Ranking depilatorów

Ranking 8 najlepszych depilatorów (opinie 2020)

Ranking depilatorów Na rynku znajduje się wiele przyrządów ułatwiających życie, jednym z nich jest depilator. Opinie na temat depilatorów są bardzo przychylne, usprawniają one bowiem życie codzienne. Widać też, że na rynku jest bardzo wiele produktów, stąd też powstał ranking depilatorów, który w przystępny sposób opisze nam najlepsze produkty znajdujące się w sklepach.

Jeśli jesteśmy ciekawi, na co zwracać uwagę przy kupnie takiego sprzętu, znajdziemy poniżej wiele wskazówek na temat tego, jaki depilator wybrać. Być może pozwolą nam one na zrozumienie, na co zwracać uwagę w sklepie, ponieważ producenci oferują niezliczoną ilość produktów, przez co te najlepsze depilatory mogłyby nam umknąć. Warto więc dokładnie prześledzić cały artykuł.

Depilatory różnią się od zwykłych maszynek jedną podstawową rzeczą. O ile maszynki jedynie ścinają włosy, o tyle depilatory usuwają je wraz z cebulkami. Dzięki temu ich używanie nie musi odbywać się zbyt często, a i sama metoda działania jest dużo skuteczniejsza niż w przypadku maszynek.

Porównanie najlepszych depilatorów

ProduktOcenaCena (od)
Depilatory IPL
#1PHILIPS LUMEA IPL BRI956/00
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1880 zł Więcej informacji
#2Braun Silk Expert IPL BD 5009
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1160 zł Więcej informacji
#3Philips Lumea Advanced SC1997
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]999 zł Więcej informacji
#4Remington IPL 6750
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]750 zł Więcej informacji
Depilatory - Głowicowe
#1BRAUN 9-880 Silk-epil 9
[usr 5 text="true" tooltip="true"]540 zł Więcej informacji
#2Philips Satinelle Prestige BRE650
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]500 zł Więcej informacji
#3BRAUN Silk-epil 7-700 SensoSmart
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]350 zł Więcej informacji
#4Rowenta Skin Respekt EP8060F0
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]318 zł Więcej informacji

Jak wybrać depilator – poradnik

Kupno odpowiedniego depilatora może niejednemu kupującemu spędzać sen z powiek. Jak widać, modele różnią się nie tylko ceną, ale też chociażby sposobem działania. Oznacza to, że wybór najlepszego produktu nie musi być wcale taki łatwy. Warto więc spokojnie przeczytać poniższy poradnik, który pozwoli nam zrozumieć, jakie cechy mają wpływ na to, że dany depilator będzie dla nas odpowiedni.

Rodzaje depilatorów

Za względu na zastosowaną w urządzeniu technologię, depilatory dzielimy na:
Philips Lumea Prestige IPL

  • z pęsetami – na głowicy depilatora znajdują się pęsety, które wyrywają włoski wraz z cebulkami. Ich ilość nie jest zbyt duża i zwykle wynosi około 30 pęset na głowicę. Jest to dobry typ urządzeń w przypadku golenia rzadkich włosów
  • dyskowe – działają one skuteczniej niż te z pęsetami, ponieważ jednocześnie są w stanie usunąć większą ilość włosków. W przypadku chęci jeszcze szybszego golenia głowica w depilatorze powinna być ruchoma. Wtedy odpowiednio ułoży się ona na całym obszarze ciała i golenie będzie efektywniejsze
  • laserowe – taki depilator emituje wiązkę światła, która przedostając się pod skrórę pod wpływem ciepła, usuwa włosy wraz z cebulkami. Takie zabiegi nie dają jednak pełnego efektu po jednym użyciu i należy go powtarzać częściej, aby osiągnąć zamierzoną gładkość skóry
  • IPL – w tym przypadku chodzi również o naświetlanie skóry. Technologia IPL działa jednak szybciej niż laserowa, ponieważ nie musimy nagrzewać punktowo każdej cebulki, tylko naświetlamy większą część ciała. Użycie takiego rodzaju depilatora jest dodatkowo bezbolesne

Da się zauważyć, że dwa pierwsze typy depilatorów znacząco różnią się od dwóch kolejnych, dodatkowo są one tańsze. Dlatego, jeśli nasz budżet jest skromny, najlepiej będzie wybrać depilator pęsetowy lub dyskowy. Jeśli jednak mamy więcej pieniędzy na zakup produktu, dobrym pomysłem będzie depilator laserowy, lub nawet IPL.

Powyższe zestawienie jest najważniejszą kwestią w przypadku wyboru depilatora. Musimy więc najpierw zdecydować się na któryś z typów, aby następnie móc przejść do kolejnego etapu wyboru, gdzie będziemy zastanawiać się nad kwestią różnych nasadek, prędkości działania i tego typu kwestiami.

Poziomy działania

Każdy z depilatorów ma przypisaną ilość poziomów, na jakie można ustawić jego pracę. Depilatory z pęsetami i dyskowe mogą mieć różną prędkość obrotu na głowicy. Najczęściej liczba prędkości wynosi 2-5. Jest to jednak indywidualna kwestia producenta. Zaleca się, aby szybsze prędkości stosować na mniej wrażliwych fragmentach skóry. Początkujący muszą przyzwyczaić się do depilatora, używając go na wstępie na słabszej mocy.

W przypadku depilatorów emitujących światło ustalić można tutaj moc, z jaką światło będzie się pod naszą skórę przedostawać. Warto pamiętać, że depilatory laserowe nie zawsze będą w stanie usunąć włoski z ciemnych karnacji. Warto więc przeczytać specyfikację na pudełku, aby wiedzieć, czy dany depilator zadziała na naszej cerze. Także w przypadku emisji światła początkujący użytkownicy depilatora muszą rozpocząć kontakt z urządzeniem od słabszych poziomów pracy, aby przyzwyczaić skórę do działania przyrządu.

Zasilanie

W rankingu depilatorów co uważniejsi czytelnicy zauważyli, że niektóre depilatory były zasilane sieciowo, inne zaś mogły działać bezprzewodowo. To kolejny aspekt, który może mieć dla nas znaczenie. Jeśli chcemy używać depilatora na przykład pod namiotem, gdzie wiemy, że nie będzie dostępu do prądu, musimy kupić taki, który będzie można bez problemu naładować w domu, a następnie użyć go na wyprawie. W przypadku sieciowych urządzeń sprawdzają się one najlepiej w domu.

Nasadki

Im droższy produkt, tym większy zestaw, jaki razem z depilatorem otrzymamy. W pudełku z naszym urządzeniem otrzymamy także pędzelek do czyszczenia czy saszetkę na jego przechowywanie, ale przede wszystkim znajdą się tam także nasadki. Większy zestaw zaoferuje nam różne nasadki do twarzy, okolic bikini czy pach. Dzięki temu golenie będzie efektywne i bezbolesne. Każdy fragment skóry na naszym ciele ma inną wrażliwość, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w większą ilość nasadek, jeśli nie zostały one zawarte w zestawie.

Wodoodporność

Depilatory, które działają poprzez kontakt z ciałem, nie zawsze będą się nadawać do działania w wannie czy pod prysznicem. Tak naprawdę jednak większość producentów oferuje urządzenia, które są wodoodporne, dodatkowo można je myć pod bieżącą wodą. To spore ułatwienie, ponieważ zdecydowanie łatwiej pozbyć się uciętych włosków ze szczelin urządzenia wypłukując je dzięki wodzie.

Głośność

Niektóre produkty mogą wytwarzać większy hałas, niż się tego spodziewaliśmy. Jeśli kwestia hałasu, jaki jest w stanie wytwarzać urządzenie podczas pracy, jest dla nas ważną sprawą, sprawdźmy w specyfikacji urządzenia, jaki poziom decybeli depilator wytwarza. Najgłośniejsze będą zapewne depilatory najtańsze oraz te, które działają z największą mocą. Niektóre modele mają funkcję, która pozwala na pracę w trybie cichym.

Żywotność depilatora

Droższe urządzenia są w stanie solidnie pracować przez lata. Zwykle do każdego produktu otrzymujemy dwuletnią gwarancję, jednak najczęściej chcemy, aby depilator działał nam przynajmniej kilka razy dłużej. Producenci chwalą się wysoką żywotnością elementów zastosowanych przez nich w tych urządzeniach. Jest to oczywisty plus dla użytkownika, który nie będzie musiał wyrzucać depilatora zaraz po tym, jak skończy mu się gwarancja.

Podsumowanie

Na zakończenie należy dodać, że co jakiś czas powstają coraz to nowsze modele depilatorów. Tak naprawdę ciężko stwierdzić, jaki model będzie najlepszy w kolejnym roku czy za kilka lat. Na ten moment zaprezentowane modele w powyższym rankingu są na tyle niezawodne, że z pewnością nie musimy zbyt długo zastanawiać się nad ich kupnem. Wystarczy tylko wybrać depilator, który najbardziej przypadł nam do gustu i udać się do sklepu.

Dodaj komentarz

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..