ranking smartwatchów

Jaki jest najlepszy smartwatch? (ranking i opinie 2020)

najlepszy smartwatch Spacerujesz, biegasz, jeździsz na rowerze, czy w inny sposób się poruszasz? Czy chciałbyś, żeby wpływ każdej aktywności na Twoje ciało został zmonitorowany? Nie chcesz biegać z krokomierzem, a jednocześnie kupować komputer rowerowy, jeśli możesz mieć to wszystko w jednym urządzeniu na swojej ręce? Inteligentne zegarki smartwatche doświadczają obecnie ogromnego boomu, który ma kilka powodów.

Czas szybko leci, wszystko się przyspiesza i musimy być dostępni zawsze i wszędzie. Inteligentne zegarki zapewniają elastyczność oraz szybki dostęp do danych, ułatwiając użytkownikom życie oraz orientowanie się w coraz bardziej skomplikowanym świecie. Technologia Smart dba również o nasze zdrowie. Nie tylko potrafi liczyć kroki, które pokonamy w dzień, ale także oblicza kalorie spalone podczas tej czynności, zmierzy przebytą odległość.

Smartwatch, jak nazywany jest inteligentny zegarek w świece anglosaskim, umie tego wiele więcej. Jeśli połączysz go z Twoim smartfonem, powiadomi Cię o przychodzących Smsach i e-mailach, możesz odbierać na nim rozmowy telefoniczne, surfować po Internecie. Smartwatch może uratować Cię w nieprzyjemnych sytuacjach, jeśli na przykład gdzieś się zgubisz. Dzięki wbudowanemu GPS znajdziesz drogę ze wszystkich zakątków.

Porównanie i ranking najlepszych smartwatchów

ProduktInformacjeOcenaCena (od)
1.Samsung Galaxy Watch (46 mm)
Pamięć wewnętrzna: 4 GB
Pamięć RAM: 768 MB
Stopień ochrony IP: IP68
Przekątna ekranu: 1,3 cala
Technologia wyświetlacza: SUPER AMOLED
Waga: 63 g
Maks. czas pracy: 7 dni
+ Android 5.0 i wyższy
[usr 5 text="true" tooltip="true"]985 zł Więcej informacji
2.Apple Watch 5 (44 mm)
Pamięć wewnętrzna: 32 GB
Pamięć RAM: -
Stopień ochrony IP: 5ATM
Przekątna ekranu: 1,78 cala
Technologia wyświetlacza: OLED
Waga: 36,7 g
Maks. czas pracy: Do 18h
+ Wodoszczelność 5 ATM
+ iOS
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2098 zł Więcej informacji
3.Samsung Galaxy Watch Active 2
Pamięć wewnętrzna: 4 GB
Pamięć RAM: 768 MB
Stopień ochrony IP: IP68 + MIL-STD-810G
Przekątna ekranu: 1,4 cala
Technologia wyświetlacza: AMOLED
Waga: 30 g
Maks. czas pracy: 60 godzin
+ Android / iOS
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1100 zł Więcej informacji
4.Honor Magic Watch 2 (46 mm)
Pamięć wewnętrzna: 4 GB
Pamięć RAM: -
Stopień ochrony IP: 5ATM
Przekątna ekranu: 1,39 cala
Technologia wyświetlacza: AMOLED
Waga: 41 g
Maks. czas pracy: 336 godzin
+ Android / iOS
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]799 zł Więcej informacji
5.Huawei Watch GT
Pamięć wewnętrzna: 128 MB
Pamięć RAM: 16 GB
Stopień ochrony IP: -
Przekątna ekranu: 1,39 cala
Technologia wyświetlacza: AMOLED
Waga: 46 g
Maks. czas pracy: do 14 dni
+ Klasa wodoszczelności 5 ATM
+ Android / iOS
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]499 zł Więcej informacji
6.Garmin Vivoactive 3 (43,1 mm)
Pamięć wewnętrzna: -
Pamięć RAM: -
Stopień ochrony IP: -
Przekątna ekranu: 1,2 cala
Technologia wyświetlacza: -
Waga: 39 g
Maks. czas pracy: do 7 dni
+ wodoszczelność 5 ATM
+ Android / iOS
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]999 zł Więcej informacji
7.Fitbit Versa
Pamięć wewnętrzna: -
Pamięć RAM: -
Stopień ochrony IP: -
Przekątna ekranu: 1,34 cala
Technologia wyświetlacza: LCD
Waga: 37 g
Maks. czas pracy: 4 dni
+ wodoodporność 5ATM
+ Android / iOS
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]680 zł Więcej informacji
8.Xiaomi AMAZFIT Bip
Pamięć wewnętrzna: -
Pamięć RAM: -
Stopień ochrony IP: IP68
Przekątna ekranu: 1,28 cala
Technologia wyświetlacza: -
Waga: 32 g
Maks. czas pracy: do 45 dni
+ Android / iOS
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]277 zł Więcej informacji

Jest bardziej zegarkiem, niż sprzętem elektronicznym

Chociaż smartwatch wygląda na pierwszy rzut oka tak samo jak klasyczny zegarek, nie mają razem wiele wspólnego. Praktycznie chodzi o urządzenie elektroniczne z pełnowartościowym systemem operacyjnym, ekranem dotykowym oraz wielu innymi funkcjami, między innymi mierzeniem oraz wyświetlaniem aktualnego czasu.

Z punktu widzenia koncepcji produkcyjnej bardziej przypomina smartfon, jednak z pewnymi ograniczeniami, które wynikają z rozmiaru urządzenia oraz niższej mocy obliczeniowej. Dużą zaletą jest to, że nawet przy niższej cenie zakupu można uzyskać stosunkowo dobre urządzenie, a więc najlepszy smartwatch dla Ciebie, który pomoże Ci w różnych sytuacjach życiowych, możesz kupić niespełna za takie same pieniądze, jak klasyczny zegarek mechaniczny. Wyższą cenę zapłacisz właściwie za jego bardziej oryginalny wygląd.

Właśnie od analizy wyglądu rozpoczniemy nasz ranking smartwatchów, który powinien dostarczyć Ci odpowiedzi na pytania, jakie modele są najlepsze, jakie są najładniejsze smartwatche damskie, czy w jakim kierunku będzie zmierzać rozwój inteligentnych zegarków w przyszłości. Dzięki testom, które przedstawią Ci te najnowsze modele tego urządzenia elektronicznego, będziesz mógł wybrać sobie najbardziej odpowiedni zegarek, który pasować będzie na Twoją rękę i zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby.

smartwatch garmin

Jak wybrać smartwatch?

Czy czeka na Ciebie zadanie wyboru smartwatcha dla siebie lub kogoś z rodziny? Chcesz kupić go w prezencie dla przyjaciela? Doradzimy Ci, na czym skupić uwagę, a jednocześnie zdradzimy Ci kilka sztuczek, które wskażą możliwy rozwój tego urządzenia w przyszłości.

  • Wygląd i materiał inteligentnego zegarka

Wybierając dobrej klasy smartwatch większość z nas zwraca uwagę najpierw na wygląd, o czym producenci bardzo dobrze wiedzą. Dlatego najdroższe modele są bardzo dobrze wykonane i działają na wyczucie estetyczne i futurystyczne potencjalnych klientów. Na rynku znajdziesz zarówno okrągłe zegarki, które najbardziej przypominają zegarki klasyczne, jak również bardziej ciekawe pod względem wyglądu modele prostokątne zapewniające wygodniejszą obsługę zegarka. Na wygląd smartwatcha nie wpływa tylko kształt tarczy, ale również rodzaj wyświetlania, które można łatwo zmieniać i dostosować do własnych potrzeb.

Większość modeli jest dostępna w wersji damskiej i męskiej, które jednak zbyt się nie różnią. Niektóre modele damskie oferują przyjemniejsze kolory w odróżnieniu od męskich czarnych lub szarych zegarków, innych różnic praktycznie nie ma. Jeśli chodzi o funkcje, obie wersje są pod tym względem jednakowe.

Bardziej niż podział na męskie i damskie zegarki będzie przydatny podział na podstawie wyglądu. Niektórzy klienci wymagają od swoich smartwatchów przede wszystkim funkcjonalności i pomiaru parametrów życiowych, inni znowu orientują się bardziej na wygląd i ogólne wrażenie, jaki zegarek sprawia. Dla tych dwu podstawowych grup klientów z pewnością będzie przyjemne wybierać zegarki w kategorii sportowych czy eleganckich modeli.

  • Ekran i obsługa

Zegarek zwykle można sterować mechanicznie za pomocą przycisków znajdujących się z boku. Większość funkcji wymaga jednak sterowania za pomocą ekranu dotykowego, który musi spełniać wysokie wymagania. Musi być czytelny w ciemności jak również w słoneczny dzień, czyli musi mieć wysoką jasność i kontrast. Obecnie możemy spotkać się z 2 rodzajami ekranów:

Tańsza, ale wystarczająca pod względem jakościowym technologia IPS (In-Plane Switching) zapewnia solidną jasność jak również kąty widzenia, jednak pewnym niedostatkiem jest niemożność wyświetlenia pełnej czerni. Obecnie najlepsza i tym samy najdroższa technologia AMOLED (Active Matrix Organic Light Emitting Diode) wyróżnia się doskonałym wyświetlaniem wszystkich kolorów, w tym również czerni, oraz doskonałymi kątami widzenia i jasnością, jej minusem jest jednak oprócz wysokiej ceny również wyższe zużycie energii. Te najlepsze zegarki smartwatch zwykle posiadają właśnie ekran z technologią (AM)OLED.

Podsumowanie: W przypadku zegarków smartwatch, w odróżnieniu od smartfonów, nie zwracamy uwagi na rozdzielczość i miękkość wyświetlania, ale interesuje nas przede wszystkim wystarczająca jasność i kontrast, które zapewniają czytelność ekranu w słońcu i o zmierzchu.

ranking smartwatchów

  • Wytrzymałość baterii

Paradoksalnie dłuższą wytrzymałością baterii mogą pochwalić się tańsze rodzaje smartwatchów. Wynika to głównie z niższej jakości, tym samym niższego zużycia wyświetlacza oraz mniejszej liczby funkcji, które zużywałyby energię. Najprostszy smartwatch wytrzyma na jedno załadowanie przez kilka dni czy tygodni, w odróżnieniu od modelu bogatego w funkcje, z których często korzystasz, i taki model będzie wymagać ładowania co 12 godzin.

Wytrzymałość po jednym załadownia oczywiście zależy od pojemności baterii, która w przypadku zwykłego smartwatcha wynosi około 300 mAh. Ta wartość sama niczego nie wypowiada. Wszystko zależy przede wszystkim o częstości korzystania z zegarka. Im częściej i aktywnie będziesz korzystał z funkcji smartwatcha, tym szybciej zużywasz energię baterii.

Najbardziej negatywny wpływ na zużycie baterii ma na przykład częste sprawdzanie i włączanie ekranu, korzystanie z zegarka zamiast telefonu, częste korzystanie z funkcji pomiaru parametrów podczas czynności sportowych, ewentualnie wyświetlanie dużej liczby alertów w ciągu dnia.

Podsumowanie: Im mniej skomplikowany zegarek sobie kupisz, tym dłużej wytrzyma bateria po jednym załadowaniu. Częste korzystanie, ilość uruchomionych aplikacji i obsługa podświetlonego ekranu może wpłynąć na szybkość i częstość ładowania.
  • System operacyjny i kompatybilność

Używanie smartwatcha jest uzasadnione w połączeniu ze smartfonem, którego większość z nas posiada. Zegarek z telefonem paruje się najczęściej za pomocą technologii Bluetooth. Dlatego jest bardzo ważne sprawdzić ich wzajemną kompatybilność, dokładniej mówiąc kompatybilność ich systemów operacyjnych. W praktyce można się spotkać z 2 systemami operacyjnymi:

  • WatchOS od Apple – jeśli posiadasz telefon Apple, ten system operacyjny jest dla Ciebie niezbędny. Niestety jego minusem jest wyższe zużycie energii, z drugiej strony jednak system ten oferuje szeroką gamę aplikacji.
  • Android Wear – ten system operacyjny zegarka jest kompatybilny z urządzeniami działającymi na platformie Android. Jego minusem są wyższe wymagania na energię, które na przykład Samsung rozwiązał swoim własnym systemem operacyjnym Tizen, jaki instaluje w swoich urządzeniach. Dla tego systemu jednak nie jest jeszcze tak rozpowszechnione portfolio dostępnych aplikacji.

Oba systemy są otwarte, co oznacza, że można je zmieniać i dodawać różne inne aplikacje. W odróżnieniu od systemów zamkniętych, które są zwykle przeznaczone dla jednego producenta i oferta aplikacji jest bardzo ograniczona i nie można ich zmieniać.

Podsumowanie: Każdy zegarek przy jego zakupie powinien zawierać informacje o jego kompatybilności z konkretnymi systemami operacyjnymi. Przed dokonaniem zakupu na pewno sprawdź, że kupujesz smartwatch, który kompatybilny jest z Twoim smartfonem.
  • Odporność na wodę i kurz

Stopień ochrony jest, podobnie jak w przypadku innych urządzeń elektronicznych, podawany w stopniach IP, w postaci IPXX. Pierwsza cyfra oznacza odporność na kurz, a druga na wodę. W praktyce obowiązuje, że im wyższa cyfra, tym urządzenie jest bardziej odporne. Obecnie najwyższym stopniem ochrony urządzeń elektronicznych jest IP69, co oznacza całkowitą odporność na kurz oraz na tryskającą gorącą wodę. Standardowy stopień ochrony, jaki posiadają smartwatche to IP65, co oznacza całkowitą pyłoszczelność i odporność na tryskającą wodę.

najlepszy smartwatch

  • Ciekawe funkcje i aplikacje

Smartwatch posiada cały szereg funkcji i właśnie z tego powodu go kupujemy. Wielbicieli sportu zaciekawią przede wszystkim funkcje dotyczące pomiaru aktywności sportowej, co oznacza rejestrację liczby kroków, ilości spalonych kalorii, przebytej odległości oraz innych parametrów dotyczących trasy itp. Pomiar temperatury, wysokości nad poziomem morzy, ciśnienia, informacje o pogodzie to wszystko jest oczywistością w przypadku smartwatcha.

Wysokiej klasy smartwatch poza tym oferuje również możliwość wykorzystania nawigacji GPS lub surfowania w Internecie, czego jednak z powodu niewystarczającego rozmiaru ekranu nie polecamy.

Większość inteligentnych zegarków umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych za pomocą własnej karty SIM lub sparowanego telefonu komórkowego. W taki sam sposób można również wysyłać i odbierać wiadomości SMS.

Niektóre z lepszych smartwatchów są nawet wyposażone w aparat fotograficzny, którego rozdzielczość wynosi zwykle do 4 MPx, co nie jest zbyt wiele i rozdzielczości tej odpowiada również jakość wykonanych zdjęć. Może to być jednak ciekawa opcja przy zakupie wysokiej klasy smartwatcha dla dzieci, kiedy zakupem urządzenia wielofunkcyjnego zyskujesz zegarek, aparat fotograficzny i telefon. Jeśli jednak Twoje dzieci są nieco bardziej wymagające, pamiętaj o tym, że z czasem będziesz na pewno musiał kupić pełnowartościowy aparat fotograficzny czy telefon komórkowy z fotoaparatem.

Najwyższej klasy smartwatche dla dzieci posiadają oprócz atrakcyjnego kolorowego wykonania również inne funkcje podwyższające bezpieczeństwo naszych pociech. Jedną z takich funkcji jest lokalizator GPS, który umożliwia śledzić z dokładnością na metry, gdzie Twoje dziecko się znajduje. Nieco bardziej zaawansowaną funkcją ochrony są tak zwane strefy bezpieczeństwa za pomocą, której można wyznaczyć przestrzeń, w której dziecko zwykle się porusza, a gdy przekroczy tą przestrzeń, otrzymasz wiadomość SMS lub powiadomienie ze smartwatcha. Niektóre typy smartwatchów dla dzieci posiadają ciekawą funkcję w postaci przycisku SOS, które dziecko naciska w nagłym wypadku i natychmiast może się z Tobą kontaktować.

Ceny smartwatchów

Przedział cenowy przy zakupie smartwatcha jest naprawdę niezwykle szeroki. Możesz łatwo kupić zegarek w cenie do 200 PLN, jak również modele powyżej 1500 PLN. Czego możesz oczekiwać w poszczególnych przedziałach cenowych? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w naszym rankingu w zależności od poziomu cen.

smartwatch huawei

Smartwatch w cenach do 350 PLN

Nawet w tej kategorii cenowej możesz kupić wysokiej klasy smartwatch. Jeśli koncentrujesz swoją uwagę głównie na producentach chińskich i zegarka nie kupujesz na polskim rynku, możesz wydać za niego tylko kilkadziesiąt złotych. Nie oczekuj jednak zbyt oryginalnego produktu. Najtańsze inteligentne zegarki nie orientują się na wygląd, ale przede wszystkim na posiadaniu maksymalnej ilości funkcji w minimalnej cenie.

Oprócz smartwatchów znajdziesz w tej kategorii wiele rodzajów bransoletek sportowych różnych producentów, które różnią się od smartwatchów przede wszystkim tym, że ich głównym celem jest pomiar parametrów życiowych, czasu snu, aktywności fizycznej oraz ich analiza. Podczas gdy od zegarka oczekujesz oprócz monitoringu czasu również możliwość rozmów telefonicznych, wysyłania SMS oraz inne przydatne funkcje.

W kategorii cenowej do 350 PLN można uzyskać przede wszystkim modele bransoletek sportowych i smartwatchów chińskich producentów Xiaomi, Huawei oraz innych mniejszych marek.

Złoty środek – ceny do 850 PLN

W tej kategorii znajdziesz większość najlepiej sprzedających się smartwatchów, które mają przyzwoity stosunek cena / wydajność. Oprócz dobrej funkcjonalności zaskakują również doskonałym wyglądem, dużą pojemnością baterii i interesującymi parametrami. Oczywistością w tej kategorii jest procesor dwurdzeniowy z pamięcią 4 GB dla danych oraz interfejsem Bluetooth, Wi-fi, i czujnikiem GPS. Pojemność baterii w tej kategorii wynosi około 300 mAh. Oprócz marek Xiaomi i Huawei znajdziesz w tej kategorii również marki Garmin oraz Samsung.

Smartwatch w cenie powyżej 850 PLN

W tej kategorii mają swoich przedstawicieli praktycznie wszyscy producenci: Xiaomi, Huawei, Samsung i Garmin. Absolutnym topem w tej kategorii jest jednak Apple Watch, którego cena może nawet wynosić ponad 1700 PLN. Oprócz oczekiwanego wyświetlacza OLED Apple oferuje w swoich smartwatchach również 64 bitowy procesor dwurdzeniowy oraz pamięć 16 GB ze standardowym dostępem do Wi-fi, Bluetooth oraz czujnik GPS. Pod względem wyposażenia technicznego nie ma tutaj znaczącej różnicy w porównaniu z poprzednią kategorią. Różnica ceny wynika głównie z marki smartwatcha oraz doskonałego wyglądu, co jednak już ocenić musisz sam.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co wszystko potrafi smartwatch dla dzieci i dlaczego kupić go dziecku?

Smartwatch dla dzieci, podobnie jak modele dla dorosłych, posiadają cały szereg funkcji. Ponadto są wyposażone w funkcje podwyższające bezpieczeństwo dzieci oraz umożliwiające szybkie odnalezienie dziecka w nagłych wypadkach. Dlatego niektóre modele posiadają dodatkowo przycisk SOS, po naciśnięciu, którego w razie problemów dziecko może się z Tobą szybko kontaktować. Również dzięki lokalizatorowi GPS można śledzić aktualne miejsce przebywania Twojego syna czy córki. Interesująca jest również funkcja, za pomocą której wyznaczysz dziecku strefę bezpieczeństwa, w jakiej może się poruszać, a gdy ją przekroczy, zegarek powiadomi Cię o tym.

Jak działa smartwatch?

Inteligentne zegarki mają niewiele wspólnego ze zwykłymi zegarkami. Chodzi bardziej o inteligentny produkt elektroniczny, który ma charakter podobny do smartfonów. Ich rdzeniem jest zazwyczaj procesor z pamięcią danych, a cały system oparty jest na systemie operacyjnym, który mniej czy więcej pozwala na instalację innych aplikacji.

Co potrafi smartwatch? Dlaczego go kupić?

Oprócz pomiaru i wyświetlania czasu smartwatche potrafią również monitorować Twoje parametry życiowe, mogą Ci pomóc, jeśli gdzieś się zgubisz, możesz dzwonić, wysyłać wiadomości SMS, ewentualnie robić zdjęcia. Większość smartwatchów posiada otwarty system operacyjny, co pozwala na instalację dodatkowych aplikacji, więc zakres funkcji ogranicza tylko Twoja fantazja.

Czy damskie i męskie smartwatche różnią się?

Pod względem funkcji właściwie nie. Jednak często występują różnice konstrukcyjne między wariantem damskim i męskim tego samego modelu oraz różnice w kolorach.

ProduktInformacjeOcenaCena (od)
1.Samsung Galaxy Watch (46 mm)
Pamięć wewnętrzna: 4 GB
Pamięć RAM: 768 MB
Stopień ochrony IP: IP68
Przekątna ekranu: 1,3 cala
Technologia wyświetlacza: SUPER AMOLED
Waga: 63 g
Maks. czas pracy: 7 dni
+ Android 5.0 i wyższy
[usr 5 text="true" tooltip="true"]985 zł Więcej informacji
2.Apple Watch 5 (44 mm)
Pamięć wewnętrzna: 32 GB
Pamięć RAM: -
Stopień ochrony IP: 5ATM
Przekątna ekranu: 1,78 cala
Technologia wyświetlacza: OLED
Waga: 36,7 g
Maks. czas pracy: Do 18h
+ Wodoszczelność 5 ATM
+ iOS
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2098 zł Więcej informacji
3.Samsung Galaxy Watch Active 2
Pamięć wewnętrzna: 4 GB
Pamięć RAM: 768 MB
Stopień ochrony IP: IP68 + MIL-STD-810G
Przekątna ekranu: 1,4 cala
Technologia wyświetlacza: AMOLED
Waga: 30 g
Maks. czas pracy: 60 godzin
+ Android / iOS
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1100 zł Więcej informacji
4.Honor Magic Watch 2 (46 mm)
Pamięć wewnętrzna: 4 GB
Pamięć RAM: -
Stopień ochrony IP: 5ATM
Przekątna ekranu: 1,39 cala
Technologia wyświetlacza: AMOLED
Waga: 41 g
Maks. czas pracy: 336 godzin
+ Android / iOS
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]799 zł Więcej informacji
5.Huawei Watch GT
Pamięć wewnętrzna: 128 MB
Pamięć RAM: 16 GB
Stopień ochrony IP: -
Przekątna ekranu: 1,39 cala
Technologia wyświetlacza: AMOLED
Waga: 46 g
Maks. czas pracy: do 14 dni
+ Klasa wodoszczelności 5 ATM
+ Android / iOS
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]499 zł Więcej informacji
6.Garmin Vivoactive 3 (43,1 mm)
Pamięć wewnętrzna: -
Pamięć RAM: -
Stopień ochrony IP: -
Przekątna ekranu: 1,2 cala
Technologia wyświetlacza: -
Waga: 39 g
Maks. czas pracy: do 7 dni
+ wodoszczelność 5 ATM
+ Android / iOS
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]999 zł Więcej informacji
7.Fitbit Versa
Pamięć wewnętrzna: -
Pamięć RAM: -
Stopień ochrony IP: -
Przekątna ekranu: 1,34 cala
Technologia wyświetlacza: LCD
Waga: 37 g
Maks. czas pracy: 4 dni
+ wodoodporność 5ATM
+ Android / iOS
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]680 zł Więcej informacji
8.Xiaomi AMAZFIT Bip
Pamięć wewnętrzna: -
Pamięć RAM: -
Stopień ochrony IP: IP68
Przekątna ekranu: 1,28 cala
Technologia wyświetlacza: -
Waga: 32 g
Maks. czas pracy: do 45 dni
+ Android / iOS
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]277 zł Więcej informacji

Dodaj komentarz

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..