termometr bezdotykowy

Ranking 6 najlepszych termometrów bezdotykowych (opinie 2020)

Ranking najlepszych termometrów bezdotykowych Termometry bezdotykowe stają się coraz popularniejsze. Są szczególnie lubiane przez młodych rodziców, którzy dzięki nim szybko mogą zmierzyć temperaturę dziecka nawet podczas snu. Opinie o termometrach bezdotykowych jasno wskazują, że warto taki produkt mieć u siebie w domu. Z tego względu ranking termometrów bezdotykowych pozwoli wszystkim zainteresowanym tym produktem wybrać odpowiedni model.

W dzisiejszych czasach termometry bezdotykowe dobrze sprawdzą się nie tylko w przypadku mierzenia temperatury ciała. Takim urządzeniem można też zmierzyć temperaturę wody czy posiłku. Oznacza to, że sprzęt tego typu staje się wielofunkcyjny. Używać go będziemy nie tylko w przypadku choroby, ale także podczas codziennych zajęć, takich jak gotowanie.

Cena takich urządzeń nie jest wygórowana. Oczywiście zależy to od funkcji, jakie dany sprzęt ma posiadać. Zastanawiając się jaki termometr kupić musimy przemyśleć, do czego nam będzie potrzebny. Być może nie będziemy musieli wydawać na ten sprzęt fortuny, jeśli zamierzamy używać go tylko od czasu do czasu. Sprawdźmy jednak najlepsze termometry bezdotykowe, a być może któryś z nich od razu wpadnie nam w oko.

Porównanie najlepszych termometrów bezdotykowych

ProduktInformacjeOcenaCena (od)
#1Microlife NC 150
Miejsce pomiaru: Czoło
Pamięć: 30 pomiarów
Zasilanie: Bateryjne
+ Wielofunkcyjny
+ Rekomendowany przez lekarzy
[usr 5 text="true" tooltip="true"]139,90 zł Więcej informacji
#2Sanity Termometr BabyTemp
Miejsce pomiaru: Czoło
Pamięć: -
Zasilanie: Bateryjne
[usr 5 text="true" tooltip="true"]94,49 zł Więcej informacji
#3Geratherm Termometr NonContact
Miejsce pomiaru: Czoło
Pamięć: 30 pomiarów
Zasilanie: 2 baterie AAA
+ Testowany klinicznie
[usr 5 text="true" tooltip="true"]95,56 zł Więcej informacji
#4Braun Thermo SCAN 7 IRT6520
Miejsce pomiaru: Ucho
Pamięć: 9 pomiarów
Zasilanie: Bateryjne
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]163,55 zł Więcej informacji
#5 Microlife NC 100
Miejsce pomiaru: Ucho
Pamięć: -
Zasilanie: Bateryjne
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]119 zł Więcej informacji
#6Tecnimed Visiofocus 06400
Miejsce pomiaru: Czoło
Pamięć: 9 pomiarów
Zasilanie: Bateryjne
Zakres pomiaru: 1–55 °C
+ Termometr 5 w 1
+ Testowany klinicznie
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]310,40 zł Więcej informacji

Jak wybrać odpowiedni bezdotykowy termometr

Chcąc kupić termometr, którym temperaturę zmierzymy bez dotyku, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów opisanych poniżej. Przede wszystkim zakup ten musi przydać nam się na lata. Nie ma sensu kupować produktu, który po kilku miesiącach będzie nadawał się do wymiany. Niemądrym pomysłem byłoby brać też produkt tylko dlatego, że spodobał się nam wizualnie. W termometrach chodzi przecież o funkcje, co pokazał ranking najlepszych termometrów.

Zakres temperatury

Zakres temperatury w większości modelów jest zależny od funkcji, jaką w termometrze wybierzemy. Zwykle mamy do wyboru możliwość pomiaru temperatury ciała oraz możliwość pomiaru temperatury żywności, wody do kąpieli i tym podobnych rzeczy. Dowiedzmy się o tym czegoś więcej:

Pomiar ciała – Termometry bezdotykowe mogą być używane do mierzenia temperatury ciała człowieka. Zwykle zasięg w tym przypadku wynosi 35 – 43 stopni Celsjusza. Może on jednak zaczynać się już wcześniej, na przykład na 10 stopniach, a kończyć na 45. Pomiar ciała musi być jak najdokładniejszy, aby wynik nie był zbytnio zakłamany. Warto więc sprawdzić dokładność pomiaru w specyfikacji urządzenia.

Pomiar obiektów – Jeśli zależy nam także na tym, aby termometr mierzył nie tylko temperaturę ludzi, większość z urządzeń będzie mieć taką opcję. Przydatna będzie ona dla rodziców małych dzieci. Dzięki termometrowi szybko zmierzymy temperaturę mleka, wody do kąpieli czy po prostu posiłku. Dodatkowo będziemy mogli zmierzyć temperaturę pomieszczenia, w którym przebywamy. Zakres temperatury jest naprawdę różny. Czasami zaczyna się już od 0 stopni, a kończy na nawet 100 stopniach Celsjusza. Często jednak bezdotykowe termometry dają możliwość zmierzenia temperatury w zakresie 10-50 stopni Celsjusza. Jest to optymalny zakres.

termometr bezdotykowy

Dokładność pomiaru

Jak już powyżej wspomniano, ważna jest dokładność pomiaru. Nowoczesne termometry bezdotykowe spełniają atesty, które mówią o tym, jaki może być maksymalny błąd pomiaru. Zwykle jest to 0,1-0,3 stopnia Celsjusza. Dokładniejszy będzie pomiar żywności czy wody, a mniej dokładny człowieka, ponieważ temperatura ludzka potrafi bardzo szybko się zmieniać. Jeśli więc uważamy, że temperatura przez nas zmierzona jest nieprawidłowa, warto po chwili przeprowadzić ponowny pomiar.

Niektóre urządzenia mają też możliwość kalibracji. Jest ona bardzo prosta i możemy dzięki niej korzystać z produktu, który przez cały czas użytkowania podawać będzie prawidłową temperaturę. Kalibrację posiadają jednak tylko termometry z najwyższej półki cenowej, nie jest to więc funkcja w każdym urządzeniu, jakie tylko jest dostępne na rynku.

Waga i wymiary

Jako że termometr bezdotykowy jest bardzo poręcznym urządzeniem, zwykle nie będzie ważył zbyt dużo. Wagę urządzenia podwyższą jednak baterie. W zależności od tego, ile ich w urządzeniu musi być, produkt może stać się już zdecydowanie cięższy. W przypadku gdy szukamy jak najlżejszego produktu, możemy sprawdzić w opisie urządzenia jego wagę. Warto pamiętać, że czasem producenci podają już wagę razem z bateriami, a czasem bez.

Wymiary nie są zbyt ważną kwestią dla większości osób chcących kupić termometry. Jednak chcąc mieć poręczne urządzenie, musimy kupić takie, które dopasuje się do naszej ręki. Wiele zależy od indywidualnych preferencji. U jednej osoby termometr proponowany przez kogoś innego nie będzie już tak dobrze leżał w ręce i będzie sprawiał dyskomfort. Najlepiej więc przejechać się do sklepu, aby móc sprawdzić, który z modeli najbardziej dopasuje się do naszej ręki.

Pamięć termometru

W przypadku, gdy temperaturę mierzymy nie tylko z ciekawości, ale też po to, aby później poinformować o jej wysokości lekarza, lub gdy chcemy ją zapamiętać, często w termometrach otrzymujemy również funkcję przejrzenia ostatnich pomiarów. Nie będziemy więc musieli korzystać z kartek i długopisu, wystarczy samo urządzenie.

Dobrą opcją jest, gdy pamięć w urządzeniu jest na tyle duża, że potrafi zapisać kilkadziesiąt pomiarów. Jeśli jednak jest ich mniej, zależy już tylko od nas, czy liczba na przykład 10 pomiarów nam wystarczy, czy może będziemy jednak potrzebowali dużo pojemniejszego produktu.

Połączenie z aplikacją

Na rynku są już termometry, które są w stanie połączyć się za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth do aplikacji na naszym telefonie. Dzięki temu będziemy mogli zapisywać setki pomiarów bez konieczności kasowania tych najstarszych. Dodatkowo specjalnie dedykowane aplikacje umożliwiają stworzenie kilku profili, dzięki temu, jeśli z termometru będzie korzystać więcej osób, wyniki nie będą nam się myliły, bowiem każdy będzie miał przypisane swoje wyniki do własnego profilu.

Baterie

Termometry działają na baterie. Zwykle ich żywotność w termometrach będzie bardzo długa, urządzenia te bowiem nie potrzebują zbyt wiele energii do tego, aby skutecznie pracować. Rodzaj i ilość baterii niezbędnych do użytkowania produktu jest zawsze podana w specyfikacji. Droższe termometry mają także zasilacz, który pozwala na ładowanie naszego bezdotykowego termometru.

Dodatkowe funkcje

Termometry posiadają również funkcje, które są przypisane tylko do niektórych modeli. Możemy więc spojrzeć na to, co może się w takim urządzeniu znajdować:

  • alarm uaktywni się, gdy mierzona temperatura okaże się za wysoka. Wtedy termometr sygnałem dźwiękowym poinformuje nas o tym, że mamy gorączkę. Również w niektórych modelach w przypadku podwyższonej temperatury ekran zmieni kolor na czerwony
  • tryb nocny to dobry pomysł dla osób, które chcą mierzyć temperaturę na przykład swoich dzieci w nocy. Dzięki temu nie obudzimy nikogo, ponieważ termometr nie będzie powodował żadnego hałasu, nawet w przypadku gorączki
  • szybkość pomiaru – w każdym z termometrów pomiar jest wykonywany, jednak nie w każdym z taką samą prędkością. Zazwyczaj pomiar może być odczytany w przeciągu kilku sekund od jego wykonania. Istnieją jednak modele, które umożliwiają pomiar już w ciągu niecałej sekundy
  • oszczędzanie baterii umożliwia wyłączenie się urządzenia, gdy nie jest ono już używane. Często termometry mają opcję, która sprawia, że wyłączają się one samoczynnie po 20 lub 30 sekundach od użycia

Porady pomogą przy wyborze

Wyżej zostało wymienionych wiele ważnych informacji. W dawnych czasach, gdy używane były termometry na rtęć, nie było takich problemów z ich kupnem. Obecnie, dzięki dużemu wyborowi na rynku możemy być pewni, że na pewno znajdziemy wśród oferowanych produktów taki, który przypadnie nam do gustu i będzie spełniał wszystkie swoje zadania jak najlepiej.

Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc Ci – lub przynajmniej Cię zainspirować – w wyborze nowe termometry bezdotykowe. Jeśli tak, to będziemy wdzięczni za informację zwrotną, recenzję, porównanie czy opinię o zakupionym produkcie. Możesz to zrobić w komentarzach znajdujących się na dole strony. Może właśnie twoja opinia pomoże innym w wyborze najlepsze termometry bezdotykowe na rynku.

3 comments

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • U mnie najlepiej sprawdził się diagnostic nc 300, najwygodniejszy bezstykowy termometr na rynku.

  • ja mam jakiegoś truelife i w sumie jestem zadowolona ale tak patrzę czy coś nowszego lepszego jest i chyba i tak nic się nie zmienia 🙂