Szczegółowe wykonanie materaca Dormeo 8w1 iMemory S Plus

RECENZJA – Materac Dormeo 8w1 iMemory S Plus – Nawet po roku spania nie zmieniam!

Zainwestowanie w dobry sen to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić. Jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na jakość snu, to bez wątpienia właśnie materac. Jak jednak wybrać odpowiedni materac, skoro masz tak wiele opcji do wyboru? O ile chcesz podjąć się tego zadania, to trzeba powiedzieć, że nie będzie to wcale łatwe zadanie. Dziś trochę Ci pomożemy i zaprezentujemy recenzję Dormeo 8w1 iMemory S Plus, jednego z najlepiej sprzedających się materacy, nie tylko w naszym kraju, na którym sypiam spokojnie już przez cały rok.

Jeśli już natrafiłeś na ten materac podczas swoich poszukiwań i zacząłeś się zastanawiać nad jego zakupem, to niniejsza opinia może Ci pomóc w podjęciu decyzji, czy właśnie ten wariant będzie Ci odpowiadał. Przyjrzymy się dokładnie temu materacowi. Interesować nas będą jego cechy, zalety, wady, a także przedstawię Ci moje własne doświadczenia.

Test materaca Dormeo 8w1 iMemory S Plus

Ten materac należy (nie tylko w ramach marki Dormeo) do najlepiej sprzedających się i najbardziej sprawdzonych. Dlatego właśnie zwróciłem na niego uwagę. Zapoznajmy się więc z tym materacem …

Jest to dwustronny materac o wygodnej wysokości 20 cm, jego rdzeń tworzą specjalne sprężyny piankowe opatentowanej technologii Octaspring. Materac dysponuje 3 strefami i 4 poziomami twardości. W połączeniu z dwoma poziomami podparcia można uzyskać 8 wariantów, aby jak najdokładniej dopasować materac do potrzeb użytkownika. Tu mogę tylko zarzucić, że strony materaca nie są dobrze wyznaczone, i dlatego nie pozostaje nic innego jak tylko testować i testować, aby Twój sen był jak najlepszy.

Materac Dormeo 8w1 iMemory S Plus 003

Wygodna wysokość

Ogólnie rzecz biorąc, możemy powiedzieć, że im wyższy materac, tym lepiej. Oczywiście powinniśmy dojść do kompromisu, gdyż grubość podwyższa wagę i cenę materaca oraz obniża jego cechy praktyczne (przenośność, podnoszenie). Wysokość 20 cm jest jedną z najbardziej poszukiwanych i jest sprawdzonym wyborem, gdyż w tym przypadku dochodzi do optymalnego połączenia wymaganych właściwości.

Materac jest wyjątkowo wygodny, ale nadal praktyczny i łatwy do podnoszenia (można go podnosić w taki sposób, aby człowiek mógł czas od czasu zajrzeć pod materac). Materace o wysokości 20 cm są idealnym wyborem dla zapewnienia dużego komfortu i wysokiej jakości snu. Docenią go również seniorzy, dla których lepiej wstaje się z wyższego materaca (a tym samym w ogóle z łóżka).

Warstwy materaca

Materac Dormeo 8w1 iMemory S Plus składa się z doskonale zaprojektowanej warstwy „sandwichowej” wytworzonej z różnych elementów i materiałów. Podstawą jest rdzeń ze sprężynami Octaspring, kolejnym elementem jest specjalna elastyczna pianka ECOCELL o dwóch poziomach twardości.

Bardzo dobrze wykonany jest również pokrowiec, który posiada wszytą wkładkę o grubości 2 cm z pianki z pamięcią kształtu. Poza tym wyposażony jest w ochronę przeciwbakteryjną CleanEffect, która jednocześnie działa przeciwko niebezpiecznym roztoczom. Na pewno warto wspomnieć o zastosowaniu włókien Climalite, które podwyższają oddychalności materaca oraz jego zdolność do odprowadzania wilgoci. Mają też efekt termoregulujący oraz ograniczają pochłanianie zapachów. A na dodatek pokrowiec można zdjąć i wyprać w pralce.

Materac Dormeo 8w1 iMemory S Plus 004

Strefy materaca

Materace strefowe są dziś standardem. Chodzi o to, że materac jest poziomo, czyli wzdłuż swojej całej długości, podzielony na części, które są anatomicznie dostosowane. Mogą być specjalnie formowane i dysponować różnymi stopniami podparcia ciała. Dostępne są materace od 3 do 7 stref.

Model Dormeo 8w1 iMemory S Plus ma 3 strefy, przy czym strefa środkowa zapewnia wzmocnione podparcie dla środka ciężkości ciała. Jeśli chodzi o ilość stref, to ten materac nie jest liderem, ale ma inne zalety, a ja osobiście nie mam z tym problemu.

Układ stref materaca Dormeo 8w1 i Memory S Plus

Sprężyny Octaspring

Być może, że główną zaletą tego materaca będą specjalne sprężyny piankowe Octaspring. Ta zaawansowana technologia stara się wykorzystać w maksymalny sposób zalety sprężynowych i piankowych materacy. Zastosowanie tych sprężyn wykonanych z pianki ECOCELL (pianka PUR) w kształcie S pozwala na osiągnięcie doskonałej oddychalności, o wiele większej niż w przypadku materacy piankowych oraz tych ze sztywnym rdzeniem. Dzięki niezależności poszczególnych sprężyn można również osiągnąć doskonałe dostosowanie podparcia do konkretnych potrzeb anatomicznych ciała.

Regulacja twardości i podparcia

Materac ma wiele wariantów, jeśli chodzi o dobór twardości lub podparcia. Materac posiada twardszą i bardziej miękką stronę. Każda strona dodatkowo dzięki wspominanym sprężynom oferuje dwa poziomy podparcia – czyli można go obrócić tak, że mocniejsze podparcie mają nogi, albo na odwrót kręgosłup szyjny i głowa. Dodatkowo można również obracać pokrowiec wyposażony w piankę z pamięcią kształtu, a tym samym dalej zmieniać właściwości materaca. Ponownie ostrzegamy, że warianty są gorzej wyznaczone, więc trzeba próbować, dopóki nie znajdziesz najbardziej odpowiedniego dla Ciebie wariantu.

Takie dostosowanie docenisz przede wszystkim w przypadku materacy dwuosobowych, gdzie można indywidualnie dopasować każdą część materaca tak, aby idealnie odpowiadały obu użytkownikom. Bo to, co pasuje Tobie, nie musi być odpowiednie dla Twojej żony.

Szczegółowe wykonanie materaca Dormeo 8w1 iMemory S Plus

Kolejne ważne cechy materaca

Materac Dormeo 8w1 iMemory S Plus zapewnia ponadprzeciętny stopień oddychalności dzięki zastosowanym specjalnym sprężynom oraz pianki ECOCELL. Dlatego nadaje się również do bardzo ciepłych pomieszczeń (mieszkam na poddaszu w mieszkaniu i jak najbardziej doceniam tę cechę) oraz dla osób, które bardziej się pocą. Jakościowy pokrowiec i włókna Climate dodatkowo zapewniają skuteczne odprowadzanie wilgoci.

Dzięki piance z pamięcią kształtu w pokrowcu materac nadaje się również dla seniorów, którzy cierpią na bóle układu mięśniowo-szkieletowego. Materac docenimy również my, alergicy i astmatycy, ponieważ zastosowano w nim technologie antybakteryjne, które ograniczają działanie roztoczy i alergenów.

Powinienem również wspomnieć specjalną pielęgnację rewitalizującą materac, która polega na impregnacji specjalnym płynem, który neutralizuje ładunek elektryczny i pomaga również w zapewnieniu lepszej regeneracji oraz lepszego snu.

Spośród czysto praktycznych rzeczy można wspomnieć o tym, że pokrowiec jest zdejmowany i można go prać w pralce. Dużym bonusem jest 15-letnia gwarancja udzielana na ten materac. Materac ma bardzo dobrą nośność 140 kg, co jest wysokim standardem w przypadku wygodnych i trwałych materacy.

Rozmiary Dormeo 8w1 iMemory S Plus

Ten materac dostępny jest w rozmiarach od 80 x 190 cm do 160 lub 180 x 200 cm. Są więc warianty przeznaczone do różnych jedno i dwuosobowych łóżek – łącznie z łóżkiem małżeńskim kontynentalnym. Warianty dwuosobowe, poza tym ukrywają w sobie podwójny rdzeń i można je w takim razie dostosować do różnych potrzeb obojga partnerów.

Cena Dormeo 8w1 iMemory S Plus

Jedną z niewielu wad materaca Dormeo 8w1 iMemory S Plus to fakt, że chodzi o bardziej kosztowną sprawę. Materace o najmniejszych rozmiarach są do nabycia w cenie około 1200 PLN. Podwójne materace kosztują od 2000 do 2500 PLN. Jest to jednak materac bardzo wyrafinowany, a wysoką cenę kompensuje nie tylko komfort, ale również doskonałe cechy czy już wspominany 15-letni okres gwarancji.

Podsumowanie i doświadczenia z materacem Dormeo 8w1 iMemory S Plus

Ten popularny materac ma tę zaletę, że przed Tobą wypróbowało go wiele osób i może właśnie to było powodem, że i ja zdecydowałem się na jego zakup. Można więc zainspirować się nie tylko moimi doświadczeniami, ale również recenzjami i opiniami innych użytkowników.

Ogólnie oceny są bardzo pozytywne. Użytkownicy, a ja do takich się zaliczam, doceniają przede wszystkim następujące zalety:

 • Bardzo dobrze oceniam ogólną jakość wykonania, szycia i designu.
 • Materac o wygodnej wysokości, przy czym właśnie 20 cm było dla mnie minimalną wysokością przy wyborze.
 • Możliwość zmienności (wybór podparcia, twardości), niestety bez rzetelnego oznaczenia.
 • Ponieważ mój stary materac miał już swoje najlepsze lata za sobą, aby ulepszyć jakość snu a czasami ulżyć bólom kręgosłupa, stawów czy kręgosłupa szyjnego, zdecydowałem się na zakup właśnie tego modelu. Po roku przespanym na tym materacu, nie żałuję tego wyboru.

Czy materac ma jakieś wady, są skargi, braki? Uważam, że poważniejszą wadą jest wyższa cena, ale muszę powiedzieć, że cena nie jest wcale wygórowana czy nieodpowiadająca. Odpowiada wysokiemu standardowi materaca.

Pierwsze dni z materacem

Materac może zaskoczyć Cię w pierwszych dniach korzystania z niego. Należy spodziewać się (i dotyczy to wszystkich materacy w tej kategorii), że będzie trzeba się do niego przez parę dni przyzwyczajać. Z tego powodu również Dormeo w przypadku droższych materacy oferuje od razu 60 dniowy okres do wypróbowania materaca i ewentualnie jego zwrotu, jeśli nie będzie Ci pasował. A zwrotów na pewno będzie minimum. Tak długi czas jest według mnie także dowodem tego, że Dormeo ma zaufanie wobec swoich produktów.

Zdarza się, że materac ułoży się i dokładnie dostosuje dopiero po tygodniu lub dłuższym czasie. Należy więc uzbroić się w cierpliwość. W większości przypadkach użytkownik na pewno już nie będzie chciał rozstawać się z tym materacem. Następnie jeszcze można wspomnieć również drobne minusy, takie jak na przykład wyższa waga oraz wymiary materaca (przede wszystkim w przypadku modeli dwuosobowych), i trochę bardziej skomplikowane przenoszenie materaca.

Dostawa

Dostarczenia nie musisz się obawiać. Materac otrzymasz w stanie „wydmuchanym”, w niedużym pudle. Może nawet sobie pomyślisz, że kurier pomylił się i dostarczył Ci inną paczkę. Po rozpakowaniu materac sam się automatycznie „nadmucha”. Pozostaw go w takim stanie do rana i korzystaj z niego dopiero po 12 godzinach od rozpakowania paczki.

Ogólnie mówiąc chodzi o wysokojakościowy materac przeznaczony dla wymagających użytkowników, którzy docenią jego wspaniałe właściwości zdrowotne oraz komfort, i oczywiście – nie boją się większej inwestycji.

Moja ogólna ocena: Czy polecam ten produkt? TAK

 • Jakościowe wykonanie, szycie jak również design materaca
 • Wygodna wysokość 20 cm
 • Możliwość zmiany (wybór podparcia, twardości)
 • Doskonała oddychalność i odprowadzanie potu (idealny do ciepłych pomieszczeń)
 • Przedłużony okres gwarancji do 15 lat
 • 60 nocy na wypróbowanie materaca, potem można go zwrócić
 • Wyższa cena i tym samym nie bardzo idealny stosunek ceny do wydajności

Dlaczego inwestować do jakościowego snu?

Ludzie cierpią na różne problemy zdrowotne, czy już fizyczne albo psychiczne i szukają poważnych i skomplikowanych przyczyn ich dolegliwości. Czasami droga do lepszego stanu zdrowia i lepszego nastroju może być bardzo prosta, a problemy mogą być związane z brakiem jakościowego snu.  Przez to oczywiście nie chcę powiedzieć, że zaburzenia snu to tylko taka sobie banalność. Wcale nie! Czasami jednak rzecz w tylko w tym, że jakości snu nie poświęcamy tyle uwagi. Sen jest dla nas oczywistością. Czasami może nam się wydawać, że to zmarnowany czas, a parę godzin snu możemy sobie spokojnie odpuścić.

Częstym zjawiskiem bywa również to, że nie przywiązujemy zbyt wiele uwagi do naszego „sprzętu” do spania. A właśnie również nawet to, na czym śpimy i w jakich warunkach środowiskowych, bardzo znacząco wpływa na jakość snu.

Co może Ci zapewnić lepszy sen i jego wystarczającą ilość? Nie ma sensu wymieniać wszystkich szczegółów, ponieważ byłby to osobny – i bardzo obszerny – artykuł. Bardzo krótko mówiąc chodzi tu o lepszą kondycję psychiczną, lepszą regenerację oraz wyższą odporność.

Powszechne zjawiska, takie jak zmęczenie, drażliwość, brak koncentracji, ból pleców, szyi, podatność na choroby … Przyczyną wszystkich tych problemów może być właśnie zła jakość snu połączona właśnie z nieodpowiednim materacem, który nie zapewnia użytkownikowi wystarczającego podparcia dla odpoczywającego i regenerującego się ciała. To są główne powody, dlaczego opłaca się zainwestować w wysokojakościowy materac i oczywiście również w koce, poduszki, samo łóżko – jak również w wyrobienie sobie odpowiednich nawyków związanych ze snem.

Dziś jednak nie będziemy zajmować się zbyt szeroko tym tematem i skupimy się tylko na jednym materacu. A w szczególności na materacu, który należy do bardzo popularnych i bardzo dobrze ocenianych. W poprzedniej recenzji starałem się obiektywnie przedstawić wszystkie jego zalety, a teraz to tylko i wyłącznie od Ciebie zależy, czy materac Dormeo iMemory S Plus będzie tym właściwym wyborem dla Twojego lepszego snu.

O marce Dormeo

Przyjrzyjmy się pokrótce samem producentowi. Niezawodny i sprawdzony producent to jeden z ważnych czynników, który ma wpływ na wybór jakiegokolwiek towaru. W przypadku marki Dormeo mowa o zdecydowanie silnej i znanej spółce. Chodzi o dział ds. „snu” firmy Studio Moderna, która powstała w 1992 roku i działa w ponad 20 krajach Europy.

Firma prowadzi 400 sklepów stacjonarnych, około 200 e-shopów oraz setki innych witryn. Również u nas należy do bardzo popularnych producentów i sprzedawców jakościowego asortymentu. Do jej marek należy oprócz Dormeo również marka artykułów kuchennych Delimano, artykuły do sprzątania Rovus czy znane marki Top Shop lub Kosmodisk.

Sama marka Dormeo zajmuje się rozwojem i produkcją najwyższej klasy artykułów zdrowego snu z naciskiem na jakość, wykonanie, oszczędność i nieszkodliwość (w tym ekologiczną). Oprócz materacy oferuje również poduszki, koce, bieliznę i inne produkty.

Dodaj komentarz

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..