Ranking najlepszych suszarek do włosów

Ranking 6+ najlepszych suszarek do włosów (opinie 2020)

Pozbądź się zniszczonych, puszących się włosów. Z odpowiednią suszarką Twoja fryzura już Cię nie zawiedzie.

Dobra suszarka do włosów potrafi zrobić cuda z Twoim wyglądem. Z oklapniętych włosów wyczaruje objętość, włosy wygładzi i nada im niezbędny kształt. Jaka suszarka do włosów jest jednak tą najlepszą? Jak ją wybrać?

Nie bez powodu fryzury robione w domu bardzo rzadko wyglądają tak samo, jak po wizycie u fryzjera. Profesjonaliści dobrze wiedzą, która suszarka do włosów jest najlepsza, by osiągnąć oczekiwanego wyniku.

Dzięki nowoczesnym technologiom suszarki już nie niszczą w takim stopniu włosów, ale nawet mogą pomagać, aby były mocniejsze. Z tego powodu przedstawiamy Ci ranking siedmiu suszarek do włosów, które pomogą Ci znaleźć właśnie taką suszarkę, dzięki której uzyskasz fryzurę godną prawdziwej gwiazdy.

Przed zakupem skup się na kilku podstawowych parametrach. Im większa moc suszarki, tym mocniejszy będzie przepływ powietrza i tym szybciej wysuszysz włosy. Możliwość ustawienia temperatury i stopnia intensywności dmuchania pozwala kontrolować suszenie oraz chronić włosy przed zbyt dużym wysuszeniem lub nawet spaleniem. Należy również zwracać uwagę na wagę suszarki. Ciężka suszarka może Cię ograniczać. Nowoczesne suszarki już w większości przypadków wyposażone są w technologię jonową lub dyfuzory i inne akcesoria. A jeśli suszarka nie posiada tych rzeczy, rozglądnij się po innej suszarce w tej samej półce cenowej.

Porównanie / ranking najlepszych suszarek do włosów

ProduktOcenaCena (od)Tu kupisz najtaniej
1.Dyson Supersonic
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1600 zł Ceneo.pl
2.Philips DryCare Advanced HP8232
[usr 5 text="true" tooltip="true"]126 zł Notino.pl
3.Remington Keratin Protect AC8002
[usr 5 text="true" tooltip="true"]214 zł Notino.pl
4.BaByliss PRO Dryers Caruso
[usr 5 text="true" tooltip="true"]260 zł Notino.pl
5.Philips DryCare Essential BHD030
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]107 zł Notino.pl
6.Bellissima My Pro Ceramic P5 3800
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]264 zł Notino.pl

Jak wybrać suszarkę do włosów?

Jaką suszarkę do włosów kupić? W następującym przewodniku zaznajomimy Cię ze wszystkimi podstawowymi parametrami oraz informacjami, jakie powinieneś przy zakupie tego sprzętu znać i wiedzieć. Rozpoczniemy od przeglądu podstawowych rodzajów suszarek, ich zalet oraz wad.

Następnie spojrzymy na takie dane, jak moc, możliwości ustawienia temperatury, obecność jonizacji itp. Interesować nas będą również pozostałe funkcje oraz ewentualne przydatne dodatkowe akcesoria – przede wszystkim w postaci specjalnych nasadek. Pod koniec przedstawimy Ci niezawodne i popularne marki oraz podsumujemy, w jakich cenach one się poruszają.

Podstawowy podział suszarek do włosów

W pierwszej kolejności wybierz sobie odpowiedni rodzaj suszarki zgodnie z Twoimi wymaganiami oraz sposobem, w jaki będziesz z suszarki korzystać.

Domowe suszarki do włosów

Prawdopodobnie najbardziej sprzedające się i najbardziej popularne rozwiązanie. Ten wariant powinien swoją wydajnością i funkcjami zaspokoić potrzeby nawet bardziej wymagających klientów. Ceny tych suszarek są bardzo przyjazne. Z bardzo dobrym stosunkiem cena / jakość znajdziesz tanie, ale również droższe i bardziej wyszukane modele. Wybór jest naprawdę duży.

Profesjonalne suszarki do włosów

W tym przypadku wymagany jest najwyższy poziom. To oznacza wysoką wydajność, duże wyposażenie w funkcje, zazwyczaj do dyspozycji jest cały szereg akcesoriów. Jak już z nazwy wynika suszarki te przeznaczone są dla profesjonalistów w salonach fryzjerskich itp. Do użytku domowego taki wariant jest zbyt „przewymiarowany”,  o ile owszem nie jesteś bardzo wymagającym użytkownikiem.

W przypadku profesjonalnych suszarek do włosów typowe są większe rozmiary i waga, zaś kabel zasilający jest o wiele dłuższy. Oczywistym znakiem rozpoznawczym jest również wysoka cena. Są to minusy, które sprawiają, że tego typu suszarki do włosów raczej nie nadają się do użytku domowego.

Które profesjonalne suszarki do włosów są najlepsze na podstawie recenzji?

Podróżne suszarki do włosów

Spójrzmy teraz na zupełnie przeciwległy koniec spektrum. Podróżne suszarki do włosów są bardzo lekkie, niewielkich wymiarów i jednocześnie są najtańsze. Te suszarki są bardzo praktyczne i popularne, nadają się nie tylko do podróży, ale również dla niezbyt wymagających użytkowników, którym zwykle taki rodzaj suszarek wystarcza. Zaletą jest składany uchwyt. Podróżna suszarka do włosów powinna mieć również własne etui do przechowania.

Oczywiście i w tym przypadku istnieje kilka wad. W szczególności jest to stosunkowo słaba wydajność i minimalna ilość funkcji lub możliwość zastosowania akcesoriów. Te suszarki do włosów są naprawdę raczej prostym i awaryjnym rozwiązaniem. Nie nadają się do użycia dla wymagających użytkowników lub do codziennego użytku.

Lokówko suszarki

Obecnie bardzo popularne „hybrydowe” wykonanie, które łączy możliwości suszarki z niektórymi umiejętnościami klasycznej lokówki to właśnie lokówko suszarki.  Włosy podczas suszenia można wyprostować, dodać im objętości. Jednak nie możesz liczyć na to, że to urządzenie będzie służyć Ci tak, jak samodzielna lokówka. Możliwości stylizacji włosów są naprawdę tylko minimalne.

Ranking najlepszych suszarek do włosów

Podstawowe parametry

Na co przede wszystkim zwracać uwagę przy wyborze? Suszarki do włosów nie są zbyt skomplikowanym urządzeniem, pomimo tego jednak należy wziąć pod uwagę kilka czynników i właściwości. Są to przede wszystkim następujące:

Moc

Wydajność suszarki do włosów zwykle nie jest podawana przez producenta. Musisz zadowolić się z wartością mocy, która określa zużycie energii elektrycznej na jednostkę czasu. Jednak ten parametr wystarczy Ci do podstawowej orientacji i powinien należeć do najważniejszych czynników decydujących o wyborze tego urządzenia.

Suszarki do włosów o mocy od 1000 do 1500 W to przede wszystkim bardzo tanie i mało wydajne modele, które należą przede wszystkim do kategorii „podróżnych” urządzeń. Suszarki do włosów o mocy około 2200 – 2300 W można już uważać za bardzo solidne.  Większą moc znaleźć można już w przypadku profesjonalnych suszarek włosów. Rzadko jednak przekraczają wartość 2400 lub 2500 W.

Ale co w praktyce znaczy wartość mocy? Wyższa moc oznacza mocniejszy silnik, czyli tym samym szybsze i bardziej skuteczne suszenie. Do użytku domowego wybieraj modele przynajmniej o mocy powyżej 1800 W.

Waga suszarki do włosów

Szczególnie profesjonalne suszarki do włosów mogą być stosunkowo ciężkie, podczas gdy najlżejsze są modele podróżne. Kompromisem mogą być modele domowe, które mogą oferować dobry stosunek wagi do wydajności.

Waga będzie Cię na pewno interesowała zwłaszcza, jeśli masz długie i gęste włosy, a z suszarki korzystasz codziennie.  W takim przypadku wybieraj suszarkę do włosów o wadze około 0,5 kg. Jeśli nie jesteś zupełnym chucherkiem, możesz wybrać cięższy model o większej mocy.

Kabel zasilający

Długość kabla suszarki do włosów wynosi od ok. 1,5 do 3 metrów. Najdłuższe kable posiadają wydajne i profesjonalne modele. Przede wszystkim suszarki podróżne, jak i modele domowe są zwykle wyposażone w krótszy kabel. W mniejszym pomieszczeniu zbyt długi kabel może Ci przeszkadzać, podczas transportu również podwyższa wagę i zajmuje więcej miejsca.

Oprócz długości polecamy sprawdzić, czy kabel posiada złącze obrotowe. To niewielkie ulepszenie pozwoli na znacznie łatwiejszą obsługę, a kabel nie będzie się skręcał. Zmniejszy to również ryzyko uszkodzenia.

Funkcje

Jakie ciekawe funkcje mogą suszarki do włosów posiadać?

 • Jonizacja – bardzo popularna funkcja, która wykorzystuje jony naładowane ujemnie. Ogranicza działanie elektryczności statycznej i zapobiega nadmiernemu wysuszeniu włosów. Włosy są bardziej miękkie i lśniące a zastosowanie suszarki jest bardziej oszczędnie i zdrowsze.
 • Zimne powietrze – Stosowane jest w bardziej zaawansowanych suszarkach, które przeznaczone są do stylizacji fryzury. Zimne powietrze fryzurę utrwala, by dłużej utrzymała swój kształt.
 • Ustawienie temperatury – W przypadku większości jakościowych suszarek można wybierać z 2 lub więcej poziomów temperatury. Modele profesjonalne wyposażone są nawet w 6 poziomów temperatury. Funkcja ta służy np. do ochrony delikatnych włosów.
 • Ustawienie prędkości – Większość suszarek do włosów dysponuje od 2 – 6 prędkościami.
 • Bezpieczni termiczny – Ważny element zabezpieczający przed przegrzaniem. Zdecydowanie powinien być częścią suszarki do włosów.

Akcesoria

Niektóre suszarki do włosów można wyposażyć w specjalne nasadki. Najczęściej są to następujące dwa:

 • Dyfuzor – najpopularniejsza nasadka. Zapewnia lepsze rozprowadzenie ciepła i można go zastosować na falowanych lub kręconych włosach. Potrafi również nieco zwiększyć objętość.
 • Koncentrator – działa właściwie w odwrotny sposób jak dyfuzor. Ma kształt dyszy, które koncentruje strumień powietrza do mniejszego punktu. Służy do stylizacji fryzur, ale jako akcesorium nie jest tak powszechne.

Metalowe vs. ceramiczne grzałki

Metalowa grzałka jest standardem i jest tańsza. Ceramiczna grzałka ma jednak o wiele lepsze właściwości. Przede wszystkim nie dochodzi tu do przegrzewania, a temperatura rozłożona jest równomiernie. Ceramiczne wykonanie jest o wiele bardziej oszczędne i bezpiecznejsze dla delikatnych lub wrażliwych włosów.

Ceny suszarek do włosów

Zdecydowaną większość zwykłych podróżnych i domowych suszarek do włosów można kupić w cenach do 250 lub 330 PLN. Suszarki w cenach do 85 PLN to zupełnie podstawowe modele z niewielkim lub żadnym wyposażeniem oraz z niską wydajnością. Jeśli chcesz coś lepszego, to wybieraj z półki cenowej zaczynającej powyżej 85 PLN.

Najlepsze marki suszarek do włosów

Które suszarki do włosów są niezawodne i oferują dobrą jakość i wyposażenie?

 • Babyliss – popularna francuska marka z ogromną ofertą. Wybierać możesz pomiędzy suszarkami do włosów we wszystkich półkach cenowych.
 • Philips – bardzo dobrze sprzedające się i wysoko oceniane suszarki do włosów. Bardzo tanie i wydajne modele.
 • Rowenta – szczególnie popularna marka. Duży wybór, dobre opinie i szereg rzeczywiście wysokiej jakości modeli.
 • Remington – tradycyjna i wciąż poszukiwana marka. Większość oferty tworzą modele o mocy powyżej  2000 W z dobrym lub na bardzo wysokim poziomie wyposażeniem.

Suszarki do włosów

Najczęściej zadawane pytania przez kupujących (FAQ)

Jaką rolę odgrywa temperatura podczas wysuszania włosów?

Wysoka temperatura niszczy włosy. Dlatego podczas suszenia włosów wskazane jest używać niższej temperatury, a wyższej tylko podczas modelowania fryzury. Z powodu wyższych temperatur najbardziej cierpią włosy cienkie i wrażliwe. Z tego powodu wskazane jest wybrać suszarkę posiadającą dwa lub więcej poziomów temperatury.

Jak czyścić suszarkę do włosów i jest to w ogóle potrzebne?

Zanieczyszczenia w suszarce mogą pomniejszyć jej skuteczność lub doprowadzić do jej przegrzania. Idealne jest, gdy suszarka do włosów ma zdejmowaną tylną kratkę. Wtedy wystarczy raz na jakiś czas ją zdjąć, wyczyścić, opłukać wodą i po wyschnięciu zamontować z powrotem. Korpus suszarki można czyścić wilgotną szmatką. Nigdy jednak nie czyść podłączonej suszarki do włosów i nie wystawiaj jej na działanie dużej ilości wody (bieżąca woda – kran, zanurzenie w wodzie itp.).

Która suszarka marki Philips jest najlepsza?

Marka Philips to prawdopodobnie najbardziej popularna marka suszarek do włosów. Ma w ofercie kilka różnych modeli wraz z modelem przeznaczonym dla najbardziej wymagających klientów. Chcesz dowiedzieć się, jakie są najlepsze modele ma podstawie recenzji?

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci lub przynajmniej zainspirowali Cię do wyboru nowej suszarki do włosów. Jeśli tak, będziemy bardzo wdzięczni za Twoją opinię, doświadczenie, recenzję, porównanie lub ocenę zakupionego przez Ciebie produktu. Możesz to zrobić na tej stronie poniżej, w komentarzach. Może właśnie Twoje zdanie pomoże innym przy wyborze najlepszej suszarki do włosów na rynku.

Dodaj komentarz

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..