/Rok
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]5 999 zł Więcej informacji
5.Klarstein Luminance Frost
Klasa energetyczna: A+
Poziom hałasu: - dB
Chłodziarka (l): 209 litrów
Zamrażalnik (l): 91 litrów
Konsumpcja energii: - kWh/Rok
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2 610 zł Więcej informacji
6.AMICA FK239.3
Klasa energetyczna: A+
Poziom hałasu: 40 dB
Chłodziarka (l): 143 litrów
Zamrażalnik (l): 51 litrów
Konsumpcja energii: 214 kWh/Rok
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]865 zł Więcej informacji
7.Beko RCSA210K20W
Klasa energetyczna: A+
Poziom hałasu: 40 dB
Chłodziarka (l): 132 litrów
Zamrażalnik (l): 65 litrów
Konsumpcja energii: 224 kWh/Rok
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]865 zł Więcej informacji

Jak wybrać lodówkę

Aby mieć pewność, że lodówka przez nas wybrana będzie nam służyć przez lata, warto dokładnie przeczytać jej specyfikację. To, czego jest zrobiona, z jakiego materiału zrobione są półki i tym podobne sprawy powinny nas zainteresować. Są też rzeczy, które są niezwykle ważne, a niekoniecznie ludzie zwracają na nie uwagę. Poniższy poradnik ułatwi więc wszystkim wybór dobrej lodówki.

Pamiętajmy, że ma to być sprzęt na wiele sezonów. Nie możemy sobie pozwolić na to, aby tuż po zakończeniu okresu gwarancji nasz produkt uległ awarii, za którą będziemy musieli płacić przy naprawie. Tak więc zaopatrzmy się w kartkę i długopis i zanotujmy najważniejsze rzeczy, o których warto pamiętać przy kupnie lodówki.

Wymiary lodówki

Przed kupnem lodówki dokładnie zmierzmy przestrzeń, jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na jej ustawienie. Nie każda kuchnia jest na tyle duża, aby mogła pomieścić te droższe i szersze lodówki. Jeśli więc kupimy zbyt szeroki model, możemy mieć problem. W tym przypadku lepiej kupić lodówkę węższą, ale wyższą. Różnica w pojemności będzie niewielka, a my zaoszczędzimy więcej przestrzeni w kuchni.

Pojemność

Jak już wspomniano wyżej, lodówka musi być odpowiednio pojemna. Warto rozdzielić tutaj kwestię pojemności chłodziarki i zamrażarki:
Pojemność chłodziarki – w chłodziarce musi znaleźć się mnóstwo rzeczy jak wędliny, sery czy warzywa. Bardzo pojemna chłodziarka jest w stanie posiadać pojemność sięgającą nawet 400 litrów, natomiast te tańsze modele pomieszczą około 150 litrów. Różnica jest ponad dwukrotna. Jeśli więc posiadamy dużą rodzinę, mała lodówka może nam nie wystarczyć. Dodatkowo w chłodziarce chowamy różnego rodzaju napoje, które też swoje zajmują.

Pojemność zamrażarki – jest ona zwykle dużo mniejsza niż pojemność chłodziarki. Tanie modele pomieszczą do 50 litrów pożywienia. Wiadomo, że w zamrażarce nie będziemy przechowywać tak dużo jedzenia, jak w chłodziarce. Znajdą się tu przecież tylko takie produkty jak lody, zamrożone mięsa czy kilka innych potraw. Jeśli jednak lubimy kupować na zapas, a mała zamrażarka nam nie odpowiada, zastanówmy się nad kupnem takiej lodówki, która posiada zamrażarkę o pojemności do 200 litrów.

Poziom hałasu

Zwykle lodówki nie wytwarzają zbyt wiele hałasu. Najczęściej jest on spowodowany aktualną pracą zamrażarki. Słychać wtedy specyficzny dźwięk. Poziom hałasu w lodówkach to zwykle 40 – 50 decybeli, większości lodówek bliżej do tej pierwszej granicy. Zazwyczaj kwestia hałasu to sprawa drugorzędna, jeśli jednak ktoś będzie trzymał lodówkę blisko pokoju, to może zdecydowanie szczegółowiej prześledzić ofertę lodówek pod kątem poziomu wytwarzanego przez nie hałasu.

Zdolność zamrażania

Posiadanie pojemnej zamrażarki to nie wszystko, czego będziemy upatrywać w naszej lodówce. Ważne jest jeszcze to, jak szybko nasz sprzęt jest w stanie zamrozić żywność. Producenci podają dość szczegółowe dane dotyczące tego zagadnienia. Tańsze lodówki mają zdolność zamrażania 2-3 kilogramów jedzenia na dobę. Nie jest do duża ilość, jeśli jednak ktoś mieszka sam lub po prostu nie mrozi jedzenia, to z pewnością nie będzie skupiał się nad tym aspektem.

Z drugiej strony są osoby posiadające duże rodziny lub po prostu chcące zamrozić większą ilość żywności w ramach nagłej potrzeby. Producenci najdroższych lodówek proponują nam wtedy zdolność zamrażania na poziomie kilkunastu kilogramów na dobę. Różnica jest więc kolosalna i robi wrażenie.

Energooszczędność

Dobra lodówka to także tania w eksploatacji lodówka. Mówiąc to mamy na myśli przede wszystkim oznaczenie zwane klasą energetyczną. Najbardziej energooszczędne produkty posiadają klasę A+++, a te prądożercze klasę D. Nowe lodówki praktycznie zawsze posiadają minimalną klasę A+, a te lepsze z nich A++.

Pamiętajmy, że im większa lodówka, tym więcej prądu zużywa, warto więc także spojrzeć na roczne zużycie energii, które podawane jest w kilowatogodzinach. W tańszych lodówkach zużycie to wynosi około 200 kilowatogodzin, a droższe sprzęty potrafią zużyć rocznie do dwóch razy więcej.

Dodatkowe funkcje

Praktycznie w każdym sprzęcie AGD znaleźć możemy dodatkowe funkcje, jakie producent oferuje. Tak jest też w przypadku lodówek.

  • Technologia No Frost sprawia, że ani w lodówce, ani na produktach w niej trzymanych nie pojawi się lód czy szron. Dodatkowo sprzętu z takim oznaczeniem nie trzeba rozmrażać.
  • Strefa Cool Select to miejsce, gdzie przechowamy żywność w takiej temperaturze, w jakiej sobie życzymy. Funkcja ta działa niezależnie, dlatego w pozostałej części lodówki temperatura może być inna.
  • Active Fresh Blue Light to światło o niebieskim zabarwieniu. Dzięki niemu przechowywane owoce i warzywa zachowują ciągłość procesu fotosyntezy i nie psują się tak szybko, jak mogłyby w przypadku braku tego dodatku.
  • Jonizator pozwoli zneutralizować wszelkie zapachy dzięki zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusów i niechcianych cząsteczek, które dane zapachy wywołują.

Akcesoria i dodatki

Im droższa lodówka, tym więcej dodatków. Sprawdźmy więc, czego możemy się spodziewać w tej kwestii:

  • łatwo wysuwane szuflady pozwolą nam bez problemu sięgać po określoną żywność, a pojemne półki sprawią, że w naszej lodówce przechowamy dużą ilość produktów i butelek
  • oświetlenie całej lodówki jest niekiedy źle zaprojektowane. Nieodpowiednio umieszczona lampka może być bez problemu zasłonięta przez nadmiar produktów znajdujących się w lodówce. Optymalne rozmieszczenie świateł, najlepiej LED, pozwoli nam na przyjemne korzystanie z lodówki i łatwe obserwowanie, co w niej aktualnie się znajduje.
  • pojemniki na wino, butelki i inne tego typu produkty to nieodłączny element nawet najtańszych lodówek. Dzięki takim dodatkom nie będziemy musieli upychać produktów w lodówce bez ładu i składu.
  • kostkarka pozwoli nam na łatwe przyrządzenie kostek lodu. Dzięki temu podczas imprezy czy uroczystości w każdej chwili z łatwością poradzi z nią sobie każdy gość.
  • dystrybutor wody pozwala na picie świeżej wody, która zawsze posiadać będzie odpowiednią temperaturę.

Łatwy wybór

Po tak obszernym poradniku wybór odpowiedniej lodówki nie będzie problemem, stanie się wręcz przyjemnością. Najważniejsze kwestie, które wyżej zostały poruszone, pomogą nam odpowiednio przygotować się przed zakupem lodówki. A może po prostu ułatwimy sobie życie? Skorzystajmy z któregoś z proponowanych modeli i problem wyboru będziemy mieli z głowy.

Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc Ci – lub przynajmniej Cię zainspirować – w wyborze nowy lodówek. Jeśli tak, to będziemy wdzięczni za informację zwrotną, recenzję, porównanie czy opinię o zakupionym produkcie. Możesz to zrobić w komentarzach znajdujących się na dole strony. Może właśnie twoja opinia pomoże innym w wyborze najlepszych lodówek na rynku.

Dodaj komentarz

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..