Ranking najlepszych samoopalaczy

Ranking 7+ najlepszych samoopalaczy (opinie 2021)

samoopalaczy Xen Tan Piękna śniada i promienna skóra to marzenie wielu kobiet (a także mężczyzn). Dla wszystkich, którzy chcą w tym roku zaskoczyć wszystkich atrakcyjną opalenizną bez ryzyka, wybraliśmy 7 najlepszych samoopalaczy na rok 2021.

Opalanie latem może się udać nie tak, jak sobie wyobrażasz, gdy na skórze pojawią się jasne, blade plamy albo opalisz się tylko w miejscach, gdzie nie masz ubrania. Do tego dołączyć mogą spalone ramiona i plecy, a nawet alergia na słońce. Nie wolno nam również zapominać o tym, że promieniowanie słoneczne zawiera szkodliwe dla zdrowia promienie ultrafioletowe (UV), które oprócz tego, że powodują brązowienie skóry bez odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej, są także przyczyną nieodwracalnych zmian w głębokich strukturach skóry oraz wspomagają jej starzenie.

Recenzje kremów samoopalających dotyczą bezpiecznych produktów z gwarantowanym efektem. Jeśli przestrzegać będziesz podstawowych poleceń, wynik będzie dla Ciebie więcej niż przyjemny. Zanim jednak samoopalacz kupisz, powinieneś sprawdzić stan swojej skóry. Masz problemy z trądzikiem? Czy Twoja skóra jest wrażliwa? Czy odcień Twojej skóry jest zbyt blady? Wśród oferowanych wysokiej jakości samoopalaczy każdy może znaleźć ten najbardziej odpowiedni.

Wszystkie ważne informacje o tym, jak samoopalacza działają, co podczas tego zabiegu kosmetycznego dzieje się ze skórą i jakich zasad należy przestrzegać, zdradzimy Ci w praktycznym przewodniku w drugiej połowie niniejszego artykułu. Zainspiruj się i ciesz się nie tylko latem (ale również w ciągu innych pór roku) promienną opalenizną i głębokim nawilżeniem skóry.

Porównanie / ranking najlepszych samoopalaczy 2021

ProduktInfoOcenaCena (od)Tu kupisz najtaniej
1.Vichy Idéal Soleil Capital
nawilżające mleczko samoopalające
do twarzy i ciała
5 out of 5 stars (5 / 5)68 zł Notino.pl
2.Bioderma Photoderm Autobronzant
samoopalacz w sprayu
do skóry wrażliwej
5 out of 5 stars (5 / 5)82 zł Notino.pl
3.St. Moriz Self Tanning
mleczko samoopalające
stopniowo brązujące
5 out of 5 stars (5 / 5)49 zł Notino.pl
4.Ziaja Cupuacu
samoopalające mleczko
do ciała
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)22 zł Notino.pl
5.St.Tropez Self Tan Purity
pianka samoopalająca
do ciała
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)123 zł Notino.pl
6.Clinique Self Sun
samoopalające mleczko
do ciała
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)111 zł Notino.pl
7.Bielenda Magic Bronze
krem samoopalający
do ciemnej karnacji o
działaniu nawilżającym
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)15 zł Notino.pl

Jak wybrać samoopalacz?

Na początek powiedzmy sobie o tym, jak działa samoopalanie i dlaczego już ponad 30 lat jest bezpiecznym zabiegiem kosmetycznym. Zdradzimy Ci, co wszystko należy zrobić, aby zachować ładną śniadą cerę, jak przygotować skórę do nałożenia samoopalacza i jak zapobiegać wszystkim ewentualnym wypadkom w łazience lub z tkaninami, które mogą Cię od samoopalania odradzić. Podobnie jak zwykłe opalanie, również samoopalanie wymaga czasu, więc na początek wystarczy, jeśli temu zabiegowi poświęcisz kilka minut w skupieniu.

Co to właściwie znaczy – samoopalanie?

Informacje o szkodliwości częstego opalania się na słońcu czy w solariach znamy na pewno wszyscy. Ryzyko przedwczesnego starzenia się skóry, wysokiej pigmentacji, oparzenia słonecznego i raka skóry każdego roku stają się coraz bardziej uzasadnione. Dlatego też przygotowaliśmy listę najlepszych kremów do opalania zawierających skuteczne filtry UVA oraz UVB oraz znacznie wydłużających czas, jaki możesz bezpiecznie spędzić na słońcu lub w wodzie.

Kremy samoopalające działają na innej zasadzie, nie zapewniają ochrony przed słońcem, jednak zawarte w nich substancje czynne reagują z aminokwasami keratyny w górnej warstwie skóry, co powoduje jej stopniowe brązowienie. Wszystkie substancje czynne oparte są na zawartości DHA – dihydroksyacetonu, który nie wnika w skórę i tym samym nie powoduje żadnych zmian w jej strukturze. Nie są znane jego żadne poważne skutki uboczne i jest on stosowany w dziedzinie kosmetyki już przez ponad kilkadziesiąt lat. DHA to substancja oparta na bazie cukru, w kontakcie ze skórą przebiega reakcja Maillarda, która jest identyczna do reakcji podczas brązowienia chleba czy karmelizowania cukru.

opalona stopa w basenie

Samoopalanie różni się więc od klasycznego opalania, przebiega tylko na najwyżej położonych komórkach skóry, które odnawiają się raz na kilka dni. To znaczy, że wraz z wymianą komórek skóry znika również opalenizna i preparat samoopalający należy nałożyć ponownie. Chodzi o estetyczne upiększanie kolorytu Twojej skóry, bez ubocznych zagrożeń (z wyjątkiem kobiet w ciąży i osób z cukrzycą, które powinny unikać samoopalania). Należy jednak uważać, aby nie dopuścić do kontaktu DHA z błonami śluzowymi (oczy, nos, jama ustna) oraz z otwartymi ranami.

Jakie właściwości powinien mieć jakościowy produkt samoopalający?

  • Zapewniać naturalną stopniową opaleniznę – masz możliwość kontroli kolorytu i zwiększania intensywności opalenizny. Z człowieka o bladej skórze nie powinien stać się nienaturalny „mulat” w ciągu nocy.
  • Nie powodować pieczenia, swędzenia i powinien nadawać się do każdego rodzaju skóry, w tym wrażliwej.
  • Nawilżać skórę i chronić ją przed starzeniem – zawierać np. naturalne oleje, masła, witaminę E, kojący aloes, …
  • Podczas aplikacji powinieneś widzieć, gdzie na skórze naniesiono krem / spray – pozostawia białą lub od lekko brązowej do kawowej cienką powłokę, która po pewnym czasie się wchłonie (lub w zależności od produktu trzeba ją zmyć).
  • Na skórze jaśnieje dopiero po kilku dniach i na do dodatek równomiernie, ponieważ komórki skóry regenerują się, a stare podczas mycia skóry znikają. Miejsca, które najbardziej są narażone na pot i działanie środowiska mogą bladnąć szybciej.

Przygotowanie skóry do samoopalania

Około 24 godziny przed nałożeniem preparatu samoopalającego należy wykonać peeling skóry w celu usunięcia starych i martwych komórek skóry. Nie zapomnij też pozbyć się ewentualnych włosków (szczególnie w miejscach, które zwykle golisz). Uważaj, aby niepotrzebnie nie podrażnić ani nie zranić skóry. Na suche i najbardziej nadwyrężane miejsca skóry zastosuj nawilżające mleczko do ciała – zwłaszcza na kostki, kolana i łokcie.

Nałożenie samoopalacza

Jak już w recenzji preparatów samoopalających można zauważyć, występują one w różnej formie – w postaci kremu, mleczka do ciała, balsamu, sprayu, lekkiej pianki itp. Aplikacja jednak jest bardzo podobna – należy równomiernie pokryć skórę ciała. Przeznacz co najmniej pół godziny czasu na samoopalanie, przygotuj sobie stare ręczniki i luźne ubranie.

Zacznij nakładać samoopalacz od kostek i kontynuuj kolejno w górę. Najpierw należy pokryć miejsca o najbladszej skórze, a zakończyć aplikację na rękach i szyi, które są najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych i dlatego zakładamy, że nie będą całkowicie blade, jak np. uda.

Szczególną uwagę zwróć na bardziej suche miejsca skóry oraz części ciała o wyraźniejszych zmarszczkach (dekolt, szyja) – w tych miejscach właśnie bardzo ważne jest dokładne rozprowadzenie samoopalacza. Po nałożeniu preparatu na brzuch nie należy się schylać i zaczekać do jego zupełnego wchłonięcia. Zapobiegnie to nagromadzeniu się samoopalacza w zgięciach.

Podczas aplikacji preparatu samoopalające używaj rękawiczek, by nie zaskoczyły Cię pomarańczowe dłonie i miejsca między palcami. Poczekaj, zanim główna część preparatu nie zostanie całkowicie wchłonięta w skórę. W tym czasie nie należy jeszcze się ubierać, ocierać, siadać ani leżeć, aby nie zetrzeć aktywnej warstwy.

Jeśli widzisz na ciele białe miejsca, naprawić możesz to nakładając cienką warstwę samoopalacza. Aby uzyskać bardziej intensywnej opalenizny, nakładaj preparat samoopalający przez kilka kolejnych dni.

Nałożona warstwa nie jest trwała, ponieważ podczas wymiany komórek skóry opalenizna stopniowo zanika. Unikaj więc długim gorącym prysznicom, goleniu lub peelingowi. Aby odnowić warstwę preparatu samoopalającego, należy powtarzać jego aplikację średnio raz na 5 – 7 dni.

Plamy, przebarwienia, odcień pomarańczy, szybkie zmywanie się i inne wady – jak ich unikać?

Niektóre preparaty samoopalające nie są zupełnie idealne. Jeśli zawierają bronzer, mogą zostawiać plamy na jasnych ubraniach i pościeli, więc w przypadku, że nałożysz na ciało grubą warstwę, może się zdarzyć, że rano obudzisz się jak „sok pomarańczowy”. W przypadku tanich produktów również szybkie zmywanie się koloru jest zupełnie normalne i może zniechęcać Cię do kolejnego zastosowania samoopalacza.

Jako pierwszej pomocy w usuwaniu plam możesz użyć sody oczyszczonej zmieszanej z trochą wody, pasty do zębów lub soku z cytryny. Plamy jednak należy usuwać bardzo ostrożnie, aby nie zmyć również opalonej warstwy w innych miejscach.

Żółta lub pomarańczowa opalenizna może być spowodowana zbyt grubą warstwą preparatu. Jednak nie należy panikować, delikatnym naturalnym peelingiem i długim gorącym prysznicem możesz przynajmniej z połowy pozbyć się tych odcieni.

Niektóre samoopalacze niezbyt przyjemnie pachną, zwłaszcza te tanie, w cenie kilku złotych. Zapach może przypominać używane skarpetki, metal, mokrą sierść psa – naprawdę nic przyjemnego. Taki zapach pojawia się podczas reakcji DHA ze skórą. Nie próbuj tego zapachu pozbyć się perfumami czy antyperspirantem, ponieważ po takiej reakcji pojawią się na skórze nieestetyczne plamy. Bardziej wskazane jest przewietrzyć pomieszczenie i spać przy otwartym oknie.

Na zakończenie …

Samoopalanie wymaga czasu, cierpliwości, systematyczności i co najważniejsze praktycznego i najwyższej jakości samoopalacza. Możesz sprawić, że kolor skóry Twojego ciała będzie promienny i złocisty przez cały rok i tym samym będziesz czuć się atrakcyjniej, czy nawet Twoje łydki mogą optycznie wydawać się szczuplejsze.

Preparaty samoopalające nie są szkodliwe dla skóry, a przede wszystkim nie powodują żadnych uszkodzeń skóry, tak jak robi to promieniowanie ultrafioletowe. Należy jednak pamiętać o tym, że nawet tak opalona skóra nie jest chroniona przed działaniem promieni słonecznych, a stosowanie preparatów z ochroną przeciwsłoneczną jest jak najbardziej wskazane.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci, albo przynajmniej trochę zainspirowali Cię do wyboru nowego samoopalacza. Jeśli tak, będziemy wdzięczni za Twoją opinię, doświadczenie, Twoją recenzję, porównanie lub ocenę zakupionego przez Ciebie produktu. Możesz to zrobić w komentarzach poniżej. Może właśnie Twoja opinia pomoże innym wybrać ten najwyższej jakości preparat samoopalający jaki istnieje na rynku.

1 comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Jak dla mnie najlepszym samoopalaczem są produkty od Tan Expert! Szeroki wybór pianek, a ich aplikacja jest tak prosta, że nawet samoopalaczowy laik sobie z nimi poradzi. 😛 Oprócz pianek jeszcze polecam kropelki do twarzy, które w połączeniu z ulubionym kremem robią super robotę…:)