prostownica do włosów (ranking)

Ranking 6 najlepszych prostownic do włosów (opinie 2020)

prostownica do włosów (ranking) Prostownica do włosów to standardowe wyposażenie prawie każdej kobiety, która pragnie doskonale wyglądać, mieć piękne włosy. Dlatego też przedstawiamy wybór 7 najlepszych prostownic do włosów, które nie zawiodą ani wynikiem, ani praktycznością użytkowania czy też długą żywotnością. Ten sprawny pomocnik pozwala w łatwy sposób zmienić fryzurę oraz całkowity wygląd i po paru minutach spędzonych w łazience z kręconych, nieujarzmionych włosów stają się gładkie, lśniące włosy, albo odwrotnie – wystarczy parę sprawnych ruchów i z prostych włosów możesz wytworzyć piękne loki, jak od profesjonalisty.

Jaką prostownicę do włosów kupić? Te z Pań, które już zakupiły tańszy model, prawdopodobnie wiedzą, jak to jest, mieć spalone włosy, zniszczone i niewygładzone. Na rynku istnieje kilka naprawdę udanych modeli, które wykonują swoją pracę na wysokim poziomie. Należy zwracać szczególną uwagę na rozmiar płytek w prostownicach i ich powierzchnię. Te najwyższej klasy prostownice do włosów wyposażone są w wyjątkowo delikatną ceramiczną, teflonową lub turmalinową powierzchnię płytek. Nawet się nie zastanawiaj nad prostownicą z metalowymi płytkami – przy regularnym stosowaniu tej prostownicy włosy szybko się niszczą. O tym, jakie warunki powinna spełniać prostownica do włosów, która prostuje włosy nie niszcząc je, informacje znajdziesz w naszym przewodniku wyboru.

Zanim zapoznasz się z przewodnikiem, zobacz nasze ulubione produkty wśród najlepiej ocenianych prostownic do włosów i zainspiruj się. Prostownice do włosów nie są używane tylko do prostowania włosów.

Porównanie najlepszych prostownic do włosów

ProduktOcenaCena (od)
#1Remington Keratin Therapy S8590
[usr 5 text="true" tooltip="true"]222 zł Więcej informacji
#2Valera Swiss'X Agility Ionic
[usr 5 text="true" tooltip="true"]293 zł Więcej informacji
#3Remington Shine Therapy S8500
[usr 5 text="true" tooltip="true"]179 zł Więcej informacji
#4BaByliss PRO Straighteners Ep Technology 5.0 2091E
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]295 zł Więcej informacji
#5Philips StraightCare Essential BHS375/00
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]92 zł Więcej informacji
#6BaByliss PRO Straighteners Baby Sleek 2050E
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]81 zł Więcej informacji

Jak wybrać prostownicę do włosów?

Recenzje prostownic do włosów, które znajdują się w dużych ilościach w Internecie, pomogą Ci wytworzyć obraz, jakie plusy i minusy mają konkretne modele. Zadowolone kobiety zwykle korzystają z okazji, by pochwalić dobry produkt i odwrotnie, piszą prawdę, jeśli z produktu nie są zadowolone. Wybór odpowiedniej prostownicy do włosów wcale nie musi być trudny – jeśli wiesz, na co zwracać uwagę i jakie opcje są te właściwe dla Ciebie. Na rynku znajdziesz podstawowe niedrogie modele, jak również innowacyjne prostownice do włosów, których główną przesłanką jest maksymalna delikatność i doskonały wynik.

prostownica do włosów (ranking)

Materiał płytki prostownicy

Najbardziej o jakości prostowania włosów mówi nam materiał, z którego wyprodukowane są płytki prostownicy. Wystarczy kilka ruchów prostownicą, a włosy będą spalone. Zadaniem powierzchni płytki prostownicy jest równomierne przenoszenie ciepła na pasemka włosów i po nagrzaniu utrzymywanie temperatury bez większych wahań. Niektóre materiały robią to z łatwością, na inne trzeba uważać i omijać je z dala.

Jakie materiały stosuje się do płytek prostownicy?

 • Metal charakterystyczny jest dla najtańszych prostownic. Chociaż szybko się nagrzewa, płytki nie nagrzewają się równomiernie. Delikatne włosy są spalone, mocniejszych włosów nie można wyprostować.
 • Ceramika przedstawia złoty środek. Nagrzewa się w ciągu 10 sekund, jest stosowana w dostępnych cenowo prostownicach do włosów, ciepło rozprowadzane jest równomiernie.
 • Teflon zwykle jest stosowany w kombinacji z ceramiką, która tworzy podstawę. Ta „nadbudowa” w postaci dodatkowej warstwy nieprzylegającej jest wśród kobiet popularna przede wszystkim dlatego, że teflon nie pali produktów do stylizacji i wygładzania włosów.
 • Turmalin przeznaczony jest dla wszystkich kobiet, które marzą o pięknych, lśniących włosach. Produkuje ujemne jony, zapobiegające elektryzowaniu się włosów, ich puszeniu się oraz pomagające utrzymywać naturalną wilgotność włosów. Idealny do delikatnych włosów.
 • Tytan jest stosowany w najwyższej klasy prostownicach do włosów, które popularne są również wśród profesjonalistów. Sprawia, że prostownice są lżejsze i szybciej się nagrzewają. Osiągają bardzo wysokiej temperatury z doskonałym rozprowadzenie ciepła w płytkach. Już po jednym ruchu włosy są wyprostowane. Nadają się również do gęstych, niesfornych kręconych włosów.
 • Marmur nie jest częstym materiałem, jeśli jednak z nim się spotkasz, wiedz, że to prostownica, która będzie maksymalnie przyjazna i delikatna dla Twoich włosów.

Najczęściej jednak spotkasz się z kombinacjami, które wykorzystują właściwości dwóch materiałów. Zwyciężają tutaj kombinacje ceramika-teflon i ceramika-tytan.

Rozmiar powierzchni płytek prostownicy wybieraj według rodzaju włosów

Kolejnym ważnym kryterium jest rodzaj i ilość włosów. W przypadku długich, gęstych, kręconych lub niesfornych włosów możesz wybierać prostownice do włosów z płytkami o większej powierzchni prostowania i szerokości od 3 – 5 cm. Praca z taką prostownicą jest znacznie szybsza, ale nie pozwala na inną stylizację włosów niż wygładzanie.

Do bardziej delikatnych włosów możesz zastosować prostownicę z mniejszymi płytkami. Jeśli chcesz swoje włosy nie tylko prostować, ale również pofalować – zdecydowanie wybierz wąską prostownicę do włosów z zaokrąglonym profilem (szerokość płytek wynosi około 2,5 cm). Podczas falowania włosów trzeba z prostownicą zaczynać bardzo blisko skóry głowy i pasmo włosów owinąć półtora razy wokół zwartych ramion prostownicy. Stopniowym ciągnięciem w dół, włosy pofalują się.

Video

Ustaw prawidłową temperaturę prostowania włosów

Uwagę należy zwracać również na temperaturę prostowania i możliwość regulacji temperatury stopniowo, czy przez wybór z jednego z ustawionych poziomów. Zwykle dostępny jest zakres od 100 – 180 °C, w niektórych przypadkach nawet do 220 – 240 °C. Stosowanie temperatury powyżej 200 °C jest jednak przy niefachowej pracy z prostownicą w domowych warunkach bardziej ryzykowne. Uważnie rozważ rodzaj swoich włosów, aby taką stylizacją nie zniszczyć ich jeszcze bardziej.

Polecane temperatury:

 • Temperatura 100 – 140 °C dla delikatnych, słabych, łamiących się włosów
 • Temperatura 160 – 180 °C dla normalnych zdrowych włosów
 • Temperatura 180 – 240 °C dla gęstych, kręconych i niesfornych włosów

Na co jeszcze zwracać uwagę wybierając prostownicę?

 • Jaką prostownicę do włosówSzybkość rozgrzewania – w przypadku najlepszych modeli czas potrzebny do przygotowania prostownicy do użycia wynosi tylko 10 – 15 s, w przypadku tańszych modeli trzeba czekać około 1 minuty.
 • Długość kabla – kabel łatwy w użyciu ma 1,8 – 2 m długości i można nim obracać o 360°. Chociaż podczas prostowania nie jest to konieczne, na pewno ułatwi to obsługę prostownicy na przykład podczas falowania włosów.
 • Sygnalizacja nagrzania – zazwyczaj bywa to sygnalizacja świetlna. Proste modele o jednej temperaturze wyposażone są diodą, która po nagrzaniu prostownicy zapali się. Bardziej zaawansowane prostownice mają ekran, który wyświetla informację o gotowości urządzenia do pracy, albo więcej wskaźników – każdy dla określonej temperatury.
 • System blokady temperatury – ta funkcja jest idealna wtedy, jeśli używasz prostownicy tylko Ty. Po kilku jej zastosowaniach już będziesz dokładnie wiedzieć, w jakiej temperaturze szybko uzyskasz doskonałą fryzurę. Do tego służy opcja blokady ustawionej temperatury i przy kolejnym włączeniu prostownica będzie nagrzewała się do tej właśnie temperatury.
 • Stylizacja mokrych włosów – funkcja przeznaczona do stylizacji gęstych i niesfornych włosów, które możesz za pomocą prostownicy delikatnie formować i jednocześnie wysuszyć.
 • Karbowanie – wyjątkowo popularną stylizacją włosów, przede wszystkim wśród młodych dziewcząt, jest karbowanie, gdzie zamiast gładkich płytek stosowane są płytki z „rowkami”. Ta zygzakowata tekstura wykorzystywana jest również do tworzenia bogatych fryzur.
 • Funkcja automatycznego wyłączania – ważny element bezpieczeństwa, którego zadaniem jest automatyczne wyłączenie prostownicy, jeśli jest włączona, ale przez jakiś czas nieużywana. Nie musisz więc obawiać się katastrofy, jeśli rano zapomnisz prostownicę wyłączyć i wyjdziesz spokojnie do pracy.

Cena prostownic do włosów

Jak to możliwe, że kupisz prostownicę do włosów w cenie 50 PLN jak również w cenie dziesięć razy wyższej? Jakie są podstawowe różnice?

Prostownice do włosów w cenie do 85 PLN

Tutaj znajdziesz klasyczne prostownice niższej klasy, których płytki do prostowania pokryte są jedynie cienką warstwą ochronną, która czasem zupełnie się ściera. Do sporadycznego prostowania włosów wystarczy, ale jeśli chcesz włosy prostować częściej, na pewno zainwestuj w inny model, włosy docenią tego.

Prostownice do włosów w cenie od 125 – 335 PLN

W tym szerokim przedziale cenowym znajdziesz naprawdę udane modele, a wiele z nich oznaczanych jest już przez długi czas jako „najlepiej sprzedające się prostownice do włosów”.  Zazwyczaj wyposażone są w regulator temperatury, czujniki ochrony włosów, specjalne wykończenie powierzchni płytek, które chroni strukturę włosów, równomierne i szybkie nagrzanie. Optymalna waga i dobra ergonomia to oczywistość. Nadają się również do częstego użycia w domu.

Prostownice do włosów powyżej 335 PLN

Są przeznaczone dla wszystkich kobiet, które chcą maksymalnie chronić swoje włosy i jednocześnie uzyskać szybki efekt. Zaawansowane modele ukrywają w sobie najlepsze nowoczesne technologie, które nawet z niesfornymi włosami radzą sobie jednym ruchem.

Najlepsze marki prostownic do włosów

O Twoją uwagę ubiegać się będzie kilka sprawdzonych marek, których produkty zakupiło już wiele użytkowników. Są to zwłaszcza te marki, które od dawna koncentrują się na rozwoju wysokiej klasy produktów do pielęgnacji urody i ciała. Możesz także liczyć na wiele ocen zadowolonych użytkowników oraz wspaniałe wyniki w testach fachowych oraz testach użytkowników prostownic do włosów.

Remington Keratin Therapy S8590 prostownica do włosów

 • Remington – oferta popularnych prostownic Remington obejmuje najróżniejsze modele przede wszystkim te chroniące włosy według ich struktury, stanu i charakteru. Dlatego prostownice do włosów oznaczane są nazwami Color Protect, Shine Therapy, Keratin Protect, Silk itp.
 • Babyliss – profesjonalna marka fryzjerska znalazła swoje miejsce w naszych łazienkach. Wybierać można spośród klasycznych prostownic do włosów, jak również podróżnych, parowych i jonizujących prostownic – wszystkie są produktami wysokiej klasy.
 • Rowenta – to profesjonalna marka fryzjerska z długotrwałą tradycją oferująca jedne z najlepszych prostownic do włosów w rozsądnej cenie. Dostępne jest mnóstwo modeli o różnych funkcjach i w różnych cenach. Na pewno znajdziesz tą, która jest najbardziej odpowiednia dla Twoich włosów.
 • Philips – niezwykle popularna marka produktów do pielęgnacji urody ma na rynku kilka naprawdę innowacyjnych produktów koncentrujących się na wydajnym rdzeniu grzewczym, szybkim nagrzaniu oraz doskonałym poślizgu po Twoich włosach.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie zalety ma parowa prostownica do włosów?

Częścią parowej prostownicy jest mały pojemnik na wodę. Włosy nie są prostowane za pomocą gorących płytek lub gorącej pary. Ta metoda jest bardzo delikatna dla włosa i szczególnie nadaje się do delikatnych, kręconych lub zniszczonych włosów. Za pomocą gorącej pary wnikają w strukturę włosów składniki odżywcze z produktów regeneracyjnych i stylizacyjnych. Włosy nie są niszczone przez ciepło i są doskonale nawilżane.

Jakie są zalety prostownicy do włosów z jonizatorem?

Jonizują prostownica do włosów jest coraz bardziej wyszukiwanym artykułem wśród prostownic. Z prostownicy wychodzą do włosów ujemnie naładowane jony, które neutralizują dodatnie jony obecne we włosach. Zapobiega to wysuszaniu i niszczeniu włosów oraz pomaga w zachowaniu we włosach naturalnej wilgoci, odnawia połysk i gładkość włosów. Dlatego nawet po stylizacji cieplnej włosy wyglądają i są w dotyku zdrowsze, a ponadto dłużej zachowują swój nowo nabrany kształt. Idealnie nadają się do wygładzania kręconych i puszonych włosów.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy albo przynajmniej zainspirowali Cię do wyboru nowej prostownicy do włosów. Jeśli tak, będziemy wdzięczni za Twoją opinię, doświadczenie, ocenę, porównanie czy jakąkolwiek informację o zakupionym przez Ciebie produkcie. Możesz zrobić to w komentarzach poniżej. Może właśnie Twoja ocena pomoże innym w wyborze najlepszej prostownicy do włosów na rynku.

Dodaj komentarz

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..