Ranking najlepszych kamer samochodowych

Ranking najlepszych kamer samochodowych (opinie 2020)

Ranking najlepszych kamer samochodowych / wideorejestratorów i opinie 2020.

wideorejestrator Z rosnącą liczbą samochodów na drogach oraz coraz gęstszym ruchem wzrasta ryzyko wzajemnych kolizji i wypadków. Jeśli masz możliwość zwiększyć swoje bezpieczeństwo, dlaczego tak nie zrobić? Oto przedstawiamy kilka wybranych kamer samochodowych 2020 roku, które przekonały o swoich zaletach wielu użytkowników, zarówno kierowców, jak i specjalistów do spraw ruchu drogowego.

W następującym przewodniku wyborem omówimy kolejno wszystkie ważne parametry – a tym razem nie jest ich wcale mało.. Już po paru minutach czytania uzyskasz lepszy wgląd i łatwiej będziesz się orientować w wyborze. Przeczytaliśmy setki recenzji kamer samochodowych i wierzymy, że nasz wybór zawiera niezawodne kamery samochodowe, które przekonają Cię swoją jakością i doskonałą funkcjonalnością.

Ranking kamer samochodowych / wideorejestratorów

ProduktInfoOcenaCena (od)Tu kupisz najtaniej
1.Mio MiVue 792
Rozdzielczość: 1920 x 1080
Kąt widzenia: 140 stopni
Tryb nocny: TAK
Wi-Fi: TAK
GPS: TAK
Przekątna wyświetlacza: 2,7", LCD
[usr 5 text="true" tooltip="true"]699 zł Ceneo.pl Mediaexpert.pl Electro.pl
2.Xiaomi 70mai Smart
Dash Cam Pro

Rozdzielczość: 2.5 K (1440p)
Kąt widzenia: 140 stopni
Tryb nocny: TAK
Wi-Fi: TAK
GPS: TAK
Przekątna wyświetlacza: 2,0", LCD
[usr 5 text="true" tooltip="true"]265 zł Ceneo.pl
3.Mio Mivue C380 Dual
Rozdzielczość: FullHD 1080p
Kąt widzenia: 130 stopni
Tryb nocny: TAK
Wi-Fi: -
GPS: TAK
Przekątna wyświetlacza: 2,0", TFT LCD
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]599 zł Ceneo.pl
4.Xiaomi Yi Dash
Rozdzielczość: 2304 x 1296
Kąt widzenia: 165 stopni
Tryb nocny: TAK
Wi-Fi: TAK
GPS: NIE
Przekątna wyświetlacza: 2,7", LCD
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]240 zł Ceneo.pl
5.Lamax C7
Rozdzielczość: 1920 x 1080
Kąt widzenia: 150 stopni
Tryb nocny: TAK
Wi-Fi: NIE
GPS: Opcjonalnie
Przekątna wyświetlacza: 2,4", LCD
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]260 zł Ceneo.pl Mediaexpert.pl Electro.pl
6.Navitel DVR R600
Rozdzielczość: FULL HD (1920 x 1080)
Kąt widzenia: 170 stopni
Tryb nocny: TAK
Wi-Fi: NIE
GPS: NIE
Przekątna wyświetlacza: 2,0 cala
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]299 zł Ceneo.pl Mediaexpert.pl

Jak wybrać kamerę samochodową?

Wielu kierowców decyduje o zakupie kamery samochodowej dopiero po kolizji, z której nie wyszli zgodnie z oczekiwaniami i nie mogli dowołać się prawdy, ponieważ, na pewno to znasz – „słowo przeciwko słowu” i brak innych dowodów. Kamera samochodowa nie zapewni Ci, że unikniesz wypadkowi, zniszczonym blachom czy zarysowaniom na karoserii. Nie zmniejszy to nawet liczby hazardujących kierowców na drogach. Prawdopodobnie jednak doda Ci pewności, a dzięki tej czarne skrzynce będziesz miał do dyspozycji kilkugodzinowy zapis Twojej podróży.

Zapoznajmy się wspólnie z podstawowymi liczbami, parametrami i funkcjami nowoczesnych kamer samochodowych. Te przydatne urządzenia – „świadkowie”, nazywane są rejestrującymi kamerami samochodowymi – kamerami DVR (digital video recorder). Przedstawimy Ci również najlepiej oceniane marki w testach kamer samochodowych, wyjaśnimy różnice pomiędzy kategoriami cenowymi.

ranking wideorejestratorów

Podstawowe pytania przed dokonaniem wyboru

 1. Jest dla Ciebie ważne rejestrowanie obrazu z przodu czy również z tyłu?
 2. Jaki format jakości ma mieć zrobione nagranie?
 3. Ilu godzinowe nagranie powinna kamera zapisać?
 4. Czy kamera ma się automatycznie włączać po wykryciu ruchu?
 5. Czy chcesz, aby kamerę można było użyć również poza samochodem?
 6. Czy często jeździsz nocą?
 7. Ile pieniędzy chcesz zainwestować w kamerę?

Rodzaje wideorejestratorów

W następujących akapitach omówimy punkt za punktem najważniejszy podział, opcje i parametry. Wyboru kamery wysokiej jakości nie można lekceważyć, ponieważ wystarczy jeden błędny parametr czy brak jakiejś funkcji i z wyniku wyboru nie będziesz zadowolony. Oferta sklepów zawiera 3 podstawowe rodzaje kamer samochodowych:

 • Klasyczne kamery samochodowe – wyposażone tylko w jedną optykę, montaż na przedniej szybie i rejestracja tego, co dzieje się na jezdni przed samochodem.
 • Zewnętrzne kamery samochodowe – posiadają drugą optykę, ale zasada działania jest podobna. Jedna kamera zamontowana jest na szybie z przodu, druga z tyłu, a rejestrowany jest obraz przed i za samochodem – rejestrują szerszy obraz zewnętrzny.
 • Podwójne kamery samochodowe – są rozszerzeniem klasycznych kamer na przedniej szybie z tą różnicą, że oprócz rejestrowania sytuacji przed samochodem, rejestrują również obraz w samochodzie (idealne rozwiązanie dla taksówkarzy, transportu publicznego itp.).

Czujnik obrazu, wyświetlacz, rozdzielczość kamery

Jakość obrazu zależy od zastosowanego czujnika obrazu. W przypadku kamer samochodowych wyższej jakości spotkasz się z oznaczeniem czujnik CCD (Charge Coupled Devices), który wrażliwie reaguje na światło oraz daje lepsze wyniki w warunkach słabego oświetlenia. Taka kamera jest jednak znacznie droższa. Spotkasz się również z czujnikami CMOS (Complementary metal-oxide-semiconductor), których wrażliwość na światło jest gorsza, a jakość obrazu o zmroku lub w ciemności nie jest zbyt dobra. Są jednak tańsze, a konstrukcja tych kamer jest mniejsza.

Ogólnie rzecz biorąc, kamery samochodowe to małe urządzenia, które zbyt nie przyciągają uwagi, dlatego, jeśli urządzenie posiada wyświetlacz, to nie jest on duży – przekątna wyświetlacza wynosi 1,5 – 2,8 cala (około 4 – 7 cm). Jego zadaniem jest przede wszystkim informowanie oraz często wyświetla się menu, za pomocą którego kamerę samochodową można ustawić. A ważniejsze rzeczy odgrywają się w środku – jakość rozdzielczości nagrania.

Podczas odtwarzania nagrania czasem decydują szczegóły – przede wszystkim wyraźnie widoczny numer rejestracyjny pojazdu, który może posłużyć jako materiał dowodowy. Najczęściej występują rozdzielczości SC (640 x 480 pikseli), HD (1280 x 720 pikseli), Full HD (1920 x 1080 pikseli). Im wyższa rozdzielczość, tym bardziej szczegółowy jest obraz. Jeśli chcesz uniknąć problemów z czytelnością, nie wybieraj rozdzielczości poniżej HD. Pamiętaj jednak, że im wyższa rozdzielczość, tym większe wymagania dotyczące pojemności pamięci, więc polecamy razem z kamerą kupić również kartę pamięci o odpowiedniej pojemności.

Parametry rejestracji obrazu

 • Prędkość zapisu – im wyższa jest prędkość nagrywania (fps – liczba klatek wyświetlanych za sekundę), tym obraz jest płynniejszy i bez drgań. Wartość 20-25 fps uważana jest za minimum, żeby obraz był płynny, chociaż jeszcze lepszego wyniku uzyskuje się przy 30 klatkach na sekundę.
 • Kąt widzenia – kąt widzenia ujęcia powinien poruszać się w granicach od 110°- 150°. Kamera rejestruje wystarczająco duży kąt widzenia bez zniekształceń. Ujęcie pokazuje pobocze i większość sąsiedniego pasa jezdni. Kąt mniejszy niż 110°nie potrafi zarejestrować całej zawartości obrazów bocznych, kąt większy niż 150° stwarza efekt rybiego oka i obraz ulega deformacji i zaokrągleniom.
 • Data i godzina nagrania – Ta przydatna funkcja potrafi zapisać godzinę i datę bezpośrednio na nagrywanych obrazach. Możesz więc w łatwy sposób odszukać ważne momenty, a Twoje dowody będą bardziej wiarygodne podczas ich przedstawiania.

VIDEO:

Wideorejestrator: Mio MiVue 792 PRO

Miejsce do zapisu ujęć wideo

W samych kamerach samochodowych znajduje się miejsce do zapisu nagrań o pojemności od 0 – 64 GB, większość z nich oferuje możliwość rozszerzenia pamięci za pomocą zewnętrznych nośników – kart pamięci Micro SD.  Warto kupić kartę o pojemności min. 16 GB. Dlaczego? Karta 16 GB może pomieścić nagranie o długości około 7,2 godziny o jakości HD (3,5 godziny w Full HD). Im większa pojemność, tym dłuższe jest nagranie (32 GB – 14,5 godziny,  64 GB – 29 godzinowe nagranie).

Jak uzyskać dostęp do nagrania z kamery?

Istnieje kilka sposobów dostępu do danych zapisanych w kamerze samochodowej. Najłatwiejszym sposobem, jak to zrobić, to wyjąć kartę SD, włożyć ją do odpowiedniego slotu/adaptera w komputerze lub telefonie i od razu masz dostęp do nagrania. Możesz również zrobić to za pomocą kabla USB, podłączając kamerę do komputera (wygodne, jeśli Twój komputer nie posiada slotu na kartę SD). W podobny sposób można nagranie przenieść do telewizora za pomocą kabla HDMI. Najnowocześniejsze kamery samochodowe wyposażone są w technologię Wi-Fi – wystarczy sparować kamerę ze smartfonem i od razu wiesz, co nagrałeś. Wymagane jest tylko połączenie internetowe i oprogramowanie producenta.

Zasilanie kamery samochodowej

Wszystkie kamery samochodowe można podłączyć za pomocą kabla do gniazda zapalniczki samochodowej 12 V. Wszystko, co musisz zrobić, to w rozsądny sposób poprowadzić i przymocować kabel wokół obwodu szyby. Niektóre modele wyposażone są w akumulator. Zwykle nie jest jego wytrzymałość zbyt długa (wyjątkowo przez kilka godzin), ale na przykład do tego, żeby kamerę wziąć ze sobą poza samochód i nagrać na przykład szczegóły uszkodzenia samochodów, pojemność akumulatora jest wystarczająca.

Montaż w samochodzie

W końcowej części naszego przewodnika zajmiemy się wymogami prawnymi, a teraz naszą uwagę skupimy na technicznych możliwościach montażu w samochodzie. Samo przymocowanie kamery samochodowej nie jest niczym trudnym, ponieważ nie można tutaj poruszyć szkła szyby – do wyboru mamy w takim razie obustronną taśmę samoprzylepną, przyssawkę lub różne taśmy czy paski mocujące, np. do lusterka wstecznego. Popularną opcją jest szybkomocujący uchwyt magnetyczny, którego podstawka zamocowana jest na szybie, a kamerę do niej wkładasz.

Sterowanie kamerą samochodową

Polecamy jak najprostsze menu w języku, który rozumiesz (polski, czeski, angielski). Zawsze jest wygodniej, jeśli po obwodzie na panelu sterowania znajdują się „klasyczne” wystające przyciski. Z czasem nauczysz się kamerę ustawić już tak, że nie musisz tej czynności poświęcać zbyt wiele uwagi. Istnieją oczywiście kamery wyposażone w dotykowy wyświetlacz sterowania, jednak praktyczność tego sposobu sterowania nie jest istotna.

Ranking najlepszych kamer samochodowych

Funkcje i wyposażenie

Szukasz rejestrator jazdy z czujnikiem ruchu, nawigacją lub noktowizorem? Nic nie jest niemożliwe. Jedno małe urządzenie może być wyposażone w mnóstwo technologii i czujników, które mogą zapewnić Ci ogromne korzyści i również ochronę. Oto wybór najczęściej wyszukiwanych:

 • Automatyczne włączanie po uruchomieniu samochodu – Ponieważ kamera samochodowa, podłączona jest do gniazda zapalniczki samochodowej, włączy się automatycznie po uruchomieniu samochodu. Dla Ciebie, jako kierowcy, jest to wielkie ułatwienie.
 • Tryb parkingowy – do wypadków nie dochodzi tylko podczas ruchu. Jeśli nie chcesz, żeby Twój samochód został uszkodzony podczas stania na parkingu przez kogoś, kto zaraz zwiał, to wybierz kamerę z wykrywaniem ruchu. Kamera uruchamia się w chwili, gdy tylko wokół samochodu coś się dzieje.
 • Nagrywanie w pętli (tzw. loop recording) – Nikt chyba nie archiwizuje każdej jednej podróży samochodem. W przypadku kamer samochodowych następuje stopniowe kasowanie nagrań. Jeśli masz pamięć o pojemności 14 godzin, zawsze po jej zapełnieniu, najstarsze nagrania zostaną zastąpione najnowszymi.
 • Czujnik G – podczas zderzenia (nawet podczas gwałtownego hamowania) kamera automatycznie zapisuje nagranie do osobnego folderu, aby zapobiec jego skasowaniu podczas nagrywania w pętli.
 • Nawigacja (moduł GPS) – W nagraniu zapisywana jest również lokalizacja i prędkość pojazdu. Na nagraniu są nie tylko niekończące się kilometry jezdni, ale również dokładna lokalizacja, oraz czas, kiedy w danym miejscu byłeś. Moduł ten komunikuje się również z mapami Google – możesz zobaczyć przejechaną trasę.
 • Widzenie nocne – ulepszona optyka i oświetlenie podczerwone mogą poprawiać jakość nagrania w razie słabego światła.
 • Wyłączenie ekranu – kamera nagrywa bez śledzenia obrazu na małym ekranie. Szczególnie przydatne podczas jazdy nocą.
 • Wykrywanie fotoradarów – moduł GPS jest podłączony do bazy danych fotoradarów stacjonarnych i ostrzega o ich zbliżaniu się za pomocą sygnałów dźwiękowych.
 • Ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu, ostrzeżenie o wyłączonych światłach, …

Ceny kamer samochodowych

Zaawansowany asystent jazdy może kosztować nawet 2000 złotych, ale do normalnego użytkowania wystarczy Ci tylko kamera samochodowa, której cena jest kilkakrotnie niższa, a te najlepiej sprzedające się są w bardzo przyjaznych cenach. Pamiętaj jednak, że płacisz za technologie, funkcje oraz jakość nagrywania. Zawsze lepiej mieć niezawodne urządzenie, niż stopniowo odkrywać szereg jego niedoskonałości.

Kamery samochodowe do 200 PLN

Za parę setek złotych możesz uzyskać sprawną podstawową kamerę samochodową. Nie będzie ona jednak pełna nowości technologicznych, a nawet jakość obrazu może w niektórych przypadkach być nieco gorsza. Można jednak znaleźć ulubione modele, które posiadają automatyczne włączanie, obsługują karty pamięci o dużej pojemności. W lepszym przypadku będą wyposażone w moduł GPS oraz czujnik G.

Kamery samochodowe do 800 PLN

W cenach od 200 do 625 PLN znajdziesz szeroki wybór kamer samochodowych wysokiej jakości najbardziej znanych producentów w tej dziedzinie. Stosunek ceny do jakości jest rzeczywiście zrównoważony. Dzięki rozdzielczości HD i Full HD widoczne są na nagraniach nawet te najmniejsze szczegóły. Dalszym wyposażeniem są zaawansowane czujniki – czujnik ruchu, wykrywanie radaru, zjazd z pasa, takie technologie jak BlueTooth lub Wi-Fi.

Kamery samochodowe powyżej 800 PLN

Jeśli regularnie podróżujesz i potrzebujesz mieć ze sobą niezawodnego obserwatora, trzeba szukać wśród droższych kamer samochodowych, które pod względem wyposażenia są na bardzo wysokim poziomie. Wyróżnia się szczególnie wysokiej jakości rejestracja obrazu nocą, przed i za pojazdem, doskonała jakość nagrania. Wybieraj jednak tak, aby móc wykorzystać wszystkie funkcje i osprzęt, które kamera posiada, by nie płacić za coś, czego nie będziesz używał.

VIDEO:

Wideorejestrator: Lamax C9

Najlepsze marki kamer samochodowych

Jeśli chcesz dobrze wybrać, postaw na marki, które mają dobre wyniki w testach kamer samochodowych, albo mają dziesiątki czy setki dobrych ocen i recenzji. Niemiecki ADAC regularnie prowadzi bardzo wymagające testy, w których czasami zawiodą nawet drogie kamery samochodowe. Problemem może być również to, że korzystanie z kamer w samochodzie w Niemczech nie ma jednolitych zasad, a w niektórych federacjach nie jest dozwolone wcale.

Dla szybkiej orientacji przedstawiamy listę sprawdzonych producentów, z którymi użytkownicy mają dobre doświadczenia:

 • TrueCam – Niezwykle popularna oferta kamer samochodowych różnych modeli. W ofercie nie brakuje jakościowa kamera samochodowa przednia i tylna, kamera z widzeniem nocnym, moduł GPS, czujnik G czy wykrywanie radarów.
 • Xiaomi – Produkty Xiaomi charakteryzują się dyskretną konstrukcją z minimalną liczbą widocznych przycisków. Kamery zainstalowane na przedniej szybie w ogóle nie przeszkadzają. Nagrania na kamerze są bardzo wysokiej jakości i ponieważ kamery te są w przyjaznych cenach, należą do najlepiej się sprzedających.
 • Lamax – Czeska marka Lamax skoncentrowała swoją produkcję na kamerach sportowych oraz kamerach samochodowych. Bardzo popularnym jest system multimedialny zainstalowany w lusterku wstecznym – jest połączeniem rejestratora, GPS, kamery parkingowej oraz odtwarzacza.
 • Niceboy – Ciekawa oferta tańszych kamer samochodowych, którą uzupełnia kilka droższych modeli. Nagrania robione są w FullHD.
 • Eltrinex – zwycięzca testu Assistance Service UAMK, ogłasza zjazd z pasa w języku czeskim (chroni przed mikro-snem). Zapewnia dobrą jakość obrazu podczas jazdy o zmroku, w tunelu czy nocą, a także dysponuje doskonałym wyświetlaniem szczegółów w optymalnym warunkach oświetlenia.
 • MIO – Najszersza oferta droższych, ale dobrze wyposażonych kamer samochodowych, które mają lepsze parametry w porównaniu z konkurencją. Doskonała jakość rejestrowania obrazu nawet pod kątem widzenia 140°, rejestrowanie obrazu nocą, zaawansowane czujniki, możliwość włożenia karty pamięci o pojemności do 128 GB.
 • Navitel – Ciekawa oferta sprawdzonych kamer samochodowych z dobrymi opiniami, które dobrze się sprzedają. Kamery wyposażone są w czujnik G, czujnik ruchu, uchwyt magnetyczny oraz ponad standardową rozdzielczość do 2560 x 1440 pikseli (Quad HD).

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Powody, dla których nie/kupić kamerę samochodową?

 • W przypadku kolizji lub wypadku masz materiał dowodowy, który wyraźnie wypowiada o tym, że jesteś niewinny albo, uwaga, również winny.
 • Jeśli masz sprawcę wypadku w nagraniu kamery, łatwiej będzie załatwić sprawę z ubezpieczalnią.
 • Możesz uchronić siebie przed mandatem za wykroczenie, którego nie popełniłeś (szczegółowo są nagrywane numery rejestracyjne, semafory, …)
 • Ostrzega Cię o radarach w pobliżu.
 • Jeśli ktoś uszkodzi Twój samochód na parkingu lub nocą przed domem, możesz na nagraniu zobaczyć twarz wandala, lub przynajmniej numer rejestracyjny jego samochodu. Kamera samochodowa powinna być wyposażona w czujnik ruchu oraz akumulator.
 • Nagranie z kamery samochodowej można wykorzystać również, by zapobiec oszustwom ubezpieczeniowym, które ostatnio coraz częściej się pojawiają. Trzeba uważać, żeby z umyślnego zderzenia, nie stała się uszkodzona oś.
 • Nagranie z kamery to doskonały sposób na zachowanie ciekawych momentów z Twoich podróży – niezwykłych krajobrazów, zachodu słońca, przemieszczania się dzikich zwierząt,…

Gdzie zabronione jest używanie kamery samochodowej?

Podróżując za granicę dobrze jest znać przepisy krajów, przez które przejeżdżasz. W wielu krajach korzystanie z kamery samochodowej nie jest regulowanie prawnie – to znaczy, że nie jest zabronione, ale ani dozwolone. Jeśli nie dostaniesz mandatu za obecność kamery, policja może ukarać Cię za jej umieszczenie.

W Polsce używanie kamery samochodowej jest legalne, na Węgrzech nie może mieć dostępu do kamery osoba trzecia, a nagranie nie można przechowywać dłużej niż przez 5 dni. Austria, Szwajcaria i Niemcy nadal nie mają jednolitych przepisów. Nawet w federacjach niemieckich przepisy i zasady się różnią, a mandaty mogą być naprawdę wysokie. W samej Austrii grozi za nagrywanie w miejscach publicznych z pojazdu mandat w wysokości 10 000 EUR.

1 comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • Mam c9 i faktycznie dobry rejestrator. Trudno się na nim zawieść. Jedynie GPS mógłby być bardziej aktualizowany, ale i tak mam apkęna telefonie to…