Ranking najlepszych mopów

Ranking 7 najlepszych mopów i zestawów do mycia podłóg (opinie 2023)

Ranking najlepszych mopów Lubisz sprzątać? Tylko minimum ludzi odpowie na takie pytanie twierdząco, wręcz przeciwnie. Jednak porządek i czystość preferuje większość z nas. Jak połączyć te dwie rzeczy, żeby wszystkich zadowolić?

W dzisiejszych czasach możemy ułatwić sobie pracę dzięki najróżniejszym sprawnym urządzeniom i narzędziom. W niektóre trzeba zainwestować trochę pieniędzy, a niektóre możesz zdobyć całkiem tanio, w gruncie rzeczy mogą Ci znacznie pomóc. Jedną z najmniej lubianych czynności w ramach sprzątania jest z pewnością szorowanie podłogi lub mycie okien (do okien zalecamy tak zwane odkurzacze do mycia okien).

Wysilanie się, moczenie rąk w nieprzyjemnej wodzie z detergentem – to na pewno wielu ludzi zniechęca. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Ciebie ranking najlepszych mopów i zestawów do mycia, które z pewnością sprzątanie mogą Ci ułatwić.

Istnieje wiele rodzajów mopów – łącznie z modelami parowymi. My jednak dzisiaj skupimy się na klasycznych mopach napędzanych „ręcznie”. Nie będą to zwykłe drewniane kije ze szmatką na końcu, ale narzędzia do mycia oraz systemy przeznaczone do nowoczesnych mieszkań, które umożliwiają wygodne, sprawne i szybkie użytkowanie.

Do naszego rankingu mopów do mycia podłóg wybraliśmy przedstawicieli najpopularniejszych marek, które cieszą się dobrą oceną użytkowników i są zdolne zaoferować idealny stosunek ceny do wydajności. Staraliśmy się również przedstawić kilka kategorii cenowych – od najtańszych, podstawowych produktów po produkty droższe dla bardziej wymagających klientów. Na końcu rankingu znajdziesz ponadto przewodnik zakupami, który pomoże Ci wybrać ten najbardziej odpowiedni wariant.

Porównanie najlepszych mopów (2023)

RankingProduktInformacjeOcenaCena (od)
1.Leifheit Profi
szerokość: 42 cm
długość drążka: 140 cm
pojemność wiadra: 8 l
[usr 5 text="true" tooltip="true"]250 zł Więcej informacji
2.Leifheit CLEAN TWIST Disc Mop Ergo
szerokość: -
długość drążka: 35 cm
pojemność wiadra: 20 l
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]155 zł Więcej informacji
3.4Home Rapid Clean Easy Spin mop
szerokość: 46 cm
długość drążka: 90-123 cm
pojemność wiadra: 8,5 l
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]120 zł Więcej informacji
4.4Home Mop Easy Quick Spray
długość drążka: 130 cm
szerokość: 40 cm
pojemność wiadra: -
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]70 zł Więcej informacji
5.Vileda TURBO (Easy Wring and Clean Turbo)
długość drążka: 125 cm
szerokość: - cm
pojemność wiadra: -
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]220 zł Więcej informacji
6.Leifheit COMBI Micro Duo M
długość drążka: 140 cm
szerokość: 33 cm
pojemność wiadra: -
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]75 zł Więcej informacji
7.Orion Mop
długość drążka: -
szerokość: 120 cm
pojemność wiadra: 19 l
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]155 zł Więcej informacji

Jak wybrać mop lub zestaw do mycia?

Nadal nie jesteś zdecydowany, jakiego pomocnika do sprzątania wybrać? Nasz przewodnik zakupami pomoże Ci w wyborze optymalnego wariantu, który spełni Twoje potrzeby i wymagania.

Kupić samodzielnego mopa czy zestaw do mycia?

Warto zaopatrzyć się w kompletny zestaw do mycia, który zawiera wiadro z systemem do wyciskania oraz mopa, czy też wybrać tańszy wariant w postaci samodzielnego mopa? Zależy oczywiście od Twoich potrzeb i wymagań. Zestawy do mycia zazwyczaj zapewniają wysoki poziom komfortu i wydajności.

Systemy wyciskania w wiadrze są zwykle znacznie bardziej wydajne niż różne mechanizmy zainstalowane w uchwycie i zwykle bardziej wygodne niż ręczne wyciskanie. Zestawy nadają się do częstego mycia większych powierzchni, są wszechstronne i docenią je z pewnością nawet bardziej wymagający użytkownicy, którzy są skłonni zapłacić dodatkowo za komfort i wysoką funkcjonalność.

Samodzielny mop oznacza przede wszystkim zaoszczędzenie detergentów, ale niestety nie zaoszczędzą naszego czasu, pracy, czy wysiłku. Jednak w przypadku rzadkiego użytkowania lub mycia małych powierzchni, samodzielny mop może być wystarczający i odpada potrzeba wydawania naszych oszczędności.

mop

Rodzaje mopów

Istotną sprawą w podejmowaniu decyzji jest wybór rodzaju mopa. Podstawowy podział zależy od kształtu głowicy, i tu rozróżniamy dwa rodzaje tego przyrządu …

Płaski mop

Płaskie mopy to tradycyjny i bardzo praktyczny przyrząd. Są wszechstronne i do mycia silnych zabrudzeń oraz większych powierzchni to idealny wybór. Umożliwiają szybkie i precyzyjne mycie.

Mop sznurkowy

Mopy sznurkowe to bardzo dobre rozwiązanie do mycia małych i mniej zabrudzonych powierzchni. Zaletą tych mopów to wysoka chłonność i możliwość dostępu do różnych zakamarów pomiędzy czy pod meblami. Kolejną zaletą jest bardzo łatwa i wygodna obsługa oraz niska waga. Mop sznurkowy wymaga mniejszego wysiłku przy pracy niż mop płaski, z drugiej strony jednak nie można na niego polegać przy myciu większych i bardziej zabrudzonych powierzchni.

Specjalne rodzaje

Można również spotkać się z różnymi specjalnymi rodzajami mopów, jak sznurkowymi czy płaskimi. Ciekawą opcją są mopy natryskowe, które wyposażone są w własny system „nawadniania”. Dużą zaletą jest to, że odpada tutaj konieczność posiadania wiadra, a mycie jest szybkie i wygodne. Skuteczność tych mopów jest jednak stosunkowo niska i nadają się tylko do regularnego mycia mniejszych i mniej zabrudzonych podłóg.

Wymiary kija i głowicy

Przy wyborze bardzo ważne jest wybrać sobie odpowiednią długość kija mopu tak, aby móc sprzątać wygodnie i bez uginania się w plecach. Jeśli kij będzie zbyt krótki, po chwili mycia poczujesz ból pleców, będziesz szybciej zmęczony i taka praca na pewno Cię nie zadowoli.

Zbyt długi kij też nie jest praktyczny. Będzie przeszkadzał Ci nie tylko podczas sprzątania. Długość kijów do mopa porusza się zazwyczaj w granicach od 120 – 145 cm. Mop o długości 120 cm jest stosunkowo krótki nawet dla osoby średniego wzrostu. Jednak często kije bywają teleskopowe i można je lepiej dostosować do własnych potrzeb. Kil teleskopowy nie zawsze jest idealny. Jeśli jest źle wykonany, będzie bardziej podatny na złamania, może się zsuwać itp.

Kolejnym ważnym parametrem jest długość głowicy płaskich mopów. Im dłuższa głowica jest, tym większe jest pole mycia i praca z taką głowicą jest szybsza, bardziej wygodna, szczególnie podczas mycia większych powierzchni. Z głowicą o małych rozmiarach można lepiej umyć trudniej dostępne miejsca, ale z większym wysiłkiem. Idealna jest w takim razie do mycia mniejszych powierzchni. Głowica do 30 cm to stosunkowo mała głowica. Głowice o rozmiarach około 40 cm lub więcej to bardziej wydajne głowice przeznaczone do mycia średnich lub dużych powierzchni.

zestawa do mycia podłóg

Wybór mopa i rodzaj podłogi

Przy wyborze należy również myśleć o tym, do mycia jakich powierzchni mop będzie stosowany.

  • Linoleum, PCV itp.

Takie podłogi są bardzo trwałe i zarazem łatwe w utrzymaniu. Jeśli potrzebujesz mopa do takich podłóg, przy wyborze nie musisz się specjalnie zastanawiać, a możesz kierować się innymi parametrami np. wielkością powierzchni, stopniem zabrudzenia itp.

  • Podłogi kamienne (marmur, granit idt.)

Kamienne podłogi są oczywiście bardzo wytrzymałe, a wilgoć w ogóle im nie zagraża. Często znajdują się w rozległych pomieszczeniach z dużym ruchem. W takich przypadkach idealnym będzie płaski mop z szeroką głowicą i bawełnianą nakładką. Do mycia mniejszych i bardziej nierównych powierzchni bardziej nadaje się mop sznurkowy.

  • Bruk

To samo, co w przypadku kamienia dotyczy również powierzchni brukowej. Do gładkich i mniej zabrudzonych powierzchni można zastosować mop z nakładką z mikrofibry. Na niektórych zanieczyszczonych powierzchniach można zastosować nakładkę bawełnianą.

  • Korek, drewno, laminat – podłogi bardziej wrażliwy na wilgoć

Jeśli masz podłogę, która wrażliwa jest na wilgoć, ważne jest, aby wybrać mopa ze skutecznym systemem wyciskania. Chodzi głównie o mopy z dodatkowym mechanizmem (umieszczonym w wiadrze). Polecamy jednak sprawdzić, jak konkretny model wygląda.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy, czy przynajmniej zainspirowali Cię do podjęcia decyzji przy wyborze nowego mopa. Jeśli tak, będziemy Ci wdzięczni za Twoją opinię, doświadczenie, recenzję, porównanie czy ocenę zakupionego produktu. Możesz to zrobić w komentarzach poniżej na tej stronie. Może właśnie Twoja opinia pomoże innym przy wyborze jakościowego zestawu do mycia z tych, które dostępne są na rynku.

Dodaj komentarz

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..