dmuchane jacuzzi

Ranking 6 najlepszych dmuchanych jacuzzi (opinie 2023)

najlepsze dmuchane jacuzzi Czy chciałbyś cieszyć się przyjemnym domowym spa? W takim razie chcielibyśmy Ci zaprezentować 6 najlepszych dmuchanych jacuzzi 2023 roku. Jedno wysokojakościowe dmuchane jacuzzi potrafi zapewnić Ci komfort, relaks i przyjemny masaż perełkowy, o którym w domu nawet nie marzyłeś.

W odróżnieniu od stacjonarnych wanien z hydromasażem, taki typ jacuzzi jest w bardzo przystępnej cenie, a ponieważ jest lekkie i łatwe w obsłudze, można z niego korzystać w domu, na tarasie, w ogrodzie – gdziekolwiek i kiedykolwiek zechcesz.

Zanim zdecydujesz się na zakup dmuchanego jacuzzi, powinieneś poznać jego główne zalety i funkcje. Pomiędzy naszymi recenzjami najlepszych dmuchanych jacuzzi znajdują się modele wysokojakościowej mocnej konstrukcji wyprodukowane z wytrzymałych materiałów, które można w łatwy sposób przemieszczać z pomieszczeń na zewnątrz i na odwrót – dokładnie według Twoich potrzeb (oczywiście, jeżeli nie są jeszcze napełnione wodą). Można je znaleźć również pod nazwą wanny z hydromasażem, baseny z hydromasażem. Nie zabraknie również wydajnej pompy, systemu filtracji oraz ochronnej pokrywy.

Najważniejszą rzeczą w tym przypadku jest Twój komfort. Jeśli więc masz zamiar korzystać z jacuzzi we dwoje, w czwórkę czy szóstkę – mamy dla Ciebie przegląd różnych opcji w zależności od rozmiarów, kształtu i oczywiście ceny.

Czy możesz sobie wyobrazić, że oprócz wysokiej klasy jacuzzi miałbyś w domu również jedną z najlepszych domowych saun na podczerwień? Jeśli tak, możesz zainspirować się TUTAJ.

Porównanie najlepszych dmuchanych jacuzzi

ProduktInformacjeOcenaCena (od)
#1Marimex Jacuzzi PureSpa HWS
Pojemność: 795 l
Ilość osób: 4
Ilość dysz: 140
Moc podgrzewacza: 2 200 W
Zakres temperatury: -
[usr 5 text="true" tooltip="true"]3200 zł Więcej informacji
#2Belatrix LUXURY 155
Pojemność: 930 l
Ilość osób: 6
Ilość dysz: 130
Moc podgrzewacza: 1800 W
Zakres temperatury: - ºC
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]4340 zł Więcej informacji
#3Bestway Spa Z
Pojemność: 916 l
Ilość osób: 4-6
Ilość dysz: 120
Moc podgrzewacza: 2050 W
Zakres temperatury: max. 40ºC
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3000 zł Więcej informacji
#4ASPEN (700L)
Pojemność: 700 l
Ilość osób: 4
Ilość dysz: 110
Moc podgrzewacza: 1500 W
Zakres temperatury: maks. 42°C
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]4140 zł Więcej informacji
#5 Bestway 54171 Spa Havana Jacuzzi
Pojemność: 669 l
Ilość osób: 2-4
Ilość dysz: 81
Moc podgrzewacza: 2050 W
Zakres temperatury: max. 40ºC
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1680 zł Więcej informacji
#6MONTANA 6
Pojemność: 930 l
Ilość osób: 6
Ilość dysz: 140
Moc podgrzewacza: 1500 W
Zakres temperatury: maks. 42°C
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]4800 zł Więcej informacji

Jak wybrać dmuchane jacuzzi?

Popularność dmuchanych jacuzzi czy wanien z hydromasażem z roku na rok rośnie. Ich cena spada do przyjaznych kwot, tak, więc z niedostępnego luksusu, jakim były jacuzzi wbudowane, staje się coraz bardziej popularne spa domowe, gdzie można spędzać przyjemne chwile, odpoczywać i relaksować się przez większą część roku. Wysokojakościowe dmuchane jacuzzi nawet wygrywają z basenami naziemnymi, jeśli chodzi o ilość sprzedanych sztuk. Jakie są zalety? Co warto wiedzieć zanim zdecydujesz się na zakup jacuzzi?

Jacuzzi czy basen?

Jeśli pozwolą Ci na to możliwości finansowe, jak również ilość miejsca, prawdopodobnie nie będziesz się wahać i zdecydujesz się na większy basen ogrodowy oraz praktyczne jacuzzi na taras, które będzie wyróżniało się nie tylko doskonałymi funkcjami masażu. Baseny naziemne idealnie sprawdzą się dla rodzin z dziećmi. Dzieci latem zabawiają się w basenie i łatwiej pokonują letnie upały. Jednak kilka zachmurzonych dni spowoduje, że temperatura w basenie spadnie i dlatego z czasem prawdopodobnie zostaniesz zmuszony do kupna paneli solarnych lub pompy ciepła. W tym momencie do gry wchodzą jacuzzi.

dmuchane jacuzzi

Właściciele jacuzzi twierdzą, że mogą aktywnie z niego korzystać przez 7 – 9 miesięcy w roku. Jacuzzi może również podgrzewać i filtrować wodę z brudu, a dzięki dyszom powietrznym stwarzać masujące prądy wody. Chociaż trzeba zapomnieć o jakichkolwiek próbach pływania, ponieważ objętość jacuzzi jest mniejsza niż w przypadku innych basenów, w korzystaniu z jacuzzi nie przeszkodzi Ci nawet gorsza pogoda. Wręcz przeciwnie – w zaciszu własnego tarasu czy ogrodu zimowego możesz cieszyć się przyjemną ciepłą kąpielą perełkową nawet wtedy, kiedy na zewnątrz panuje ponura jesienna pogoda.

Zalety dmuchanego jacuzzi:

 • Możesz korzystać z niego przez większą część roku.
 • Dobra dostępność cenowa.
 • Masaż i gorąca woda łagodzą bóle stawów i napięcie mięśni.
 • Potrafisz zainstalować je sam.
 • Jest mobilne – kiedykolwiek w ciągu roku możesz go przemieszczać, wystarczy tylko wypuścić wodę.
 • Nie musisz się martwić o przezimowanie – wystarczy wypuścić powietrze, spakować i umieścić je w suchym miejscu, gdzie nie marznie.

Wysokojakościowe jacuzzi – charakterystyka

Wybierając jacuzzi na pewno zastanów się nad tym, kto będzie z wanny korzystał, ile masz miejsca i jakie masz wymagania na jego funkcje oraz wyposażenie. Najlepsze modele oprócz dysz powietrznych posiadają również dysze do hydromasażu z możliwością regulacji, system słonej wody – generator soli, zamykaną pokrywę ochronną, funkcję samo-nadmuchiwania itp. O jakości materiału i jego wytrzymałości nie znajdziesz w opisach oraz na zdjęciach wiele informacji, dlatego polecamy zwrócić uwagę na doświadczenia innych użytkowników. Sprawdzeni już producenci najczęściej sięgają po wzmocnionych materiałach, umocnionych komorach powietrznych i specjalnych PCV o długiej wytrzymałości i trwałości. Chociaż jacuzzi jest dmuchane, nie oznacza to wcale, że może je zniszczyć jeden atak kota. Bez zniekształceń obwodu może zmieścić do 1000 litrów wody (1 tona) + oczywiście osoby korzystające z jacuzzi.

Wysokojakościowe jacuzzi

Rozmiary jacuzzi vs ilość członków rodziny

W następującej części postaramy się wyjaśnić Ci, dlaczego na rynku istnieją jacuzzi o różnych kształtach i rozmiarach.

 • Jacuzzi o objętości do 600 l – przeznaczone są dla jednej osoby lub pary. Kupowane są przez osoby, które cenią swoją prywatność, chcą jacuzzi umieścić na większym wzmocnionym balkonie lub zadaszonym tarasie. Oprócz przyjemnego relaksu jacuzzi może służyć do rehabilitacji mięśni i stawów. Nie ma sensu inwestować w 4-osobwe jacuzzi. Koszty wody, filtracji i ogrzewania wody byłyby wtedy niepotrzebnie zawyżone.
 • Jacuzzi o objętości 700 – 950 l – chodzi o najlepiej sprzedające się modele, które swoim kształtem i podziałem wewnętrznym, przeznaczone są dla 4 lub 3 osób, albo dla 2 dorosłych i 2 dzieci. W tej kategorii jest pomiędzy producentami największa konkurencja, więc możliwe będzie, że znajdziesz nawet 4-osobowe jacuzzi, które jest tańsze niż jacuzzi 2-osobowe. Mają one różne zalety – odpowiedni rozmiar i cenę, optymalne zużycie energii, w ofercie sklepów internetowych znajdziesz jacuzzi o różnych kształtach i w różnych wersjach.
 • Jacuzzi z objętością ponad 1000 l – przeznaczone są dla większych rodzin, na przyjęcia i różne imprezy. Zwykle zapewniają wysoki komfort i są przeznaczone dla 6 osób. Jednak wymagają więcej miejsca oraz trzeba również liczyć na ich wyższą cenę oraz wyższe zużycie energii elektrycznej oraz wody.

Jak umieścić jacuzzi?

Jeśli coraz częściej myślisz o zakupie jacuzzi i jesteś przekonany o tym, że tego chcesz, przemyśl dokładnie jego umieszczenie, które ma kilka zasad, a my postaramy się krótko Ci je przedstawić:

 • Jacuzzi wymaga gładkiej, utwardzonej powierzchni o obciążeniu od 600 – 1200 kg zgodnie z rozmiarem jacuzzi (waga jacuzzi + waga wody + waga osób korzystających z jacuzzi). Najczęściej jacuzzi umieszczane są na tarasach. Jeśli ich podstawa jest drewniana, trzeba zwrócić szczególną uwagę na odizolowanie wilgoci oraz zapewnienie nieprzemakalnych wysokojakościowych nakryć. Jeśli nie jesteś pewien obciążeniem powierzchni nośnej, spróbuj znaleźć dla jacuzzi bardziej stabilne miejsce.
 • Przemyśl wcześniej spuszczanie wody – napełnione wodą jacuzzi nie można przemieszczać ani z nim jakkolwiek poruszać. Problemy pojawiają się zwłaszcza, gdy jacuzzi zostało umieszczone we wnętrzu, na zadaszonym tarasie czy poniżej poziomu otoczenia. W takim przypadku należy wyposażyć się również w pompę wodną.
 • Ze względu na pewny poziom hałasu podczas ogrzewania i filtracji nie umieszczaj jacuzzi pod okna pokoi, w których zasypiasz. Podobnie również nie stawiaj jacuzzi pod drzewami, z których opada liście i inne zanieczyszczenia (martwe owady, ptasie odchody itp.).

Ogrzewanie wody oraz funkcje masażu

W odróżnieniu od normalnego pływania w basenie, jacuzzi są popularne ze względu na dodatkowy komfort w postaci gorącej wody i masażów relaksacyjnych. Zwracaj uwagę na szybkość podgrzewania wody, która powinna poruszać się w granicach od 1 – 2,5 °C na godzinę. Z tym związane jest również zużycie energii do ogrzewania wody – od 1000 – 2000 W, w zależności od objętości jacuzzi. Częste ogrzewanie wody na pewno odzwierciedli się w nieco wyższych opłatach za energię, dlatego zalecamy, zwłaszcza w ciepłych miesiącach, korzystanie z ogrzewania wody słońcem lub za pomocą płachty solarnej.

W celu masażu ważna jest obecność dysz – wraz z większymi rozmiarami jacuzzi wzrasta również liczba dysz. Należy jednak skupiać się nie tylko na ilości, ale również na ich rozmieszczeniu. Tańsze jacuzzi wyposażone są w klasyczne kąpiele bąbelkowe, podczas gdy wyższe modele posiadają dysze do hydromasażu o regulowanej intensywności.

Filtrowanie wody

Jacuzzi wyposażone są w podstawowy system filtracyjny. Jeśli wiesz, jak poprawnie stosować chemię basenową i będziesz regularnie uruchamiał filtrację, czysta woda bez zmętnień i brudu wytrzyma przez długi czas. Objętość większych jacuzzi wynosi ok. 1000 litrów i dlatego producenci stosują bardziej cenowo dostępne filtry kartuszowe, zamiast droższych filtrów piaskowych, które w pełni wykorzystasz tylko przy większych pojemnościach a cenę jacuzzi podwyższą nawet o ponad tysiąc złotych.

Ważnym wskaźnikiem jest prędkość filtracji, czyli ile litrów wody zostanie przefiltrowanych za godzinę. Czym ilość jest wyższa, tym filtracja jest lepsza. Podstawą filtracji kartuszowej jest pompa i wkład filtracyjny (z papieru składanego), przez który przecieka woda, a wkład przetrzymuje zanieczyszczenia. Wkład należy czyścić raz na jakiś czas i po pewnym okresie, kiedy spadnie jego wydajność, wymienić za nowy,.

Jakich akcesoriów oczekujesz w wyposażeniu jacuzzi?

Jeśli spotkasz się z jednym modelem jacuzzi o bardzo różnych cenach, sprawdź w opisie produktu, jakie akcesoria zawarte są w jego wyposażeniu. Czasami jacuzzi nie muszą być sprzedawane w całości i są pewne elementy, które trzeba kupić osobno, co podwyższa cenę. Jakie jest standardowe wyposażenie?

 • Panel sterowania – służy do regulacji temperatury i intensywności masażu. Ma prosty układ przycisków lub ekran dotykowy. Podstawą jednak jest doskonała wodoodporność.
 • Płachta pod jacuzzi – izoluje dno i chroni nie tylko jacuzzi, ale również podłoże / podłogę przed wilgocią.
 • Płachta ochronna – może być prosta i cienka ściągana po obwodzie, ma za zadanie chronić wodę przed zanieczyszczeniami, lub również pełni funkcję izolacji termicznej i można ją zamknąć przed niepożądanymi osobnikami (zwierzęta, dzieci, sąsiad,…)
 • Zagłówki – dmuchane i można je zamieścić gdziekolwiek po obwodzie jacuzzi.
 • Torba / pokrowiec – służy do przechowania czy ewentualnego transportu wydmuchanego jacuzzi.

Instalacja i montaż jacuzzi: w kilka minut i samodzielnie

W czasach obecnych nie ma problemu ze znalezieniem w Internecie filmów z instrukcją, która poprowadzi Cię krok po kroku przez instalację, uruchomienie, konserwację oraz przechowywanie jacuzzi poza sezonem. Czy już chodzi o jacuzzi Intex, Marimex, Belatrix, nie musisz obawiać się, że nie będziesz potrafił tego zrobić. Większość jacuzzi wyposażona jest w system samo-nadmuchiwania, więc Twoim zadaniem pozostaje tylko sprawdzać prawidłowe ciśnienie (manometr jest częścią dostawy lub bezpośrednio wbudowany w konstrukcji) i znaleźć odpowiednie stabilne miejsce. Jacuzzi waży około 30-70 kg, czyli jeśli jest jeszcze puste, można go swobodnie przemieszczać.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy, czy przynajmniej zainspirowaliśmy Cię do podjęcia decyzji przy wyborze nowego dmuchanego jacuzzi. Jeśli tak, będziemy Ci wdzięczni za Twoją opinię, doświadczenie, recenzję, porównanie czy ocenę zakupionego produktu. Możesz to zrobić w komentarzach poniżej na tej stronie. Może właśnie Twoja opinia pomoże innym przy wyborze najlepszego jacuzzi, jakie dostępne jest na rynku.

1 comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..